Skocz do zawartości
Nerwica.com

500 zł. na każde dziecko w Rodzinie.


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

"entuzjastom" na pewno nie jestem - niczego
uroki autokorekty :mrgreen: u Ciebie też widziałem gdzieś błędy ale nie chciało mi się ich wytykać. A co do 500 plus to Rzeczpospolita opublikowała na co wydają je rodziny i na pierwszym miejscu były wydatki bieżacę; jedzenie, ubrania zaraz za nimi wakacje a na 4 miejscu są dodatkowe zajęcia dla dzieci. W pierwszej 10-ce o dziwo nie ma alkoholu. :mrgreen:http://grafik.rp.pl/g4a/1318196,762441,9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz widze jak ankietowani na pytanie na co przeznaczaja panstwo hajs z piecset plus? odpowiadaja oczywiscie ze na alkohol a co...
tyż prowda, no ale GUS nie odnotował wzrostu sprzedaży napojów alkoholowych, choć T.Lis twierdził że jakiś jego mniej czy bardziej znajomy sklepikarz takowy wzrost zanotował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem te pieniądze bardzo się przydadzą rodzinie w ciężkiej sytuacji. dostałam 500+ i odkłada, co miesiąc na przyszłość dziecka. Lata przelecą i zanim się obejrzę syn będzie pełnoletni i będzie potrzebował pieniędzy na start w dorosłe życie a wtedy gotówka będzie jak znalazł '-)

 

-------------------------------------------------------------------

 

 

https://100club.pl/artykuly/Kiedy-dzieci-zaloza-swoje-gniazdo,595.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellness0

 

A nie stanowi Pani, że te pieniądze są kradzione?

Idąc tym tropem można powiedzieć że cała budżetówka to złodzieje bo żyją z pieniędzy zabieranych podatnikom. Kapitalizm w wydaniu Korwinowskim chyba współcześnie nigdzie nie istnieje a Polska wcale nie jest jakimś wybitnie socjalnym krajem, wręcz odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się że idziesz tym tropem, socjalisto. Minimalne podatki muszą być ( policja, wojsko żeby podbijać inne kraje, jakaś służba celna i coś tam jeszcze). A ten program 500+ to kradzież. Także weź się najpierw zastanów, a później pisz.

A kapitalizm bez poszanowania Praw, które Bóg ustalił jest do niczego i jeżeli pan Janusz Korwin-Mikke taki głosi, to ma rację. Oczywiście teraz jest "kapitalizm" , czyli rządzące śmiecie wtrącają się tam gdzie nie mają Prawa się wtrącać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kapitalizm bez poszanowania Praw, które Bóg ustalił jest do niczego i jeżeli pan Janusz Korwin-Mikke taki głosi, to ma rację.
Chyba nie czytałeś nowego testamentu w którym Jezus jest niczym socjalista gani bogatych, wychwala biednych i karze rozdać wszystko ubogim. Kościół tez sprzeciwia się kapitalizmowi i to zarówno JP II jak i obecny Franciszek jeszcze w większym stopniu, także powoływanie się na boga jest tu nie na miejscu. Korwin Mikke też nie zawsze ma rację chociaż na niego ostatnio głosowałem. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj jeszcze raz i dorzuć zrozumienie tekstu na który patrzysz. I nie kłam, że Kościół nie jest za kapitalizmem.

A papież Franciszek jedynie na chwilę objął stery, więc nawet jeżeli teraz ostro w lewo skręca, to i tak Kościół wróci na właściwe tory. Chociaż tzfelom socjalistycznym przypadł do gustu i już się do niego lepią.

Może jeszcze Kościół jest przeciwko karze śmierci? Bo to też czytałem.

I co w związku z tym, że głosowałeś? Chwalisz się, żalisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o poczytaj jeszcze raz i dorzuć zrozumienie tekstu na który patrzysz. I nie kłam, że Kościół nie jest za kapitalizmem.
Przecież od czasu JP II kościół jest zwolennikiem jakiejś trzeciej drogi bo odrzuca zarówno socjalizm jak i kapitalizm z jego kultem pieniądza. Za czasów tworzenia pisma świętego nie było ani kapitalizmu ani socjalizmu więc wtedy się za niczym nie opowiadał. Takie gadanie że kościół jest prokapitalistyczny to jakaś bzdura przecież on na piedestale nie stawia zaradnych bogaczy, wyzyskiwaczy tylko ubogich, pokrzywdzonych, cierpiących przecież to na łamach pisma świętego pada stwierdzenie że łatwiej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty dostanie się do królestwa niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potem kościół,odszedł od nauki Jezusa.Są przykłady na to.
bo związał się z władzą i możnymi tego świata a oni najpierw popierali niewolnictwo i feudalizm przeciw któremu kościół nie tylko nie protestował ale jeszcze dawał boskie namaszczenie a później dziki XIX wieczny kapitalizm. Dzisiaj jest inaczej ale w USA czy u naszych niektórych polityków nadal kapitalizmowi nadaje się jakieś boskie konotacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego,ja wolę nasz socjal z Europy niż dziki kapitalizm z USA.

Niewolnictwo,kiedyś słyszałem wypowiedź kleru.Że to Bóg ustanowił wolnych i niewolnych.

A dziś w Polsce kler popiera 500 plus nie tylko dlatego że to pomysł PiS ale tez że to pomoc dla biednych, rodzin zwłaszcza tak hołubionych przez kler rodzin wielodzietnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się dlaczego PiS przekazuje z naszych podatków 500 zł również bogaczom, przecież oni nie potrzebują pomocy i chyba już wiem.

PiS potrzebuje poparcia również tych bogatszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos zna rodzine ktora zdecydowala sie na drugie dziecko dla 500+? . Mnie co niekorzy tak argumentuja powod dla ktorego moglabym miec drugie dziecko...rece opadaja. Ciekawe tez jestem jak dlugo ten program bedzie istnial i co wtedy bedzie jak sie skonczy? Co z tym dzieciakami, pokoleniem 500+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×