Skocz do zawartości
Nerwica.com

islamoterroryzm


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Sebmar, Iran to chyba jeden z nielicznym przypadków gdzie lud przynajmniej ten miejski jest mniej religijny i konserwatywny niż władza, a istniejące prawo szariatu jest dość powszechne omijane i naginane ale póki co władza trzyma się mocno. W innych krajach jest a przede wszystkich było odwrotnie władza, elity, duże miasta były niegdyś mocno zeświecczone a masy religijne, ale to też się zmienia i dziś również rządzący są mocno islamscy albo takich udają bo to daje im poparcie ludu. Demokratyzacja jest tam złem bo dzięki wyborom do władzy dochodzą islamiści a później ta demokrację już mają gdzieś bo chcą państwa islamskiego. Zresztą w wielu krajach muzułmańskich zarówno w Afryce jak i np Iraku, Afganistanie de facto państwa przestały istnieć a rządzą różne mniej lub bardziej islamskie bandy a jedyne co ich łączy to silna wiara i dżihad. Za niedługo cała Afryka na północ od równika i Azja od Turcji do Indii może stać się wielkim kalifatem z prawem szariatu a i Europę może to czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, z tym ewentualnym zanikiem zeświedczenia to jest ciekawa sprawa, zwłaszcza widać to w Turcji, która od Ataturka starała się budować swoją tożsamość bardziej na elementach nacjonalizmu niż religii. Teraz wszystko się tam powoli zmienia, chociaż paradoksalnie dawne tradycje imperialne mogą sprawić że Turcja nie stanie się państwem ze skrajnym ustrojem-jednak byli kiedyś supermocarstwem-w połowie XVI wieku, a i przez cały XVII napsuli sporo krwi innym potęgom. To daje im bardzo silne poczucie przynależności i dumy, dużo robi też to że nie są Arabami, to kolejna rzecz która chociaż trochę ich oddziela. Demokracja może się sprawdzić tylko tam gdzie jest podatny grunt-odpowiednie społeczeństwo, poza tym musimy się pogodzić z tym że nie wszystkim musi się demokracja podobać. Z tym kalifatem to rzeczywiście może być ciekawie bo nawet Arabia Saudyjska zaczyna się już obawiać, a to świadczy o poważnych problemach-najwyraźniej zrozumieli że też są na celowniku za proamerykańską postawę, i nawet szerzenie wszędzie wahhabizmu już im może nie pomóc. Iran nie padnie, to inny rodzaj Islamu, ale jak się posypie Półwysep Arabski to już będzie pozamiatane dla całej północnej Afryki, Egipt się tam nie utrzyma. Nieciekawy będzie los Koptów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla większości młodych Turków z Istambułu radykalny islam jest nie do przyjęcia ale na prowincji kto wie. Iran też na pewno nie zwiąże się z szyitami poza tym mają zbytnią dumę narodową aby się rozpłynąć w kalifacie. Najlepsza dla osłabieniu islamu byłaby wzajemna wyniszczająca wojna domowa między jego frakcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowincja ma w Turcji coraz więcej do powiedzenia, a najszybciej rozwijają się miasta centralnej Anatolii-także poprzez emigrację ze wsi. Tam już są inne poglądy niż w stolicy, zresztą sama stolica i Istambuł też się zmieniają. Na szczęście są zbyt przywiązani do własnej wyjątkowości by się podporządkować kalifatowi, ale jest faktem że może tam być mocno konserwatywna wizja Islamu. Wojna między nimi być może wybuchnie jeśli Iran ruszy chronić swoich braci w wierze na terenie Iraku, różnie może być, ale problem polega na tym, że tych terenów nie da się non stop okupować-nawet USA nie miało tyle kasy, a miejscowe wojska np irackie mają śmieszne morale co już wielokrotnie udowodniły i gdyby nie amerykańskie firmy "ochroniarskie" czy powiedzmy sobie najemnicy, to pewnie Bagdad już byłby w rękach kalifatu. Bardzo możliwe że jedynym sposobem na zatrzymanie ISIS jest utworzenie Kurdystanu, ale Irak zrobi wszystko żeby do tego nie dopuścić-bo utraci pola roponośne. Sytuacja mocno nieciekawa. Iran cudów nie zdziała bo ma kłopoty gospodarcze z powodu wieloletnich amerykańskich sankcji, a społeczeństwo domaga się wygodniejszego życia-energia idzie na utrzymanie systemu i nie ma jej za wiele na zagraniczne "wycieczki" w większym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z tym całym lękiem z państwem islamskim. Napływają teraz do Syrii i Iraku setki jak nie tysiące bojowników z różnych krajów, np. Niemiec, UK, Francji. Toż to idealna sytuacja, jakiej nie było od dawien dawna, kiedy w jednym miejscu zbierają się mordercy islamscy z całej Europy, teraz wystarczą ciągłe bombardowania z powietrza a najlepiej sporo atomówek i świat całkiem przyzwoicie oczyszczony. Gdybym był prezydentem USA to wykorzystałbym to jako poligon doświadczalny dla nowego typu pocisków atomowych, w końcu i tak przecież trzeba będzie odmrozić program bo Ruskie rozkręcają się z badaniami i testami na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z tym całym lękiem z państwem islamskim. Napływają teraz do Syrii i Iraku setki jak nie tysiące bojowników z różnych krajów, np. Niemiec, UK, Francji. Toż to idealna sytuacja, jakiej nie było od dawien dawna, kiedy w jednym miejscu zbierają się mordercy islamscy z całej Europy, teraz wystarczą ciągłe bombardowania z powietrza a najlepiej sporo atomówek i świat całkiem przyzwoicie oczyszczony. Gdybym był prezydentem USA to wykorzystałbym to jako poligon doświadczalny dla nowego typu pocisków atomowych, w końcu i tak przecież trzeba będzie odmrozić program bo Ruskie rozkręcają się z badaniami i testami na dobre.

Tia, już widzę jak pozbawiony jaj zachodni świat bombarduje islamistów, prędzej ich jeszcze dozbroi w ramach szerzenia demokracji. Wg mnie istnienia zachodniej Europy w dotychczasowej formie to kwestia maks. kilku dziesięcioleci co nie udało się w VIII wieku czy Turkom osmańskim uda się nie długo islamistom stoi za nimi demografia a przede wszystkim sflaczałosć i tolerancja, multikulturalizm zachodu który wroga wita z kwiatami a raczej z zasiłkami i specjalnymi prawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, już widzę jak pozbawiony jaj zachodni świat bombarduje islamistów, prędzej ich jeszcze dozbroi w ramach szerzenia demokracji. Wg mnie istnienia zachodniej Europy w dotychczasowej formie to kwestia maks. kilku dziesięcioleci co nie udało się w VIII wieku czy Turkom osmańskim uda się nie długo islamistom stoi za nimi demografia a przede wszystkim sflaczałosć i tolerancja, multikulturalizm zachodu który wroga wita z kwiatami a raczej z zasiłkami i specjalnymi prawami.
haha, święta racja :brawo: przytocze historie z zycia wzietą : koszty utrzymania 8 -osobowej rodziny uchodźców z Erytrei /podaje w CHF, mejsce akcji kanton Zurych/ to UWAGA ! 60 tys CHF miesięcznie. Koszty obejmuja utrzymanie rodziców, dzieci, tłumaczy, pomocy socjalnej, umieszczenie 4 dzieci w domu opieki, bo rodzice sa nimi przeciązeni, mimo że nie pracuja. Rodzina przez 3 lata nie nauczyła sie jezyka, nie zasymilowała, terroryzuje okolice. Poniewaz w Szwajcarii kosztami socjalu obciąza sie gminy, nie kanton, gmina jest zmuszona zwiekszyc podatki mieszkańców o minimum 5%, aby uniknąć zadłużenia. Mieszkańcy totalnie wkurwieni i załamani, bo nie kazdemu się przelewa. I nie sa to sytuacje jednostkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, już widzę jak pozbawiony jaj zachodni świat bombarduje islamistów, prędzej ich jeszcze dozbroi w ramach szerzenia demokracji. Wg mnie istnienia zachodniej Europy w dotychczasowej formie to kwestia maks. kilku dziesięcioleci co nie udało się w VIII wieku czy Turkom osmańskim uda się nie długo islamistom stoi za nimi demografia a przede wszystkim sflaczałosć i tolerancja, multikulturalizm zachodu który wroga wita z kwiatami a raczej z zasiłkami i specjalnymi prawami.
haha, święta racja :brawo: przytocze historie z zycia wzietą : koszty utrzymania 8 -osobowej rodziny uchodźców z Erytrei /podaje w CHF, mejsce akcji kanton Zurych/ to UWAGA ! 60 tys CHF miesięcznie. Koszty obejmuja utrzymanie rodziców, dzieci, tłumaczy, pomocy socjalnej, umieszczenie 4 dzieci w domu opieki, bo rodzice sa nimi przeciązeni, mimo że nie pracuja. Rodzina przez 3 lata nie nauczyła sie jezyka, nie zasymilowała, terroryzuje okolice. Poniewaz w Szwajcarii kosztami socjalu obciąza sie gminy, nie kanton, gmina jest zmuszona zwiekszyc podatki mieszkańców o minimum 5%, aby uniknąć zadłużenia. Mieszkańcy totalnie wkurwieni i załamani, bo nie kazdemu się przelewa. I nie sa to sytuacje jednostkowe.

A w tej Szwajcarii to jacyś Szwajcarzy jeszcze mieszkają :mrgreen: bo reprezentacja w futbolu Szwajcarii miała na 23 piłkarzy chyba z 2 rodowitych Szwajcarów a tak sami Albańczycy, Turcy, Jugosłowianie i murzyni. No ale sytuacja z tymi uchodźcami jest chora w Skandynawii jest podobnie są wielkim obciążeniem dla państwa a w zamian dają tylko terrorystów i przestępców a miasta typu Malmo zamieniło się w bliskowschodnią dzicz gdzie Szwedzi boją się chodzić i uciekają zresztą w wielu dużych miastach europy jest podobnie nawet w Londynie czy Paryżu które są w większości zamieszkane przez niezintegrowanych imigrantów i niektóre dzielnice wyglądają jak żywcem przeniesione z Afryki czy Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, prawdziwi Szwajcarzy kryją sie w Alpach razem ze swistakami :lol: bez obcokrajowców nie przetrwaja, bo maja ujemny przyrost naturalny - tak sie kończy hołdowanie pracy, oszczędności, umiarowi i innym protestanckim cnotom 8) mam nadzieje ze przejrza na oczy i nie pozwola się tak wy.ruchac elementowi napływowemu jak reszta Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja powinna być bardziej różnorodna, ale ta różnorodność nie powinna obejmować skrajnych poglądów. W Wielkiej Brytanii np. członkowie Brytyjskiej Partii Nacjonalistycznej mają zakaz wstępowania w szeregi policji. Islamistów też wypadałoby wypieprzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja powinna być bardziej różnorodna, ale ta różnorodność nie powinna obejmować skrajnych poglądów. W Wielkiej Brytanii np. członkowie Brytyjskiej Partii Nacjonalistycznej mają zakaz wstępowania w szeregi policji. Islamistów też wypadałoby wypieprzać.

pamiętam jak w czasie mojego pobytu w UK zrobili wielkie halo ,w sensie że to wspaniale że jakaś brytyjska policjantka przeszła na islam i zaczęła pełnić służbę w chuście, że to takie wspaniałe multikulti, równościowe a naprawdę przecież to gówno prawda, religia nie powinna być tak uprzywilejowana że policjantki zamiast czapki se mogą te muzułmańskie szmaty nosić. Zresztą podobnie np na budowach hindusi mogli se turbany zamiast kasku nosić, a mnie by za brak kasku mogli z roboty wywalić a jakiś muslim się modlił w godzinach pracy a jak ja bym se wolne zrobił ale bez powodów religijnych to bym mógł mieć problemy. No i do tego brytyjska policja wycofała wieprzowinę ze swych stołówek, nie nie dbają o zdrowie, figurę policjantów tylko nie chcą przykrości muzułmanom robić, od cała zachodnia cywilizacja multikultugównomuslimwłazidupska sama się wykończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlos a czy na zachód od Polski nie jedzą już czasem wszyscy Europejczycy mięsa halal, nawet i o tym nie wiedząc najczęściej ;]

Niemcy, Francja, Hiszpania, Anglia (choć w mniejszym stopniu) niewiele mnie obchodzą, ale, że piękna Skandynawia, kraina zimna i metalu, docelowe wymarzone siedlisko klęka i upada przed tym islamskim robactwem to tragedia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, że piękna Skandynawia, kraina zimna i metalu, docelowe wymarzone siedlisko klęka i upada przed tym islamskim robactwem to tragedia :(

Żebyś wiedział :? nawet w mojej ukochanej Finlandii te wszy się zalęgły,chodź nie w takim dużym stopniu jak w Szwecji czy Danii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw co na zachodzie zrobią, jeśli muzułmanie za jakiś czas(a tak będzie) zażądają zniesienia małżeństw homoseksualnych i ogólnie będą się domagać zakazu homoseksualizmu, bo ich to obraża. Szczególnie jestem ciekaw reakcji Szwecji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to "liberalne dziedzictwo Europy" doprowadza ją do stanu, na ktory wszyscy tutaj ( słusznie) plwacie...

Nie, do stanu doprowadza ją ciemnota i miłość ludu do przywódcy, który za nich będzie decydował jak żyć, dla mnie ruskie to dzicz o trochę lepszych notowań od muslimów, chyba żeby spojrzeć na to z tej strony, że liberalizm Europy to także jej ogólna słabość, którą Rosja chce wykorzystać.

 

-- 24 wrz 2014, 08:44 --

 

a co do tej małej różnorodności w policji niemieckiej- brawo, kolejny strzał w stopę bezmyślnych ludzi, którzy tylko sapią nie zastanawiając się o skutkach, teraz tylko czekać aż w służbach policyjnych i innych porządkowych i prewencji będą mieli znaczny odsetek islamistów i rozpad państwa i postawienie na jego gruzach kalifatu staje się faktem :great:

 

-- 24 wrz 2014, 08:49 --

 

ogólnie to tak za 2-3 dekad Polska powinna ogłosić się obrońcą wiary chrześcijańskiej i w sojuszu z USA podbić wszystko co na zachód stanie się kalifatem, no można by nawet z Rosją się podzielić trochę, jak weźmiemy sobie Bawarię to wschód Polski można im dać :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, lecz bez muslinów, tęczowych pedałów i pedofilów.

Poza tym to "liberalne dziedzictwo Europy" doprowadza ją do stanu, na ktory wszyscy tutaj ( słusznie) plwacie...

Putin rozwiąże problem nadużywania seksualnego dzieci? Szczerze, to wątpię, aby nawet Kim Dzong-Unowi się to mogło udac.

Do "tęczowych pedałów" nic nie mam i popieram walkę o prawa do małżeństw jednopłciowych czy adopcji przez pary homo, nie licząc ich lewackich zapędów do ograniczania wolności słowa czy sumienia - nie można kogoś nazwać "pedałem", bo poda do sądu, nie można parze homo odmówić świadczenia usług cukierniczych, bo poda do sądu. To jest złe, ale niczym się nie różni od zapędów drugiej strony, takich jak np. "zakaz promowania homoseksualizmu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram walkę o prawa do (...) adopcji przez pary homo

Wobec tego

"życzę Ci ( Psychoanalepsjo_SS) mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!"

 

Powiem krótko - wolę mamusię z fujarką niż ojca z butelką.

 

Wrzucę jeszcze szokującą i przerażającą opowieść chłopca o koszmarze bycia wychowywanym przez 2 facetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. A mamusia z fujarką i butelką?

Twój tok rozumowania ( a właściwie nie Twój tylko powielasz argumenty debili)wygląda następująco:

Albo heteroseksualny ojciec zastępczy-alkoholik, albo pedał abstynent.Innej opcji nie ma. Ergo-pedały nie piją?

Zabierzmy dzieci HETEROSEKSUALNYM ojcom. PRZECIEŻ WSZYSCY ONI PIJĄ

 

Nie, mój tok rozumowania wygląda następująco: lepsi homorodzice niż rodzice (biologiczni czy zastępczy) alkoholicy. Co więcej, lepsi homorodzice niż dom dziecka. Co więcej, lepsi trzeźwi heterorodzice niż homorodzice alkoholicy.

Mój rzekomy tok rozumowania przedstawiony przez Ciebie, jest Twoim wymysłem. Na podobnej zasadzie ja mógłbym przedstawić Twój rzekomy tok (za Jakubiakiem): homorodzice molestują swoje dzieci, bez wyjątku.

 

Jeżeli ktoś ma zmiany w mózgu powodujące pęd ku wynaturzeniom, to te zmiany w znacznym stopniu zapewne predysponują do wynaturzeń w postaci alkoholizmu i narkomanii

Mózg jest tak złożonym organem, że raczej nie można przypisać możliwego większego nadużywania alkoholu czy innych narkotyków zmianom w mózgu powodującym orientację inną niż heteroseksualna. Analogicznie, może zmiany w mózgu powodujące zaburzenia psychiczne, predysponują do 'wynaturzeń'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwym problemem jest też terroryzm izraelski. Żydzi zachowują się jak Niemcy podczas II wojny światowej. W konflikcie w Strefie Gazy strzelają do cywili, pomocy humanitarnej, szpitali itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu kłócicie się o homoseksualizm a jak nadejdzie islam to za to będzie kara śmierci. No ale w takim Pakistanie czy Afganistanie homoseksualna pedofilia jest dość powszechna mimo zakazów religijnych ale wszystko da się ominąć i wytłumaczyć jakimś fragmentem koranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw co na zachodzie zrobią, jeśli muzułmanie za jakiś czas(a tak będzie) zażądają zniesienia małżeństw homoseksualnych i ogólnie będą się domagać zakazu homoseksualizmu, bo ich to obraża. Szczególnie jestem ciekaw reakcji Szwecji.

 

Goryla Gorillas, póki co to to sami Szwedzi w ostatnich wyborach wybrali skrajnie nacjonalistyczna i konserwatywną SD, która jest przeciwna małżeństwom jednopłciowym.

 

Niemcy, Francja, Hiszpania, Anglia (choć w mniejszym stopniu) niewiele mnie obchodzą, ale, że piękna Skandynawia, kraina zimna i metalu, docelowe wymarzone siedlisko klęka i upada przed tym islamskim robactwem to tragedia :(

 

Reiben, klęka i przyjmuje, bo sami przyczynili się do tego stanu rzeczy czerpiąc zyski z eksportu broni na wschód. Nic dziwnego, że od lat historia nie jest przedmiotem obowiązkowym w liceum-zdziwiliby się nastolatkowie jakby poznali tę ciemną stronę swojego kraju.

To są dwie strony medalu, ja zanim zamieszkałam w Szwecji też byłam bardzo stanowcza w swojej islamskiejfobii-teraz jestem bardziej wyważona w swoich osądach. Poznając konkretne ludzkie historie, tragedie zmienia się trochę optykę.

To nie jest tak, że wszyscy muzułmanie chcą do Europy, żeby ją zdobyć, narzucić islam i narzucić kobietom burki-chce tego jakiś niewielki odsetek czyli PI-terroryści (i tu wszyscy możemy podziękować USA, ale i Europie za wsparcie, dozbrojenie i wysłanie kasy na ich dżihad przez co mały odsetek robi się coraz większy).

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka, mnie np. trochę śmieszy ciągłe narzekanie na wielką emigrację syryjczyków do Europy, gdzie do Skandynawii trafili w zasadzie wyłącznie prawosławni Syryjczycy-wykształceni, zajmujący wyższe stanowiska urzędnicze, lekarze - biedota siedzi w kontenerach w Jordanii, a islamscy nawiedzeńcy zostali i wyrzynają już nawet "swoich".

Wkurza mnie też najbardziej jak Polacy, którzy sami przecież kiedyś uciekali przed wojną czy stanem wojennym na północ, dziś odmawiają tego prawa innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×