Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w ogóle można pytać, w czym normalnym ludziom przeszkadza kościół? We wszystkim! Nie można otworzyć żadnej autostrady, mostu, żeby klecha ich nie poświęcił. Państwo dotuje tę bogatą instytucję i jakieś debilne świątynie. Księża robią przekręty na masową skalę, wykorzystując przepisy podatkowe. Gwałcą dzieci i nic im się nie dzieje, najwyżej są przenoszeni do innej parafii. Wpływają bezpośrednio na decyzje polityków odnośnie spraw światopoglądowych. Kutwa, jak można tego nie dostrzegać?

 

Czarni powinni siedzieć w swoich kościołach i przemawiać jedynie do wiernych, pomagać ludziom, żyć w ascezie i to wszystko.

 

Idealnie powinno być tak, że ludzie wierzący powinni płacić podatki na kościół, przy corocznych rozliczeniach, a wszelkie usługi świadczone przez tych pasibrzuchów powinny być wówczas darmowe (śluby, pogrzeby itp.). Wtedy byłoby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha dzięki laska!

Mówisz, masz :lol: Ktoś tu musi czuwać, żeby nam się nieścisłości nie wkradły :pirate:

 

Nie jestem za tym, żeby kościół się do wszystkiego wtrącał, ma prawo wyrazić swoje zdania, ale Ty czy jaj mamy prawo się z nim nie zgodzić ( wielu tak robi ), też mnie to wkurza, ale jeszcze bardziej wkurza mnie nieuczciwość Platformy i jej czcze obietnice o Irlandii :pirate: Myślę, że gdyby ludzie nie byli tak ślepo zapatrzeni w PO, to PIS nie musiałby sięgać po elektorat kościelny :bezradny:

 

Ale przede wszystkim głosuję na PIS nie od wczoraj, zawsze było mi bliżej do poglądów tej partii plus dodatkowo nie mam nic ani do Jarosława Kaczyńskiego ( osobiście go lubię ;) ), ani do pana Dudy, o którym wiem trochę mniej niż o tym pierwszym, ale wzbudza moje zaufanie po prostu ;)

Macierewicz już niekoniecznie :?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem również za tym, żeby kościół finansowany był tylko przez jego wyznawców.

 

Nie przez wyznawców tylko przez swoje "państwo". Wyznawcom niech lepiej pomogą a nie doją kasę. ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle można pytać, w czym normalnym ludziom przeszkadza kościół? We wszystkim! Nie można otworzyć żadnej autostrady, mostu, żeby klecha ich nie poświęcił. Państwo dotuje tę bogatą instytucję i jakieś debilne świątynie. Księża robią przekręty na masową skalę, wykorzystując przepisy podatkowe. Gwałcą dzieci i nic im się nie dzieje, najwyżej są przenoszeni do innej parafii. Wpływają bezpośrednio na decyzje polityków odnośnie spraw światopoglądowych. Kutwa, jak można tego nie dostrzegać?

 

Czarni powinni siedzieć w swoich kościołach i przemawiać jedynie do wiernych, pomagać ludziom, żyć w ascezie i to wszystko.

 

Idealnie powinno być tak, że ludzie wierzący powinni płacić podatki na kościół, przy corocznych rozliczeniach, a wszelkie usługi świadczone przez tych pasibrzuchów powinny być wówczas darmowe (śluby, pogrzeby itp.). Wtedy byłoby ok.

 

nic dodać, nic ująć :uklon::great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy obywatel Polski płaci podatki... np od darowizny. Niech opodatkuja "co łaska" na tace. Czy egzekwują podatek vat od usłu np za chrzest. W czym ksieza sie róznia od innego obywatela naszego kraju...? hę?

 

Każda złotówka na tacę została już wcześniej po wielokroć opodatkowana.

 

Stwórzmy nowe miejsca pracy dla ministrantów. Niech wszyscy płacą.

Kasa fiskalna w każdej tacy.

Wino mszalne z podwójną akcyzą.

Komunikanty z GMO.

Mandaty za kolędy na Pasterce za zakłócanie ciszy nocnej ku podreperowaniu kasy gmin.

Pan Bronisław już ograniczył wolność zgromadzeń.

Zdelegalizować procesje w Boże Ciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, dlaczego? skoro panstwo finansuje "milion" innych rzeczy... ?

Bo uważam, że jest to bardziej zachcianka niż "usługa" pierwszej potrzeby ;)

 

Wiele leków przy ciężkich, rzadko spotykanych schorzeniach nie jest refundowanych, to samo zabiegi ludzi za granicą, których się w Polsce nie wykonuje, a mogą komuś uratować życie, renty niektórych osób są żenująco niskie, a często zabierane... itd. ( wystarczy obejrzeć pierwszy lepszy program interwencyjny )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, nie popadaj z jednej skrajnosci w drugą.

Skoro ja jako obywatel naszego kraju płacę podatki dlaczego ksieza tego nie robią.

Gdyby ktos dał mi 20tys zł na remont dachu w mojej chałupie musiałabym od tego odprowadzic podatek... wiec dlaczego czarni zbierajac na tace nie płacą?

 

Chyba zaczne chodzic z tacą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy obywatel Polski płaci podatki... np od darowizny. Niech opodatkuja "co łaska" na tace. Czy egzekwują podatek vat od usłu np za chrzest. W czym ksieza sie róznia od innego obywatela naszego kraju...? hę?

 

Każda złotówka na tacę została już wcześniej po wielokroć opodatkowana.

 

Stwórzmy nowe miejsca pracy dla ministrantów. Niech wszyscy płacą.

Kasa fiskalna w każdej tacy.

Wino mszalne z podwójną akcyzą.

Komunikanty z GMO.

Mandaty za kolędy na Pasterce za zakłócanie ciszy nocnej ku podreperowaniu kasy gmin.

Pan Bronisław już ograniczył wolność zgromadzeń.

Zdelegalizować procesje w Boże Ciało.

 

Oj żałosny jesteś chłopie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiernych jest 90% w Polsce to jest jakies 35 milionów, to jak oni nie mogą decydować o losach i prawie stanowionym w tym państwie, no commet. Nie chce mi sie nawet tłumaczyc tego i rozkładać na czesci. To jest normalny, naturlany lobbing danej grupy społecznej, każdy grupa walycz o włąsne interresy. I nie dziwie się ze jerżeli jakiejś grupy jest 90% danego państwa to ma dużą siłę pzebicia, omg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, nazywasz chec posiadania dziecka przy niemożnosi posiadania go "w sposób naturalny" zachcianką???? :hide::shock:

 

Btw... to niech studia tez nie będą bezpłatne... to w sumie tez zachcianka... i to słowo chyba jeszcze bardziej do tego pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiernych jest 90% w Polsce to jest jakies 35 milionów, to jak oni nie mogą decydować o losach i prawie stanowionym w tym państwie, no commet. Nie chce mi sie nawet tłumaczyc tego i rozkładać na czesci. To jest normalny, naturlany lobbing danej grupy społecznej, każdy grupa walycz o włąsne interresy. I nie dziwie się ze jerżeli jakiejś grupy jest 90% danego państwa to ma dużą siłę pzebicia, omg.

 

Nie podniecaj się tak i napisz na spokojnie bo literówki jebitne. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiernych jest 90% w Polsce to jest jakies 35 milionów, to jak oni nie mogą decydować o losach i prawie stanowionym w tym państwie, no commet. Nie chce mi sie nawet tłumaczyc tego i rozkładać na czesci. To jest normalny, naturlany lobbing danej grupy społecznej, każdy grupa walycz o włąsne interresy. I nie dziwie się ze jerżeli jakiejś grupy jest 90% danego państwa to ma dużą siłę pzebicia, omg.

 

ale mnie to rybka ile jest w PL deklarujących się wierzących... Prawo to prawo i nie usatal się go pod religię

 

my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,

 

zarówno wierzący w Boga

 

będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,

 

jak i nie podzielający tej wiary,

 

a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się tak i napisz na spokojnie bo literówki jebitne. :mrgreen:

 

Nie wymagaj od neona za dużo, dobrze, że w ogóle jest piśmienny. Czasem nawet da się zrozumieć przekaz :great:

 

Btw. 35 milionów Polaków, czyli wliczamy w to też dzieci, tak? Osoby, które nie mają pojęcia czym jest wiara i w ogóle kim są. Opieranie się na tak idiotycznych statystykach jest żałosne. To tak, jak z przypowieścią o policjancie i psie. Statystycznie to te dwie jednostki mają po trzy nogi.

 

Poza tym, coraz więcej osób odzyskuje świadomość i dokonuje apostazji. Bardzo chwalebna inicjatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×