Skocz do zawartości
Nerwica.com

islamoterroryzm


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

To są dwie strony medalu, ja zanim zamieszkałam w Szwecji też byłam bardzo stanowcza w swojej islamskiejfobii-teraz jestem bardziej wyważona w swoich osądach. Poznając konkretne ludzkie historie, tragedie zmienia się trochę optykę.

To nie jest tak, że wszyscy muzułmanie chcą do Europy, żeby ją zdobyć, narzucić islam i narzucić kobietom burki-chce tego jakiś niewielki odsetek czyli PI-terroryści (i tu wszyscy możemy podziękować USA, ale i Europie za wsparcie, dozbrojenie i wysłanie kasy na ich dżihad przez co mały odsetek robi się coraz większy).

 

Z mojego pobytu za granica zaobserwowałem że drugie pokolenie imigrantów jest gorsze, radykalniejsze od pierwszego zresztą nawet jakieś badania to potwierdzają. Pracowałem z kilkunastoma czarnoskórymi i chyba tylko jeden był wychowany i urodzony w UK. Jak spytałem się Tanzańczyka czemu nie sprowadzi swoich dzieci do Europy to odpowiedział że by się tu zepsuli, bo tu w szkole nie ma rygoru a i towarzystwo psuje. Narzekał że angielscy murzyni, młode pokolenie jest zepsute, leniwe, agresywne, niewychowane i że w Afryce jest inaczej, jest szacunek dla starszych i ogólnie są spokojniejsze. Drugie pokoleniu nie chce się zwykle pracować fizycznie, wolą zasiłki albo jakieś pokątne interesy, pewnie cześć ma jakieś lepsze stanowiska ale raczej niewielka. Czyli fiasko polityki integracji zupełne, w przypadku muzułmanów podobnie im młodsi muzułmanie tym więcej ich popiera szariat i terroryzm islamski, we Francji bodajże ponad połowa młodych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekał że angielscy murzyni, młode pokolenie jest zepsute, leniwe, agresywne, niewychowane i że w Afryce jest inaczej, jest szacunek dla starszych i ogólnie są spokojniejsze. Drugie pokoleniu nie chce się zwykle pracować fizycznie, wolą zasiłki albo jakieś pokątne interesy, pewnie cześć ma jakieś lepsze stanowiska ale raczej niewielka. Czyli fiasko polityki integracji zupełne, w przypadku muzułmanów podobnie im młodsi muzułmanie tym więcej ich popiera szariat i terroryzm islamski, we Francji bodajże ponad połowa młodych.
zawsze uwazałam, ze Europa wchłonie i zaasymilaje imigrantów, ciekawe czemu się tak nie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet, bo integracja jest tylko w teorii, do Szwecji np zapraszają każdego tylko potem ups...ale nie wiemy co z Wami zrobić-a damy Was do getta (część sama do getta się pcha, do swoich).

 

carlosbueno, zgadzam się-młodym się nie chce pracować, wolą zasiłki (nawet Polacy przecież) i dlatego są przeciwni migracji, bo ktoś może im wyrwać te ich darmowe pieniądze.

Z tego co ja zaobserwowałam to takie podejście mają głównie ludzie z Somalii-wcale nie ci z bliskiego wschodu.

 

A co do radykalnych młodych to ma to swoje przyczyny-gdybym miała w pamięci jak dobrze nam się żyło za młodu, a później połowa świata chce naszych złóż i z tego powodu szczuje jedną grupę drugą, żeby pojawić się po czasie jako "wybawca" to też bym pewnie była radykalna. Myślę, że ucieczka przed sąsiadami, kolegami którzy nagle stali się wrogami też musi odcisnąć jakieś piętno (a to znamy dobrze i z czasów wojny na bałkanach, no ale ropy tam nie było...)

Dlaczego akurat tak dużo się mówi o wschodzie, a o wojnach w Afryce np. nic? Nie ma nic do ugrania to nie ma zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muzułmanie mają odwrotnie, niż ludzie zachodu. U ludzi z zachodu im nowsze pokolenie, tym mówiąc łagodnie, bardziej wyluzowane, a u muzułmanów im nowsze, tym bardziej radykalne.

Bo ludzie zachodu generalnie z pokolenia na pokolenie są coraz bardziej świeccy i odchodzą od religii a u muzułmanów jest sytuacja odwrotna co kolejne pokolenie to coraz bardziej radykalne tam gdzie jeszcze 40 lat temu kobiety chodziły nawet bez chust dziś im tylko oczy widać.

 

Dlaczego akurat tak dużo się mówi o wschodzie, a o wojnach w Afryce np. nic? Nie ma nic do ugrania to nie ma zainteresowania.
radykalny Islam w Afryce się równie mocno rozprzestrzenia co w Azji a jeszcze do niedawna ludzie tam bardzo luźno do niego podchodzili, albo w ogóle inne wiary wyznawali, radykalizacja ta nie ma nic wspólnego albo niewiele z wojnami o ropę, ale na pewno odbywa się za saudyjskie petrodolary.

 

Z tego co ja zaobserwowałam to takie podejście mają głównie ludzie z Somalii-wcale nie ci z bliskiego wschodu.
Somalijczycy to przebijają wszystkich w życiu z socjalu w UK to tylko kilkanascie procent ( spośród dorosłych z nich pracuje) reszta zasiłki na te swoje kilkanaścioro zwykle dzieci pobiera i z tego żyje. No ale dla ludzi pochodzących ze skrajnej biedy darmowy dom i żarełko to szczyt marzeń przecież jak kiedyś złapano jakiś somalijskich piratów i wsadzono do europejskiego więzienia to nie chcieli go opuścić bo wcześniej nigdy w takich luksusach nie żyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet, bo integracja jest tylko w teorii, do Szwecji np zapraszają każdego tylko potem ups...ale nie wiemy co z Wami zrobić-a damy Was do getta (część sama do getta się pcha, do swoich).
sorry, ale nie łapię -domyslam sie, ze ci co dostaja pozwolenie na pobyt dostaja tez na prace, edukacja zapewne jest bezpłatna :bezradny: czy moze imigranci sa dyskryminowani po cichu przy szukaniu posady ? jesli nie, nie ma podstaw zeby nie zachowywali się tak jak kazdy, mianowicie zarabiali na siebie i normalnie funkcjonowali w społeczeństwie.

Kiedys zaczepił mnie jakis koles na ulicy w Berlinie że jest bezrobotny i czy mu dam troche pieniedzy :evil: byłam oburzona - ja z Polski potrafiłam sobie znależć prace w Niemczech a on tubylec nie potrafił :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze do nie dawna chciałem emigrować na zachód, ale definitywnie dałem sobie z tym spokój - sfiksowałbym tam, bo obawiałbym się zamachów.

Raczej szansę że akurat Ci przytrafi się zamach są jak jeden na milion, raczej z obiektywnego punktu widzenia powstrzymanie się z emigracją z tego powodu nie jest sensowne, równie dobrze można zdechnąć z głodu w Polsce albo popełnić samobójstwo wskutek problemów społ-ekonomicznych w kraju.

Ja parę lat mieszkałem za granicą w kraju ze spora ilością muzułmanów i choć za nimi nie przepadam to nie było to powodem że stamtąd wyjechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Uk jest teraz afera bo przez lata w wielu miastach grupy ciemnoskorych mezczyzn gwalcilo biale dziewczynki przy milczacym przyzwoleniu pracownikow socjalnych i policji do ktorych ofiary bezskutecznie zwracaly sie opomoc. Nie reagowano z powodu seksizmu / policjanci 12 letnie ofiary gwaltow zbiorowych nazywali dziwkami / i ze strachu przed oskarzeniami o rasizm .wiekszosc przesladowcow byla pakistanskiego pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Uk jest teraz afera bo przez lata w wielu miastach grupy ciemnoskorych mezczyzn gwalcilo biale dziewczynki przy milczacym przyzwoleniu pracownikow socjalnych i policji do ktorych ofiary bezskutecznie zwracaly sie opomoc. Nie reagowano z powodu seksizmu / policjanci 12 letnie ofiary gwaltow zbiorowych nazywali dziwkami / i ze strachu przed oskarzeniami o rasizm .wiekszosc przesladowcow byla pakistanskiego pochodzenia.

Pakole mieli i mają specjalne praw nie od dziś, zresztą u nich w kraju seks dorosłych facetów z nastoletnimi albo i młodszymi chłopcami to element tradycji mimo że islam za homoseksualizm karze śmiercią.

A to że ofiary gwałtu nazywali dziwkami to nic nowego, dobrze że jeszcze ich nie kamieniują za cudzołożenie bo przecież kobiet jest zawsze winna gwałtowi. Angole wolą krzyczeć że Polacy im zabierają miejsce pracy bo o muzułmanach czy murzynach nic złego publicznie powiedzieć nie można choć między sobą przynajmniej ci prości robole ich nie nawidzą jeszcze bardziej niż Polaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli film "Obóz Jezusa" jest dokumentalny, to chrześcijanie też tworzą trochę "dżihadystów".

 

I wśród chrześcijan jest oczywiście wielu popaprańców, zwłaszcza w Stanach, gdzie operują rasistowskie chrześcijańskie bojówki (jak Aryan Nations oparta na teologii Christian Identity, mówiącej między innymi, że od Adama i Ewy wywodzą się tylko Biali ludzie) i dokonuje się zamachów na kliniki aborcyjne i lekarzy dokonujących aborcji. Dominioniści pragną utworzyć teokratyczne państwo oparte na prawie biblijnym (czyli chrześcijański szariat) i wolnym rynku. Przez "prawo biblijne" mam na myśli dosłowne rozumienie nakazów i zakazów biblijnych, czyli wiele by się Stany Zjednoczone pod rządami dominionistów nie różniły od takiej Arabii Saudyjskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,139954,title,Panstwo-Islamskie-opublikowalo-cennik-niewolnic-580-zl-za-9-letnia-chrzescijanke,wid,17018652,wiadomosc.html?ticaid=113c4b coś dla postępowej lewicy miłośników multi kulti i muzułmanów czy chcecie aby w Europie tez takie rzeczy się odbywały. No ale wielu protestuje przeciw atakom na to wspaniałe Państwo Islamskie w imię poprawności politycznej pewnie sami by się na to zgodzili w UK czy Belgii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dość, że osrani, mordercy, kozojebcy to jeszcze pedofile i babciojebcy :lol:

Podobno też szykowali zamach na królową angielską a to już może być przegięcie dla większości Brytyjczyków gdzie królowa to prawie jak Jan Paweł II u nas. No lewicowych elit i tak to nie przekona i dalej będą mówić że islam toi religia pokoju i hojnie ją wspierać finansowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli film "Obóz Jezusa" jest dokumentalny, to chrześcijanie też tworzą trochę "dżihadystów".

 

I wśród chrześcijan jest oczywiście wielu popaprańców, zwłaszcza w Stanach, gdzie operują rasistowskie chrześcijańskie bojówki (jak Aryan Nations oparta na teologii Christian Identity, mówiącej między innymi, że od Adama i Ewy wywodzą się tylko Biali ludzie) i dokonuje się zamachów na kliniki aborcyjne i lekarzy dokonujących aborcji. Dominioniści pragną utworzyć teokratyczne państwo oparte na prawie biblijnym (czyli chrześcijański szariat) i wolnym rynku. Przez "prawo biblijne" mam na myśli dosłowne rozumienie nakazów i zakazów biblijnych, czyli wiele by się Stany Zjednoczone pod rządami dominionistów nie różniły od takiej Arabii Saudyjskiej.

Ciekawe, co by się musiało stać, żeby fanatycy chrześcijańscy doszli do władzy tak jak fanatycy islamscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co by się musiało stać, żeby fanatycy chrześcijańscy doszli do władzy tak jak fanatycy islamscy.

Może gdyby w Europie lejce rzeczywiście chwycili islamiści, wprowadzili te swoje szariaprawa, to by chrześcijanie się zaczęli radykalizować, lataliby z kałachami, przejmowali miasta i wioski, siłą nawracali muzułmanów, mordowali homo, cudzołożników, apostatów. Scentralizowana władza papieska pewnie chłodziłaby morderczy zapał katolickich fanatyków (chyba że na stolcu watykańskim zasiadłby jakiś radykalny pomyleniec), w protestanckich zdecentralizowanych kościółkach mogłoby to chyba wyglądać inaczej. Na Zachodzie jednak o wiele silniejsze są tradycje świeckie i otwarcie ateistyczne niż na wschodzie, choć należy pamiętać, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu, to nie islam, a socjalizm czy komunizm brylowały w świecie muzułmańskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Chrześcijańscy fanatycy są na poziomie przeciętnego muzułmanina, a odpowiedników muzułmańskim fanatyków w Chrześcijaństwie praktycznie nie ma. Przecież prawie każdy muzułmanin jest za wprowadzaniem prawa szariatu a terrorystów i fanatyków rodzaju Al Kaida, Isis w niektórych krajach popiera blisko połowa mieszkańców przecież oni potrafią demokratycznie wygrać wybory a w religijnym ogłupieniu są na poziomie minimum ks Natanka a i cześć pewnie daleko bardziej. Porównywanie tych obu religii nie ma większego sensu bo islam nie jest religią a całym życiem, systemem polityczno- społecznym który ingeruję w każdy detal życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Chrześcijańscy fanatycy są na poziomie przeciętnego muzułmanina, a odpowiedników muzułmańskim fanatyków w Chrześcijaństwie praktycznie nie ma.

Toż wiadomo, ale istnieje potencjał, który w pewnych sytuacjach może zostać wyzwolony. Niemniej prawdopodobieństwo jego wyzwolenia jest malusieńkie.

 

 

Porównywanie tych obu religii nie ma większego sensu bo islam nie jest religią a całym życiem, systemem polityczno- społecznym który ingeruję w każdy detal życia.

Kontekst, tło jest ważne. Kilkaset lat temu chrześcijaństwo naprawdę było niemiłe, a Kościół zajmował zdecydowanie wyższą pozycję i mocniej obejmował różne dziedziny ludzkiego życia. Jeszcze ponad 100 lat temu Oscar Wilde podróżował do tolerancyjnych względem homoseksualistów muzułmańskiej krajów Afryki Północnej, podczas gdy był za swoją orientację prześladowany w Wielkiej Brytanii. Nawiasem mówiąc, dzisiejsza homofobia w byłych koloniach europejskich (zwłaszcza angielskich) ma swoje korzenie właśnie w działalności misjonarzy chrześcijańskich i prawodawstwie metropolii.

Kilkadziesiąt lat temu większą popularnością w krajach muzułmańskich cieszył się socjalizm i komunizm. Monarchowie czy dyktatorzy starali się modernizować swoje kraje i wprowadzać normy i obyczaje zachodnie. Wielu intelektualistów było otwartymi ateistami, agnostykami, racjonalistami, przeciwnikami religii, bądź też niemuzułmanami, Michel Aflaq, jeden z twórców baasizmu - panarabskiego nacjonalizmu, będącego ideologią rodziny Assadów czy Husseina, był chrześcijaninem, tak jak i prawa ręka Saddama, Tariq Aziz.

 

Czy więc muzułmanie "po prostu tacy są", zawsze będą bić żony, gwałcić kobiety i kozy, ścinać głowy apostatom, wysadzać się w zatłoczonych budynkach? Odpowiedź brzmi: nie sądzę. To tacy sami ludzie jak my, mają strasznie nasrane we łbach, ale strukturalnie są tacy jak my.

 

Post nr 666.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×