Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to schizofrenia?


ewa96r

Rekomendowane odpowiedzi

metafora najlepiej odda to co chcę przekazać, niestety ciężko mi to jest na razie inaczej oddać.

 

'czy początek kija to jego koniec?' (kij można złamać, od 'wiatru' nawet padnie 'wykoslawiona narosl' a w miejsce puste wyrosnac moze zdrowa gałąź)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zaburzenia psychotyczne to schizofrenia? Czy to zupełnie co innego ?

 

Nie.

Możesz mieć epizod psychotyczny w przebiegu schizofrenii, depresje psychotyczna, w wyniku stosowania narkotyków lub dopalaczy czy też w przypadku uszkodzenia mózgu lub zaburzeń osobowości.

 

Dużo zależy od treści np urojeń - urojenia prześladowcze są częste i występują w wielu zaburzeniach i chorobach, urojenia nasyłania myśli, ugłaśniania myśli lub owładnięcia mogą kierować rozpoznanie w kierunku schizofrenii.

Nie zawsze stawia się diagnoze schizofrenii po jednym epizodzie psychotycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że zaburzenia psychotyczne to ogólna nazwa chorób psychicznych (ale nie takich, jak depresja, tylko takich z objawami wytwórczymi), a schizofrenia to konkretna choroba,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że zaburzenia psychotyczne to ogólna nazwa chorób psychicznych (ale nie takich, jak depresja, tylko takich z objawami wytwórczymi), a schizofrenia to konkretna choroba,

 

 

właśnie myślę tak jak ty, ale spotkałam się z różnymi opiniami :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schizofrenia to także zaburzenie psychotyczne:) Tylko zaburzenie psychotyczne to podobno mówią na incydent psychiki podczas bycia zdrowym a choroba to już trwałe zaburzenie . Dla mnie to brednie, i uważam się nie mylę, a więc dopóki jeszcze mózg jest młody a organizm nie jest przesadnie zdegenerowany złymi nawykami, nie odpowiednią dietą itp., itd. to żadne zaburzenie poza zaburzeniem wrodzonym nie sklasyfikuje nigdy jako stałe.

 

Dwa - ktoś kto mówi o zaburzeniach dziedziczonych, musi wykluczyć czy zaburzenie nie dziedziczone jest poprzez relacje zachowań w rodzinie, potrzebna jest terapia która wykluczy istnienie zaburzonych relacji nabytych. :P nakręcam się trochę, moją zajafką jest nauka, gdyby nie choroba pewnie nigdy nie rozwinąłbym aż tak wiedzy o chorobach psychicznych. A czuję że zdecydowana większość lekarzy stoi w opozycji wobec prawdy o chorobach, a reprodukuje jeszcze po prlowskie archaizmy, chociaż może po prostu miałem pecha trafiać na nie odpowiednich lekarzy, a tych dobrych, uczciwych i troskliwych jest więcej?

 

Imipramina ładnie to ujęłaś :)

 

Dodam jeszcze od siebie Ewo, że czynniki wywołujące te psychotyczne epizody najlepiej skonsultować i pracować z psychologiem, a dodatkowo zapisać się na terapię grupową u kogoś fajnego. Trzeba wykluczyć możliwość utajonych wobec nas samych pragnień, afektów, nawyków, potrzeb, wszystkiego co tylko zostało przysłonięte na tyle by uderzyć nas samych gdzieś z innej strony psychiki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Ania i mam 21 lat. Psychiatrycznie leczę się od ośmiu. Od zawsze miałam diagnozę zaburzeń osobowości + lękowe + bulimia. Ale przez lata okłamywałam lekarzy. Mam w głowie świat do którego uciekam. Zawsze byłam obserwatorem tych ludzi, ale po zolafrenie to się zmieniło. Nie mogę tak jak wcześniej kontrolować mojego wchodzenia i wychodzenia stamtąd. Co gorsza, zaczynają do mnie mówić. Mówią mi złe rzeczy. Cztery razy się przez nich pokaleczyłam i raz uszkodziłąm sobie rękę (mocne stłuczenie, obrzęk). Czy to może świadczyć o schizofrenii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×