Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cukier & słodycze ( moja walka z uzależnieniem i odstawką )


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie nie zamierzam powstrzymywać, osładzam sobie życie bo tylko to mi zostało...

I super, jeśli nie jesteś uzależniony, to poza szkodliwością słodyczy samą w sobie (sztuczność, konserwanty, tłuszcz itd) to nie ma w tym nic złego ani destrukcyjnego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie zamierzam powstrzymywać, osładzam sobie życie bo tylko to mi zostało...

I super, jeśli nie jesteś uzależniony, to poza szkodliwością słodyczy samą w sobie (sztuczność, konserwanty, tłuszcz itd) to nie ma w tym nic złego ani destrukcyjnego :-)

 

wpieprzam ciasta mamy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cukier nie jest powodem depresji i nerwicy, ale uzależnienie od niego (tak jak każde inne uzależnienie) może nieźle napsuć w głowie.

 

-- 31 sty 2015, 14:59 --

 

Mam wrażenie, że ktoś, kto nigdy nie był uzależniony, nigdy tego nie zrozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluszowa, miód to przede wszystkim cukry proste - glukoza i fruktoza. Bardzo szybko podnosi poziom cukru we krwi, ze względu na wysokie IG. Miód ma co prawda inne walory zdrowotne, ale nie jest aż tak wartościowy, jak się powszechnie sądzi. Jasne, że lepszy niż zwykły cukier. Najzdrowszy do słodzenia jest zdecydowanie ksylitol ! Szkoda, że niewiele jest słodyczy na bazie ksylitolu ( jakieś cukierki, lizaki ) i są bardzo drogie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JERZY1962, to przeczytaj ten artykuł, który Ci wysłałam i spróbuj nie jeść przez miesiąc ( ja póki co nie jestem w stanie :time: ), to potem pogadamy. Myślę, że może całkowicie nie jest w stanie wyleczyć ( zwł. jak ktoś szamał olbrzymie ilości przez lata, pewne zmiany są nieodwracalne ), ale część objawów by ustąpiła, a człowiek na pewno byłby spokojniejszy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, jak mam miód, słodzę owsiankę lub wcinam łyżkę lub dwie, a sacharozy nie używam (nie licząc ciast, ciasteczek, wafelków i słodzenia owsianki, kiedy brak miodu). Przy tak znikomym udziale cukru w mojej diecie nie sądzę, by było warto szukać zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, nie będę próbował bo w te cuda nie wierzę :bezradny:

Cud jest wtedy jak ktoś straci nogę w wypadu samochodowym i mu odrośnie ta noga... ale jeszcze takich cudów nie było.

Jestem chory od 15-16 roku życia i znowusz w tym czasie nie jadłem nałogowo cukru ani teraz nałogowo go nie jem a chory jestem.

Za to ciągle się bałem rodziców i tak mi to już pozostało, żyłem przy nich w napięciu i tak mi to pozostało.

Jestem nabuzowany emocjami, nachomikowałem tych emocji dużo i one mnie rozsadzają.

Nie umie wyrzucać z siebie emocji na bieżąco zwłaszcza tych negatywnych.

Plus nie wiara w siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, jakbyś naprawdę wierzyła że odstawienie cukru, słodyczy, czekolady, miodu itd. ( nie wiem czego jeszcze ) przyniesie Ci wyzdrowienie z tego na co chorujesz to byś to zrobiła bez problemu.

 

A teraz sobie przypomniałem że przez ponad trzy miesiące byłem na diecie optymalnej Kwaśniewskiego http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-optymalna-dr-jana-kwasniewskiego_36806.html

... i dupa, a miałem się przy tej diecie wyleczyć z dolegliwości żołądkowych... i dupa nie wyleczyłem się.

...cukru ani innych rzeczy zawierających cukier nie jadłem ani nawet chleba a nerwy jakie były takie były dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mataforgana, pw ;)

 

JERZY1962, mój wujek jest ponad 10 lat na tej diecie i dzięki temu funkcjonuje mimo cukrzycy i nadciśnienia. Bardzo mu pomogła :great:

 

Ja właśnie dlatego nie potrafię, bo to jest uzależnienie ( czyt. silniejsze ode mnie ) :bezradny: Ale słyszałam o osobach, które rzuciły cukier i poczuły się dużo silniejsze ... generalnie cukier bardziej powoduje chroniczne zmęczenie i objawy depresji niż nerwicę.

Nie kwestionuję, że Twoje dotychczasowe doświadczenia życiowe miały wpływ na Twój obecny stan, Jerzyku. Na pewno miały, ale może nie w 100% ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pierwszy dzień całkowicie bez cukru. Może wytrzymam miesiąc, chociaż jest ciężko - jestem poddenerwowana, nie mogę skupić się na nauce (kiedyś przed nauką czekolada na lepszą koncentrację a po ciasteczko jako nagroda). Chociaż u mnie problem to były bardziej słodycze bo kawy czy herbaty nie słodzę.

 

Mój ukochany będąc na diecie szukał zamienników dla cukru. Używa ksylitolu. Stevia ma jednak specyficzny smak który nie każdemu podchodzi. Jest jeszcze takie coś jak syrop z agawy, którym również zastępuję się cukier - ja jednak wyczytałam, że jest on nie do końca tak zdrowy jak reklamują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×