Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak kiedyś dostałem rebo, chyba z 2 lata temu. Muzyka po tym była przyjemniejsza ewidentnie, koncentracja też na +.

 

a pobudza do działania , dodaje chęci do życia ?

 

@benzowiec84,

u mnie właśnie pobudza do działania, dodaje chęci i energii do działania, sprawia, źe życie staje się łatwiejsze

i przyjemniejsze. Obstaw się jeszcze na wszelki wypadek jakimś benzo i zacznij od zażycia 2x2mg, tj po połówce

wcześnie rano i o 6.- 7. po południu. A wieczorem weź na spanie np. trittico, bo rebo przeszkadza w zasypianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 6 dni zaczolem brac Edronax i podziele sie swoimi malym spostrzezeniem. Wiec biore reboksetyne + arypiprazol i w koncu znalazlem lek ktory powoduje ze niechce mi sie spac po tym "dziadowskim" neuroleptyku. Narazie tylko 2X2mg, trzeba pochwalic ze spac mi sie prawie niechce, no ze dwa razy w ciagu dnia na te parenascie minut sie arypiprazol przebija z sennoscia. Zobaczymy jak bedzie dalej bede dorzucal sertaline ktore powoduje u mnie ostre spanie, ale mam nadzieje ze i znia sobie Edronax poradzi. Do minusow zaliczyc nalezy pocenie i szybsze tetno oraz problemy z dostepnoscia w aptekach. Dodatkowy plus mniejszy apetyt. Ciekawe jak bedzie z czasem czy dzialanie nie oslabnie jak mialo to miejsce przy wellbutrinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia zaczełam przygodę z Edronaxem,jak na razie pol tabletki rano 2mg i totalne zmulenie,ból głowy i straaany wilczy apetyt:(Czy mial ktos po nim wilczy apetyt?Czy potem ustaje?Jak wygląda kwestia zatwardzeń?Przechodzą po nim po jakims czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 2 mg reboksetyny dziennie dopiero parę dni i rzeczywiście pobudzenie widać w szczególności po wypiciu kawy czuje energie ale wewnątrz nie skierowaną do zewnątrz i nie przekłada się to na motywacje do działania . Nie wiem jak to nazwać i co to za uczucie ale mam potrzebę zgrzytania zębami i ruszania szczęką w szczególności po podwyższeniu dawki do 4 mg mam takie dziwne uczucie na twarzy .Dodam ,że stosuję ją z klomipraminą w dawce 250 mg więc te działanie na noradrenaline jest pewnie mocne.Do tego dochodzą problemy z zasypianiem bo ciągle się wiercę i na to muszę usypiać się 100 mg chlorprotiksenu i 900 mg karbazepiny na raz. Zacząłem brać ten lek bo nie odczuwałem wystarczającego działania aktywizującego tlpd , zostanę przy dawce 2 mg bo działanie leku jest mocne i nie wyobrażam sobie branie 8-12 mg jak jest w ulotce . Jak chodzi z tym uczuciem w okolicach twarzy,szczęki , skroni to może być akatyzja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też biorę 2mg robo i dodatkowo trittico na sen.

Skutek uboczny po rebo mam taki że przechodzą mi prądy od szyji po czubki palców u rąk (w najgorszych sytuacjach po całym ciele).

Ogólnie spoko, dzięki rebo zachciało mi się żyć w końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy rebo działa od 1 tabletek ? wziąłem dziś 2mg a potem tak średnio 3mg i nei za dużo poczułem , oprócz takiej gęsiej skurki :P

 

-- 25 paź 2017, 18:37 --

 

czy rebo może działać na motywację,zbicie lenia , i pobudzająco ?

 

-- 25 paź 2017, 18:37 --

 

do paroksetyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do tego pobieram 1600 mg piracetamu , tak ten lek dobrze pobudza ale warto dodać do niego jakiś lek SSRI o działaniu też aktywizującym jak fluoksetyna,

śmieszne jest ,że paradoksalnie w pierwszych dniach stosowania powodował senność po zażyciu tabletki ale wiedziałem ,że to chwilowy skutek uboczny,który minie w trakcie kontynuowania leczenia do 2 tygodni czasu.

benzowiec84 biorę całą tabletkę od razu z rana nie rozdzielam jej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzielem na próbe , 2 dzień dawka 4mg , silnie pobudza , nie czuc zmęczenia ,znużenia , puls przy spoczynku 90 , nie przekłada się to za bardzo do chęci do działania , ale zawsze coś , biorę też 40mg paroksetyny , i 45-60mg lerivonu , i 0,75mg afobamu , dołoże to do zestawu ale na razie tylko 2mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 alprozolam może spłycać działanie reboksetyny , a po tej mianserynie jak się czujesz w dzień ?

 

no może ale nie u mnie , bo już mam taką tolerancje że ta dawka jest nie odczuwalna wcale , na mnie to wogóle benzo już nie działają chyba w żadnych dawkach , ale redukować to już inna sprawa , zaraz się czuję gorzej , po prostu jak wezmę to alpro , to receptory benzodiazepinowe są jak u normalnego człeka ;P . ale wiadomo może , ale u mnie nie spłyca , rebo pobudza i to fest ,tylko wysrać się po niej nie można :/ też tak masz że zaparcia masz?? no i już 4mg ewidentnie kasuje libido , biorę paro 40mg to i tak kasuje a z rebo to już nie mogłem nic zrobić w tej kwesti ;)

 

po miansie dobrze , nie mam zmuły jak biorę 60mg , tylko ja ją łykam już długie lata głównie nasennie , 30-60 , ale teraz wale 60mg . brałem też kiedyś i 120mg . miansa w dzien działa na noradrenaline , nie dość że nasila przekaźnictwo noradrenalinowe , to jeszcze w wyższych dawkach hamuje jej wychwyt zwrotny czyli lekki NRI .

 

a i biorę paro(po której niby się tyję) mianse po ktorej się tyję i chudnę , bo jestemm na diecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że komuś świetnie pomagał 1mg reboxetyny dziennie rano. Przy większych dawkach ten ktoś miał skutki uboczne a przy 1mg nie miał. http://forums.phoenixrising.me/index.php?threads/reboxetine-for-cfs.46448/ JAk się stosuje ten lek z innymi lekami to efekt takiej mieszanki trudno przewidziec :) zarówno anafranil jak i reboxetyna powodują zaparcia czy większą potliwość więc uważaj. ... metabolit anafranilu (klomipraminy) sam w sobie jest NRI - norclomipramina/desmethylclomipramina

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Clomipramine#Pharmacology

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z oddawaniem stolca? Nie ma problemu? :) zresztą skutki uboczne i ich intensywność to kwestia indywidualna. Reboxetyna jest metabolizowana przez enzym CYP3A4 = ten sam enzym metabolizuje alprazolam.... zatem oba leki mogą zwiększać swoje stężenia we krwi - czyli wzmacniać swoje działanie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz OCD? Jesli tak to możę cięzainteresować to : OCD nerwica natręctw jako skutek zaburzen w układzie immunologicznym http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19675532

Przy OCD (np. nerwica natręctw) obserwuje się podwyższony poziom glutaminianu. Ciekaw jestem czy obniżenie glutaminianianu przez lek przeciwpadaczkowy - lamotrygina (np/ Lamitrin) było by pomocne przy OCD.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4425334/

https://iocdf.org/expert-opinions/expert-opinion-glutamate/

u 1/3 pacjentów standardowe leczenie OCD poprzez zwiększanie poziomu serotoniny (SSRI, TLPD jak Anafranil, itp) jest bardzo mało skuteczne albo wcale. Wtedy należy szukać innych metod leczenia.

 

Lamotrygine stosuje sie niekiedy pomocniczo w depresjach, ale przedewszystkim w manii jako stabilizator. Nie wypadają po niej wlosy jak po depakine. jesli nie ma się uczulenia na lamo to moze byc lekiem o stosunkowo dobrej tolerancji - brak lub malo skutkuw ubocznych.

 

Na niepokój lamotrygina też może pomóc. W ogóle stabilizatory nastroju

 

O pregabalinie artykuł w gazecie internetowej https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=pl&ie=UTF-8&u=http://www.independent.co.uk/news/health/pregabalin-new-valium-doctors-call-restricted-sharp-rise-abuse-misuse-prisons-addiction-bma-yasir-a7817601.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×