Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mi dolega?


Pawel19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu zaznaczę że nie wiem czy piszę temat w odpowiednim dziale. Od dłuższego czasu posiadam problem, że wymyślam sobie jakieś najgorsze choroby, czytam w internecie co mi dolega i od razu widzę czarne scenariusze, wiele razy się badałem i oczywiście badania były prawidłowe - okaz zdrowia. Teraz wmówiłem sobie, że mogę mieć HIV ponieważ wyszły mi 2 afty w jamie ustnej i wiadomo, internet poszedł w ruch. A rok temu wykonywałem sobie tatuaż w studiu - tatuażysta zmienił rękawiczki, użył czystej maszynki i owinął stanowisko foliom. Jednak nie widziałem jak wymienia igły na sterylne ponieważ albo zrobił to wcześniej, przed moją wizytą w studio lub byłem tak zafascynowany tatuażem. I stąd moje 2 pytania - Po pierwsze, jaki rodzaj fobii mi dolega ? Czy można to jakoś leczyć u np psychologa? A drugie pytania - Jakie istnieje prawdopodobieństwo zarażenia się HIV'em gdyby np tatuażysta zapomniał wymienić igły ( w co wątpię ). Dodam, że niezbyt chce się zbadać pod tym kontem ponieważ mam paniczny strach przed igłami.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj sobie tutaj na forum do wątku "hipochondria, jakie choroby sobie prxypisywaliscie?" Tam masz 1999 stron odpowiedzi od osob z takim samym problemem - strach przed chorobami, googlowanie objawów, wmawianie sobie ciężkich problemów zdrowotnych. Oczywiscie to sie leczy. Zwykle za pomocą odpowiednich leków oraz terapii. Pierwsze przykazanie hipochondryka to wg mnie CAŁKOWITY ZAKAZ GOOGLOWANIA OBJAWÓW. Wiadomo, ze dr Google zawsze pokazuje najczarniejszy scenariusz, ktory okazuje sie nie miec nic wspólnego z rzeczywistością. Szukając info w necie o chorobach strasznie sie nakręcasz.

Niestety strach przed chorobami to w wielu przypadkach tylko forma, która nerwica przybiera. Jakbyś poszedł do szpitala, zrobił wszystkie możliwe badania, wykluczył wszystkie możliwe choroby, to wcale by Ci nie przeszło. Jakbyś nie bal sie chorób, to pewnie zacząłbyś panicznie bać sie wypadkow, i np unikałbym wychodzenia z domu. Dlatego przyczynę musisz leczyć. Nawet jakbyś teraz przebadał sie na HIV (którego z pewnością nie masz) zaraz zaczniesz sie bać czegos innego. Poczytaj na forum jak hipochondria niszczy zycie (ja mam rok wycięty z kalendarza, na szczęście tylko rok) moze Cie to zmotywuje, zeby sie leczyć i nie googlowac, nie doszukiwać sie, nie nakręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIV raczej nie masz, bo musiałby tych igieł wcześniej używac na kimś kto ten wirus posiada we krwi :P. Jak już dostałbyś zakażenia, ale skoro minęło sporo czasu to możemy wykluczyć. Jeśli dziarałeś się profesjonalnym studio, to nie wydaje mi się, abyś się czymkolwiek mógł zarazić. Sam mam całą rękę wytatuowaną i żadnych problemów nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×