Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

No sorry, po przeczytaniu kilku linijek, uważam że ten dokument bardziej lobbuje na rzecz Dudy niż przeciw :)

Jakoś mnie to nie dziwi. Nie pierwszy raz pokazujesz, że masz problemy z łączeniem faktów i logicznym myśleniem.

"Unia Europejska powinna ustalić bardziej restrykcyjne limity emisji gazów cieplarnianych i szkodliwych pyłów" odp. Dudy "Zdecydowanie się zgadzam".

 

Ale teraz wspiera górników, ludzie ograniczeni nie zmieniają swojego zdania. Ale zwróć uwagę że reszta jsgo zobowiązań jest słuszna, całokształt na plus.

 

m.in.

1. dbać o zabezpieczenie interesów Państwa Polskiego w procesie stanowienia prawa europejskiego

2. działać na rzecz obrony tradycyjnych wartości i chrześcijańskiej tożsamości Europy

3. zabiegać o przyjęcie nowej, prorodzinnej polityki europejskiej

.....

 

2 pośredniczyć w kontaktach regionalnego samorządu z instytucjami unijnymi

3 zachowanie tożsamości kulturowej Europy

..

 

 

1 pośredniczyć w kontaktach Polaków żyjących na terenie UE z reprezentantami z ich okręgów wyborczych w PE

2 podejmując w tej kwestii współpracę z Sejmem i Senatem RP, w szczególności sejmową komisją ds. łączności z Polakami zagranicą

3 mając na względzie ich interesy w procesie stanowienia prawa w PE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam wielkie podejrzenia, że Bronisław znał pytania dziennikarzy przed debatą,

Debata była sfałszowana, to oczywiste!

No sorry, po przeczytaniu kilku linijek, uważam że ten dokument bardziej lobbuje na rzecz Dudy niż przeciw :)

Jakoś mnie to nie dziwi. Nie pierwszy raz pokazujesz, że masz problemy z łączeniem faktów i logicznym myśleniem.

:D:D:D

Pinda chcesz wdychać pył?

marwil, chcesz całkowicie rozwalić polski przemysł i energetykę? Zdajesz sobie sprawę, że Polska "węglem stoi"? Najpierw przekonaj "swoich", żeby zbudować u nas elektrownie atomowe, a potem mówmy o bardziej restrykcyjnych limitach emisji gazów cieplarnianych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pan Duda spotkyka się z górnikami i broni ich na forum Parlamentu Europejskiego. Natomiast prezydent Komorowski już planuje wspólnie z PO sprywatyzowanie Lasów Państwoych. Czyli oddanie majątku wszystkich Polaków w prywatne ręce.

 

I to pani premier Kopacz chce zamknąć polskie kopalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to, co nie jest rentowne, powinno się zamykać. Ale to jest inne podejście do sprawy. Nie można pozwolić działać kopalniom i jednocześnie być za restrykcyjnymi limitami emisji gazów, bo to samobójstwo. Najpierw należałoby wybudować elektrownie atomowe (a to trwa), potem zamknąć kopalnie i wówczas podpisywać zobowiązania o limitach.

 

Problem jest taki, że większość ludzi ma małe rozumki (lub są humanistami), nie mają pojęcia o energetyce jądrowej, pamiętają o Czarnobylu i stąd jest jak jest. A to, że zewsząd jesteśmy otoczeni atomem i jeśli zdarzy się jakaś poważna awaria, to i tak nie unikniemy jej skutków, nikogo jakoś nie interesuje (ponownie - brak świadomości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo lepszym rozwiązaniem jest dopłacanie do nierentownych kopalń? Jak kilka lat temu zyski z kopalń na śląsku miały zostać przeznaczone na modernizację, to tęgie głowy, górnicy, oprotestowali to i woleli zyski przeżreć. Teraz po 25 latach nadal z tą samowolą nie jest w stani sobie poradzić, do tej pory jedynie Kopacz miała jaja by przeciwstawić się górnikom, choć i tak g z tego wyszła. Jakoś kopalnia Bogdanka sobie świetnie radzi na tym kapitalistycznym rynku, a przecież od kilku lat jest sprywatyzowana. Górnicy to wrzód na polskiej gospodarce, konieczna jest innowacyjna modernizacja kopalń, rozproszenie źródeł, inwestycje w atom, inicjatywy tj. most energetyczny z Litwą, odchodzenie od węgla na rzecz energetyki odnawialnej, która generuje mniejsze szkody środowiskowe, za to lokalne miejsca pracy.

Brat marwil prostych zdań nie rozumie, więc z nim nie mam zamiaru dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy zatem górnicy są słusznie oczerniani? Jest to jeszcze zawód prestiżowy? Ciężko ocenić jednoznacznie gdyż ilu ludzi tyle opinii. Jednak jedno jest pewne - nikt nie dopłaca tyle do budżetu co górnicy właśnie. Świetny tekst w którym wszystko zostało wyjaśnione napisał Łukasz Karczmarzyk dziennikarz tygodnika śląsko-dąbrowskiej solidarności (tutaj cały tekst). W swoim tekście Łukasz piszę:

 

"Łącznie branża górnicza odprowadziła w ubiegłym roku do budżetu państwa 7 mld 152 mln 694 tys. zł. 7 mld zł to jedna czwarta wydatków naszego państwa na obronę narodową czy dwie trzecie wydatków budżetowych na cały wymiar sprawiedliwości...

 

Bez corocznego zastrzyku gotówki ze spółek węglowych ogromne kłopoty miałby również budżet państwa.

 

Nadmierne, rozdęte do granic możliwości obciążenie górnictwa różnego rodzaju daninami publicznoprawnymi bezpośrednio przekłada się na konkurencyjność polskiego węgla. Jak wynika z danych Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, opodatkowanie jednej tony węgla w Polsce w 2000 roku wynosiło 35 zł i 45 groszy. W 2013 roku było to już ok. 95 zł i 15 groszy, czyli niemal 3 razy więcej."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I PO mówi że nie chce prywatyzować lasów państwowych, ale Tusk już raz obiecywał, że nie ma zamiaru zmieniać wieku emerytalnego, ale co zrobił każdy wie.

 

i tu najlepsze:

 

Notatkę miał sporządzić w 2009 roku, ówczesny ambasador USA w Warszawie Victor Ashe.

 

Amerykański dyplomata w piśmie do swoich zwierzchników miał napisać, że ówczesny marszałek Sejmu Bronisław Komorowski obiecał mu pozyskanie środków i załatwienie sprawy restytucji mienia pożydowskiego w Polsce. Ashe miał przekazać, że ówczesny premier Donald Tusk „zmusi niepokornych ministrów, m.in. rolnictwa i ochrony środowiska”, aby „dołożyli się do rekompensat” m.in. sprzedając Lasy Państwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast prezydent Komorowski już planuje wspólnie z PO sprywatyzowanie Lasów Państwoych. Czyli oddanie majątku wszystkich Polaków w prywatne ręce.

Dokładnie, na co mu Duda zwrócił uwagę w debacie, że to jeden z wniosków o referendum, który utknął w kancelarii prezydenta i nikt się nie kwapi do zajęcia się tą sprawą, podobnie jak jeszcze dwoma innymi, o których również wspominał wczoraj Duda. Ale najwidoczniej Bronek dopiero w zeszłym tyg. dowiedział się, że istnieje coś takiego jak możliwość zwołania referendum obywatelskiego i nagle zapałał wielką chęcią do zarządzenia jednego już jesienią. Szczyt obłudy!

 

Dla mnie lasy to nie tylko wspólne dobro narodowe, ale przede wszystkim fabryki tlenu i miejsce, gdzie można uciec od coraz bardziej ekspansywnej cywilizacji i konsumpcjonizmu. Ale pewnie się takiego referendum za 10 lat nawet nie doczekamy, bo to najbliższe to tylko na potrzeby kampanii, zwykła pokazówka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry, po przeczytaniu kilku linijek, uważam że ten dokument bardziej lobbuje na rzecz Dudy niż przeciw :)

 

Jakoś mnie to nie dziwi. Nie pierwszy raz pokazujesz, że masz problemy z łączeniem faktów i logicznym myśleniem.

"Unia Europejska powinna ustalić bardziej restrykcyjne limity emisji gazów cieplarnianych i szkodliwych pyłów" odp. Dudy "Zdecydowanie się zgadzam".

 

Pinda chcesz wdychać pył?

 

Pinda jadłaby trawe żeby tylko odsunąć pis od władzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buka, nie tylko ona :bezradny:

 

A sprawa kopalń i związanej z nimi emisji gazów cieplarnianych wcale nie jest prosta do rozwiązania, kto by się za nią nie zabrał. Z której strony nie spojrzeć, to... wiadomo.

Nie da się oprzeć polskiej energetyki wyłącznie na źródłach odnawialnych ( co jest zresztą niewykonalne przez najbliższe 100 lat ), czyli mieć czyste powietrze, jednocześnie

nie zamykając kopalń, tym samym pozbawiając górników miejsc pracy :? Ludziom bardziej przeszkadza to, że górnicy cieszą się wieloma przywilejami w porównaniu do innych grup zawodowych i głównie stąd te protesty. A czystość powietrza to tak naprawdę sprawa drugorzędowa, głównie narzucona odgórnie przez unijne limity. Owszem, znajdą się

w Polsce organizacje skupiające Zielonych, dla których priorytetem jest stan środowiska, ale nie oszukujmy się, że dla przeciętnego obywatela to się liczy :bezradny:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani pinda,polityczne stosunki z panią są faktycznie bolesne,aczkolwiek jak to poeta mawiał-i śmiech może być nauką kiedy się z przywar nie z osób natrząsa.będe kochał miast ignorować,wszak lubię problemy;)

 

Owszem, znajdą się

w Polsce organizacje skupiające Zielonych, dla których priorytetem jest stan środowiska, ale nie oszukujmy się, że dla przeciętnego obywatela to się liczy :bezradny:

 

o pewnie,może jak wszystkie ryby wyzdechną i trawa nawet bedzie rakotwórcza to się zacznie liczyć.

to że u nas do tej pory nie powstała elektro atomowa to chyba nie jest przypadek patrząc na mape i rozmieszczenie owych silosów atomowych

 

a jak ktoś chce gospodarke opartą na wynglu to niech go żre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam wielkie podejrzenia, że Bronisław znał pytania dziennikarzy przed debatą,

Debata była sfałszowana, to oczywiste!

No sorry, po przeczytaniu kilku linijek, uważam że ten dokument bardziej lobbuje na rzecz Dudy niż przeciw :)

Jakoś mnie to nie dziwi. Nie pierwszy raz pokazujesz, że masz problemy z łączeniem faktów i logicznym myśleniem.

:D:D:D

Pinda chcesz wdychać pył?

marwil, chcesz całkowicie rozwalić polski przemysł i energetykę? Zdajesz sobie sprawę, że Polska "węglem stoi"? Najpierw przekonaj "swoich", żeby zbudować u nas elektrownie atomowe, a potem mówmy o bardziej restrykcyjnych limitach emisji gazów cieplarnianych.

 

 

Neon ma rację.

Pinda to przeczytaj więcej linijek niż kilka, i posłuż się tą ściągawką (ważne - na czerwono). Może zmienisz zdanie, co do zamiaru ochrony górnictwa przez Dudę.

 

http://wpolityce.pl/polityka/244851-internauci-oburzeni-wypowiedziami-bronislawa-komorowskiego-przedstawiaja-dowody-na-manipulacje-prezydenta

Tylko proszę nie piszcz, że nie z lewego źródła :)

 

Z tym pyłem, to była doprawdy ironia. Uważasz, że polityk miałby zaznaczać gdziekolwiek, że nie chce ograniczyć emisji pyłu i gazów cieplarnianych?

A mozna ograniczyć paląc węglem? Można. Filtry. Niech się UE zrzuca z nami na filtry kominowe.

Elektrownie atomowe? buahahah za wszy?

Najpierw niech Władza ukończy zwykły gazoport może>Jjuż chyba ze dwa lata, jak powinien być gotowy.

Przy takiej kamieni kupie, to 25 lat nie starczy na stan surowy otwarty dla atomowej elektrowni.

 

Debata była sfałszowana, to oczywiste!

To przynajmniej w jednym się zgadzamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dzielą się na takich których wybory nie interesują ( wypić i zakąsić),są tez tacy dla których "tak czy owak sierżant Nowak"(tj kto by wyborów nie wygrał i tak będą one wygrane) i tych którym leży na sercu dobro polski.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon,to wiadomo tylko dlaczego CIĄGLE mamy gospodarke opartą na węglu skoro już wuj czasu temu były plany atomu w żarnowcu i nawet budowa rozpoczęta.

No ale fakt,zasranego gazoportu nie można ukończyć,też pewnie przypadek a nie kwestia tego że ruskim nie na ręke niezależność energetyczna polskij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buka, widzę, że cenisz zgodę, z pewnością zatem oddasz głos na prezydenta Komorowskiego.

 

No tak, jak wy pojmujecie zgodę, to Komorowski pokazał wczoraj w debacie. Zresztą Komorowski w tej kampanii dzieli najbardziej, bo Duda mówi do wszystkich, nie rozdziela na lepszych i gorszych. Natomiast Komorowski odwrotnie, karze nam sie wpisać w polaków racjonalnych lub radykalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronisław: nadęty zadufany w sobie agresywny, kłamliwy cynik. Zaprzeczenie swoich haseł.

Duda: Grzeczny, opanowany, delikatnie zestresowany, konsekwentny w wypowiedziach.

Chcę zmiany. Niech Duda pokaże 5 lat swojej prezydentury.

Podobno prezydentura, to tylko reprezentatywny urząd.

Ktoś odważny nazwie BK mężem stanu???

 

Poza tym mam wielkie podejrzenia, że Bronisław znał pytania dziennikarzy przed debatą,

Recytował bez kartki i idealnie, co do sekundy mieścił się w czasie.

Co za tym przemawia? Jego wszystkie żenujące poprzednie wystąpienia.

 

Mam takie same wrażenia. Komorowski wyglądał na wielce obrażonego, że jakąś II turę musi przechodzić. Już najwyższy czas zmienić prezydenta.

 

Zupełnie się zgadzam! Do tego Bronek taki zdenerwowany, że aż całą wodę wypił :D Duda moim zdaniem o wiele bardziej przekonywał swoją postawą i wykazał się większą kulturą. W mowie końcowej mówił o swoich planach, patrzył cały czas "na wyborców". Za to Komorowski spoglądał w kartke, patrzył to tu, to tam i cały czas tylko porównywał "jeżeli nie chcecie takie i takiej Polski zagłosuje na mnie itd itp" zamiast mówić, co by zrobił w kolejnych 5 latach kadencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, zaoszczędzisz, bo nigdy nie piłem piwska, ale dzięki :lol:

Arasha, o czym piszesz? Jaki staliking? . Prawda w moim pojęciu jest tylko jedna :!: O ile b.pragniesz - mogę przesłać Twoje błagalne posty z pw w sprawie wyborów i niech inni wówczas ocenią, jak dziś oceniają debatę (nie,nie, do tego się nie posunę, a Ty próbujesz straszyć mnie jak Komorowski w debacie PiS-em :bezradny::bezradny: ). Hmmm..... czy jesteś "dziunią z internetu" - jak to sama się określiłaś, sama sobie odpowiedz na to pytanie (bo ja nawet nie byłbym w stanie na takowe nazewnictwo wpaść). Nie mam zamiaru z Tobą polemizować :!::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham i czytam komentarze i potwierdza się moje wrażenie, że Komorowski wypadł w debacie trochę lepiej niż Duda (niestety). O ile ostatnio widziałam w ludziach determinację i chęć zmian, zniechęcenie do manipulacji medialnej, trzeźwe, krytyczne spojrzenie na stan kraju i odpowiedzialnych za to, optymizm, tak dziś znowu świat stał się gorszy. Jedni przebąkują, że Komorowski nie jest taki straszny, że w Kanadzie się czeka rok w kolejce do ortopedy, ludzie jakoś żyją i żaden prezydent nie jest idealny, inni twardo że Duda, Kukiz powiedział że debata żenująca, ludzie jadą po Kukizie, że sam jest żenujący.

 

Podsumowując, znowu jesteśmy podzieleni i zrobią z nami co chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×