Skocz do zawartości
Nerwica.com

Twój ulubiony cytat? :)


hfyga7

Rekomendowane odpowiedzi

Nie cytat, ale...

 

Gdzieś na dnie

Taki jak ty

Rozdarty, słaby, złamany, zły

Zaszczuty w świecie paranoi i strachu

Ambicji, honoru i walki

 

Czuję się odarty z uczuć

Z moich myśli, zgwałcony

Mentalnie poniżony

Oszukany przez tych, którym

Swoje życie oddałem i ślepo ufałem

Przez wszystkich moich ludzi,

Których tak bardzo kochałem

 

Przed nikim czoła nie chylę

Odrzucam te chwile

I wszystkie słowa, którymi

Złamali, opętali

Odrzucam boga, dogmaty,

Świętości, herezje

Odrzucam pustą poezję

Wszystkie ich oczy puste

 

Ich nigdy, nigdy nie było

Nigdy nie było, nigdy nie było

Miłości nigdy nie było

I ciebie nigdy nie było

Miłości nigdy nie było

Nas nie było.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeżeli nie pozwolimy, by pokonał nas lęk przed własną słabością."

"Wczo­raj do ciebie nie na­leży. Jut­ro niepew­ne... Tyl­ko dziś jest twoje."

"Czu­jesz się osa­mot­niony. Pos­ta­raj się od­wie­dzić ko­goś, kto jest jeszcze bar­dziej samotny."

"Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

"Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!"

św. Jan Paweł II

 

"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać." Ernest Hemingway

 

"Prawda kosztuje wiele, lecz wyzwala."

"Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj."

"Prze­moc nie jest oz­naką siły, lecz słabości."

"To, co wielkie i piękne, rodzi się przez cierpienie."

ks. Jerzy Popiełuszko

 

"Kochaj swoich wrogów, bo ich strach jest Twoją siłą."

 

"W życiu piękne są tylko chwile."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tak właśnie wygląda geografia, na której winna się opierać moja rzeczywistość: n i g d y, przenigdy nie przyszło mi do głowy, że ludzie są dobrzy albo że człowiek może się zmienić, albo że świat mógłby być lepszy dzięki prostej przyjemności radowania się uczuciem, spojrzeniem, gestem albo dzięki czyjejś miłości i czyjemuś oddaniu. Nic się nie potwierdzało, wyrażenie „wielki duchem” nie przystawało do niczego, było banałem, czymś w rodzaju kiepskiego żartu. Seks to matematyka. Indywidualność nie wchodzi w grę. Cóż może znaczyć inteligencja? Zdefiniuj rozum. Pragnienie – bez sensu. Intelekt nie jest lekarstwem. Sprawiedliwość umarła. Strach, wyrzuty sumienia, niewinność, współczucie, poczucie winy, strata, porażka, żal – to stany i uczucia, których już nie ma. Myślenie niepotrzebne, świat dzisiaj nie myśli. Zło jest tym, co trwa wiecznie. Bóg nie żyje. Miłości wierzyć nie można. Powierzchnia, powierzchnia, to, co na wierzchu, tylko to się liczy... otóż tak właśnie widziałem cywilizację, kolosa, który tonie... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Gdybyś nie cierpiał nie byłoby w Tobie głębi,pokory wspólczucia.Jednak cierpienie jest potrzebne do czasu ,kiedy zdasz sobie sprawę ,że nie jest już konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, poświęca swoje zdrowie by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca swoje pieniądze by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera tak na prawdę nie żyjąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy panowie muszą tak napierdalać, od bladego świtu?! Że nie podbijam karty na zakładzie o siódmej rano, to już w waszym robolskim mniemaniu muszę być nierobem?! Już możecie inteligentowi jebać po uszach od brzasku! Żeby se czasem kałamarz nie pospał godzinkę dłużej kapkę od was, skoro zasnął dopiero nad ranem! I żeby się kompletnie spalił w blokach już na starcie! Grunt, że, kurwa, inteligent załatwiony na dzień cały! Wrócicie napierdalać jak siądę do pracy!"

 

Kumasz pan to, czy masz pan za daleko do łba?!

 

To be, kurwa, or not to be! O tym też nie słyszałeś?!"

 

"Gdy wieczorne zgasną zorze, zanim głowę do snu złożę, modlitwę moją zanoszę, Bogu Ojcu i Synowi. Dopierdolcie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosrajcie, proszę! Kto ja jestem? Polak mały! Mały zawistny i podły! Jaki znak mój? Krwawe gały! Oto wznoszę swoje modły do Boga, Marii i Syna! Zniszczcie tego skurwysyna! Mojego rodaka, sąsiada, tego wroga, tego gada! Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym i w ogóle, żeby miał marnie! Żeby miał AIDS-a i raka, oto modlitwa Polaka!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×