Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój pulpit :)


gusia

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.08.2007 o 20:57, anonim napisał:

heh, nie martw się, córka znajomych mojej matki gdy się spytaliśmy kim chce zostać odpowiedziała, że sprzątaczką :shock: Ja chciałem zostać ratownikiem jak w słonecznym patrolu :lol:

A to zły pomysł że sprzątaczka? żadna praca nie hańbi. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UdręczonaBardzo ładny porządek 🙂 Na Windowsie miałem podobny.

 

Preferuję porządek i prostotę. Pasek informacyjny się wyświetla po wciśnięciu klawisza "Windows", a kontrola systemu odbywa się głównie poprzez komendy uruchamiane w terminalu lub przy użyciu dmenu.

 

tHkrR5d.png

 

Pasek informacyjny zawiera obszary robocze w tym obszar obecnie aktywny. (Nazwy są skrótami od aplikacji na nich uruchamianych, np. 'Thuderbird' -> 'td' etc.) i informacje o stanie sieci, baterii, zużytych zasobach, dacie i czasie. Czas jest aktualizowany co 5s, aby ciągła jego zmiana mnie nie rozpraszała.

PJKLfDp.png

 

Pasek na górze to 'dmenu'. Mogę tam wprowadzać ścieżki do aplikacji lub jeśli ścieżka do programu znajduje się w $PATH - wystarczy sama nazwa np. 'firefox'.

IlEVtEF.png

 

Używam menedżera okien i3: https://i3wm.org

 

Okna mogę dowolnie i precyzyjnie przesuwać, zaznaczać, wybierać pozycję pojawienia się nowego okna (prawo lub dół), zmieniać ich pozycję, przerzucać je do innego obszaru roboczego lub na inny monitor. Mogę wybrać dane okno i wyrzucić je z domyślnego układu tj. okno będzie 'unosić się' nad innym oknem tak jak np. kalkulator (speedcrunch, okno w prawym, dolnym rogu). Całe zarządzanie odbywa się bez wykorzystania myszy.

IHGou9u.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×