Skocz do zawartości
Nerwica.com

30-latkowie mieszkający z rodzicami-wstyd czy normalna sytua


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

jak pracowałam w formowym sklepie pod nazwą "De Facto" z ciuchami ekskluzywnymi, ktos by pomyslał ze tak sklep to szał z wypłata, a zarabiałam marne 740, w polotach 750zł/miesiac

pewnie nie jeden ciuch był droższy od Twojej wypłaty.

Czyli wychodzi na to że najbardziej to się powinien wstydzić polski rząd, miejmy nadzieję że jego dni są policzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, dlaczego za wszystko obwinniasz rzad ? zyjemy w takich czasach jak zyjemy , w takim kraju jak zyjemy, nikt sobie tego nie wybierał i nic na to sie nie poradzi, komuna sie skonczyla - czy sie stoi czy sie lezy to sie iles tam stowek sie nalezy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to, to nie jest wstyd (wykluczając faktycznie przypadki ekstremalne gdzie mamusia pierze, karmi łyżką i sprząta).

Co do prania i sprzątania to chyba jest tak, że w wielu przypadkach zajmuje się tym kobieta.

 

Pierze pralka a obsługa jej nie jest trudna. Nie wiem dlaczego tylko kobieta ma sprzątać. Widać chyba nic nie robisz w domu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest umowa zlecenie. Nie zwalnam się bo te 300 zawsze coś a nikt mi tyle za darmo nie da. A z tymi zakładami pracy chronionej jest różnie. Trza się tak wyrabiać jak osoba zdrowa. powinnam byc w taki zakłazie a tu nie jest ZPChr. Jak słysze od mojego pracodawcy, że otwiera sobie nowy sklep czy jedzie na zagraniczne wakacje to mnie krew zalewa.

Jeszcze się chwali :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest umowa zlecenie. Nie zwalnam się bo te 300 zawsze coś a nikt mi tyle za darmo nie da. A z tymi zakładami pracy chronionej jest różnie. Trza się tak wyrabiać jak osoba zdrowa. powinnam byc w taki zakłazie a tu nie jest ZPChr. Jak słysze od mojego pracodawcy, że otwiera sobie nowy sklep czy jedzie na zagraniczne wakacje to mnie krew zalewa.

Jeszcze się chwali :evil:

Mnie w pracy najbardziej dysonans między ultra drogim parkiem maszynowym, nową nowoczesną halą za dziesiątki milionów a traktowaniem pracowników, formą pracy i wysokością płacy. Z jednej strony zachód Europy a z drugiej Bangladesz.

U mnie w pracy szczęśliwcy którzy mają umowę o pracę i co za tym idzie płatny urlop, myślą o tym jakby tu jeszcze dorobić na tym urlopie, ot polska rzeczywistość.

 

A wracając do tematu o jednak z czysto psychologicznego punktu widzenia odseparowanie się od rodziców w pewnym wieku( 20-25 lat) jest jak najbardziej zdrowe, osoby ponad 30-letnie mieszkające z rodzicami są w pewnym sferach mocno dysfunkcyjne co widzę po sobie np mała samodzielność i unikanie odpowiedzialności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 latkowie mieszkający z rodzicami w Polsce? Standard.

Ceny mieszkań są zaporowe. Dużo ludzi pracuje na umowie śmieciowej lub na umowie o pracę z tak niską płacą i zdolnością kredytową, że co najwyżej stac ich na 10 letni używany samochód.

Przez te własnie warunki ludzie albo tłuką się po stancjach albo mieszkają ze starszymi albo rzucają wszystko i jadą na zachód :roll:

Tylko nieliczni młodzi ludzie lekko przed lub lekko po 30stce mogą sobie pozwolic na własne M pod warunkiem że mają stałą umowe o pracę i do tego pokaźną pensję. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tej straszliwej komuny zdecydowana większość 30 a nawet 20 kilku latków mieszkała samodzielnie no i miała własne rodziny, dzieci, a jak wygląda życie typowego 25-30 latka dziś- mieszka u rodziców lub wspólnie z znajomymi lub partnerem wynajmuje mieszkanie, czy tylko sam pokój. No i rzadko ma dzieci , dokąd ta Polska podąża jak jest gorzej niż za komuny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, ty gadasz zeby gadac ? czy szukasz dla siebie jakiegos usprawiedliwienia, na nerwy mi działa te narzekanie na komune !!!

przecież nie narzekam na komunę i wcale siebie nie usprawiedliwiam, tylko przedstawiam ogólną sytuację w Polsce. Ja żyłem samodzielnie za granicą i mogłem tam nadal być gdybym nie był takim skończonym leniem i niezaradnym idiotą. Dziwię się tylko że wszyscy młodzi jeszcze nie wyjechali. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, działa mi to na maxa na nerwy bo sie wielu takich mundrakow w zyciu nasłuchałem , dalny po 25 lat co na komune narzekaja !!!

Ty masz cos kolo 30 plus i tez medzisz jak stara baba, posty zakłada zeby smedzic, ty nie potrzebujesz terapi tylko kopa w dupe, twoj wybor czy wolisz zarabiac 1000 na miecha jesc ciastka i pisac smuty o komunie , czy poszukac baby albo jechac za ta pitolona zagranice. Najlepsze ze zdajesz sobie sam ze wszystkiego sprawe ale za leniwy jestes !!!

Rzadko sie udzielam tutaj powaznie bo wole udawac głupola bo tak wygodniej ale no człowieku co ty gadasz !!! Czemu nie mozesz pojechac za ta granice popracowac odłozyc przez 1-2 lata wrocic zapisac sie do jakies szkoly porobic kursy , kupic ten zasrany samochod, zadbac o siebie, powychodzic do ludzi, znalesc babe i zyc jak człowiek a nie jak zwierze, Carlos !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, jest do jasnej ciasnej watek o tobie bo ty zalozyles ten pozal sie Good temat zeby medzic i szukac usprawiedliwienia dla siebie ! ja tez jestem w podobnej sytuacji jak ty ale kuchwa nie zwalam na pogode komune itp to moja wina wiec siedze cicho ! jak do konca roku nie znajde roboty to wyjezdzam za granice bo to jedyna opcja ! ile ty wogole pracowales za ta za granica ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, przynajmniej nie kłamiesz masz jeden plus :great: to jedz znowu co ci szkodzi i co cie trzyma w twojej ukochanej ojczyznie ??? i mi podaj jakies ofert roboty jak masz czy znasz cos do polecenia , moze teraz jak starszy jestes i madrzejszy to bedziesz bardziej oszczedny :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×