Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, sprawdzę tą wenlafaksynę.

Bo po paroxetynie to czuje się jak zombie.

 

Sprawdzę też warioksetynę. Gdybym opóźnił to brałbym codziennie po 5mg.

Może po miesiącu jak się lek wkręci to będzie działać.

 

Myślą jak człowieka wysłać w kosmos a nie są wstanie znaleźć rozwiązania na przedwczesny wytrysk. Średniowiecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, proks napisał:

Trudno jest opóźnić nie działając na libido. Mała dawka paroksetyny lub wenlafaksyny mogła by pomóc.

Pierwsze zdanie wyczerpuje odpowiedź na to pytanie. Nic więcej dodawać nie trzeba. Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ebook123 napisał:

Proks - jesteś geniuszem intelektu.

 

zalatwie receptę i sobie sprawdze Bo widzę ze tutaj ludzie używają i nie sprawdzili choć raz seksu czy mogą dłużej.

Nikt nie jest tak przystojny jak Ty i nie ma z kim uprawiać seksu 😔 Szczerze zazdroszczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kimś mądrzejszym od was - ze sztuczna inteligencja.

 

worioksetyna jest agonista ht1a który to odpowiada za wytrysk. Spytałem i okazuje się ze agonista pomaga w opóźnieniu wytrysku.

 

druga sprawa ht2c opóźnia wytrysk a worioksetyna jest antagonista.

 

zobaczymy. Jeśli mam zwalone te receptory w głowie to może worioksetyna pomoże bez szkody dla libido.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obronie mądrości chestera i siebie... Jak wskazuje Wikipedia:

 

(...) mądrość wymaga nie tylko samej wiedzy, lecz także szeregu predyspozycji psychicznych, ale też duchowych i etycznych, takich jak:

  • umiejętność oceniania spraw z jak najszerszej i możliwie jak najbardziej obiektywnej perspektywy;
  • umiejętność panowania nad własnymi emocjami i popędami;
  • posiadanie sprawnego mechanizmu psychicznego podejmowania decyzji.

Więc jakieś tam szanse mamy ;)

Przepraszam za offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Poradzicie coś? Byłem na duloksetynie przez kilka miesięcy po czym schodziłem z dawką przez 16 dni. Lekarz zmienił mi na brintellix 10mg (2x5mg) który zwiększałem tak samo przez 16 dni. Na pełnej dawce brintellix  jestem od 7 dni a od 8 całkowicie odstawiłem duloksetyne. Skutki takie że miałem mocne zawroty głowy, a teraz od kilku dni mam dodatkowo straszne uczucie nadpobudliwości, ścisku gardła, biegunka, nudności i nie mogę się skupić. Zażywałem od dłuższego czasu preparat Różaniec górki premium. Dzisiaj go odstawilem bo nie wiem czy to nie ma jakiegoś związku. Biorę też Trittico przed snem bo miałem problemy zasypianiem. 

Załączam skład preparatu ziołowego:

 

Składnik aktywny

1 kapsułka

Ekstrakt z różeńca górskiego

150 mg

 w tym salidrozydy (3%)

4,5 mg

 w tym rozawiny (1%)

1,5 mg

Ashwagandha - ekstrakt

75 mg

 w tym witanolidy (10%)

7,5 mg

Bakopa drobnolistna - ekstrakt 

50 mg

 w tym bakozydy (50%)

25 mg

Miłorząb japoński - ekstrakt

50 mg

 w tym glikozydy flawonowe (24%) 

12 mg

Gotu kola - ekstrakt

50 mg

 w tym saponiny triterpenowe (10%)

5 mg

Rdestowiec japoński - ekstrakt

10 mg

 w tym trans-resweratrol (50%)

5 mg

Bioperine® - ekstrakt czarnego pieprzu 

2,5 mg

w tym piperyna (95%)

2,375 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tommydz napisał:

Hej. Poradzicie coś? Byłem na duloksetynie przez kilka miesięcy po czym schodziłem z dawką przez 16 dni. Lekarz zmienił mi na brintellix 10mg (2x5mg) który zwiększałem tak samo przez 16 dni. Na pełnej dawce brintellix  jestem od 7 dni a od 8 całkowicie odstawiłem duloksetyne. Skutki takie że miałem mocne zawroty głowy, a teraz od kilku dni mam dodatkowo straszne uczucie nadpobudliwości, ścisku gardła, biegunka, nudności i nie mogę się skupić. Zażywałem od dłuższego czasu preparat Różaniec górki premium. Dzisiaj go odstawilem bo nie wiem czy to nie ma jakiegoś związku. Biorę też Trittico przed snem bo miałem problemy zasypianiem. 

Załączam skład preparatu ziołowego:

 

Składnik aktywny

1 kapsułka

Ekstrakt z różeńca górskiego

150 mg

 w tym salidrozydy (3%)

4,5 mg

 w tym rozawiny (1%)

1,5 mg

Ashwagandha - ekstrakt

75 mg

 w tym witanolidy (10%)

7,5 mg

Bakopa drobnolistna - ekstrakt 

50 mg

 w tym bakozydy (50%)

25 mg

Miłorząb japoński - ekstrakt

50 mg

 w tym glikozydy flawonowe (24%) 

12 mg

Gotu kola - ekstrakt

50 mg

 w tym saponiny triterpenowe (10%)

5 mg

Rdestowiec japoński - ekstrakt

10 mg

 w tym trans-resweratrol (50%)

5 mg

Bioperine® - ekstrakt czarnego pieprzu 

2,5 mg

w tym piperyna (95%)

2,375 mg

Cześć, ja od początku leczenia psychiatrycznego miałam mocno powiedziane, że takie właśnie preparaty jak z Rozenek górskim, dziurawcem, ashwaganda itp są zakazane podczas leczenia tabletkami psychiatrycznymi. 

 

A co do Brintellixu to ja po przeczytaniu, że ma się duże nudności itp zaczęłam brać od dawki 2,5 i stopniowo zwiększając o 2,5. Ale to była moja decyzja, lekarka zapisałam mi branie 5 i przejście na 10. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też brałem 2,5mg potem 5mg, następnie 7,5mg aż do 10mg. Zwiększałem dawkę co cztery dni. Na pełnej jestem już dziewiąty dzień, ale jak narazisz tragedia nudności, ścisk w przełyku, nadpobudliwość i ciśnienie w głowie. Tabletki z ziołami odstawiłem ale dopiero wczoraj... Nie wiem czy to ma związek z dolegliwoścuami czy poprostu tak źle znoszę brintellix 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tommydz napisał:

Ja też brałem 2,5mg potem 5mg, następnie 7,5mg aż do 10mg. Zwiększałem dawkę co cztery dni. Na pełnej jestem już dziewiąty dzień, ale jak narazisz tragedia nudności, ścisk w przełyku, nadpobudliwość i ciśnienie w głowie. Tabletki z ziołami odstawiłem ale dopiero wczoraj... Nie wiem czy to ma związek z dolegliwoścuami czy poprostu tak źle znoszę brintellix 

Może być to i to. Lekarka mówiła, żeby się przygotować na dwu tygodniowe nudności. 

 

Nawadniaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 11:22, tommydz napisał:

Na pełnej dawce brintellix  jestem od 7 dni a od 8 całkowicie odstawiłem duloksetyne. Skutki takie że miałem mocne zawroty głowy, a teraz od kilku dni mam dodatkowo straszne uczucie nadpobudliwości, ścisku gardła, biegunka, nudności i nie mogę się skupić. Zażywałem od dłuższego czasu preparat Różaniec górki premium. Dzisiaj go odstawilem bo nie wiem czy to nie ma jakiegoś związku. Biorę też Trittico przed snem bo miałem problemy zasypianiem. 

 

Objawy, które wymieniłeś są wręcz książkowe przy odstawianiu SSRI (zawroty głowy, drażliwość, biegunka, nudności, zawroty głowy, niepokój), trzeba je po prostu przetrwać, dopóki Brintellix się całkowicie wkręci, a 7 dni to zdecydowanie za krótko na to, musisz poczekać jeszcze z jeden do kilku tygodni, może nawet kilkunastu. Niestety nie mam doświadczenia z tym lekiem i nie wiem jak długo się rozkręca, no ale wiadome, że i tak trzeba troszkę poczekać. 

 

Mi lekarz odradziła branie jakichkolwiek ziół przy farmakoterapii lekami psychiatrycznymi. Choć ja biorę neuroleptyki i stabilizatory. Nie wiem, jak to się ma do antydepresantów, ja bym na twoim miejscu nie brał tej mieszanki, bo sporo w niej ziół, które mogą gdzieś tam wpływać na funkcje psychiczne, ale dobrze radzę - skonsultuj to z lekarzem. A no i alkohol jest u mnie zabroniony! A jak już to 1-2 lampki wina okazjonalnie.

Moja lekarz mi tak napisała: Nie łączyć leków z ziołami m.in. zielem dziurawca zwyczajnego, korzeniem żeń-szenia, różeńcem górskim, pieprzem metystynowym, miłorząbem japońskim, ostropestem.

 

PS Ten ścisk w gardle to może być objaw nerwicowy związany ze stresem przy odstawianiu leku, choć jakby się nasilał, skontaktuj się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zburzony Lundbeck zmniejszył dawkę escitalopramu (Lexapro) do 20 mg i citalopramu (Celexa) do 40 mg bo w tej większej dawce oba leki znacznie wydłużały odstęp QT. Więc nie śpiesz się z podnoszeniem do 30 esci. Zdrówka. 

Edytowane przez chester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chester może ja i nienormalny jestem ale mam to gdzieś. Zresztą, nie planuję długo nic zmieniać, chwilowo piję alkohol - kumpel ma dziś czterdziestkę i od paru dni trenuję wątrobę, od jutra koniec na długo, ale i tak wiem że po tym piciu będę miał duży zjazd nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×