Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wiara czyni cuda


ashley

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ImFlying napisał:

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chciałbym poruszyć temat wiary. Uważam to za przykre , kiedy święta dla co niektórych to tylko choinka i spotkanie z rodziną.

Dlatego postanowiłem napisać ten oto post i dać świadectwo mojej wiary. Ludzie nie wierzący nie zdają sobie sprawy że wiara w Jezusa to zasady. Zasady które sprawiają że 

człowiek dąży do mądrości i doskonałości . Jezus stworzył nas wszystkich na swoje podobieństwo . Dlatego bardzo mu na tym zależy oczywiście także z miłości do nas wszystkich.

Jezus powiedział - '' nie sądźcie abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem jakim sądzicie i was osądzą i taką miarą jaką wy mierzycie , wam odmierzą.''

'' oko za oko i ząb za ząb ! A Ja wam powiadam : nie stawiajcie oporu złemu : lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek ,nadstaw mu drugi'' '' słyszeliście że powiedziano : będziesz

miłował swojego bliźniego . A nie przyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam , miłujcie wszystkich waszych nie przyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują abyście się stali Synami Ojca Waszego , który jest w niebie ponieważ on sprawia że  słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi, on zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. 

A więc czy to nie jest sprawiedliwość , to czego chce każdy. Jezus nie chce nas krzywdzić, nie chce też żebyśmy krzywdzili się nawzajem .Chce dać nam życie wieczne w Królestwie gdzie panuje miłość , zgoda i posłuszeństwo. Bóg jest naszym źródłem z którego czerpiemy mądrość i szczęście , każe nam walczyć z racjonalizmem i osobami które to głoszą tym samym sprowadzając nas na drogę zatracenia. Zły człowiek nigdy nie znajdzie ukojenia , nosi w sobie zbyt wiele konfliktów. Wiara potrafi to naprawić. Każdy pragnie tego o czym pisze więc nie rozumiem ludzi odrzucających wiarę w Jezusa i Maryje. Dla niego nasze czasy są epoką nędzy, gorszą od epoki sodomy i gomory wszystko przez nasze wyjałowienie.

'' Moje prawo było przez was wyśmiewane , odwróciliście się i zbuntowaliście się. Czy wreszcie zaczniecie się przygotowywać na spotkanie ze mną , waszym Bogiem. Zamierzam wkrótce przejść przez Twoje miasto a będzie to wcześniej niż myślisz . To będą moje ostatnie ostrzeżenia mówię Ci z powagą. Przebudź się z Twojego głębokiego snu. Idziesz ku swojej ruinie '' Człowiek potrafi winić Boga za nieszczęścia , tragedie i kataklizmy które dzieją się na tym świecie albo spotykają nas samych lecz nie biorą pod uwagę istnienia szatana. Potwora który przyrzekł że zniszczy i upodli każdego . Szczególnie tych z pieczęcią baranka. Wiem że Jezus z nim walczy i nie ma wpływu na wszystko co dzieje się na tej planecie. Oczywiście daje o sobie znać bo cuda także się zdarzają . Każdego dnia jestem świadkiem cudu ponieważ mam kontakt ze swoim Aniołem . Mój Anioł potrafi się ze mną komunikować. Wierze że dał o sobie znać ze względu na moje cierpienie i bardzo złe wydarzenia które doprowadziły mnie do psychicznej ruiny. Bez wiary byłbym stracony, wtedy nie było by sprawiedliwości , samo to że człowiek rodzi się i umiera jest niesprawiedliwe . Że nie ma jak inny kochającej rodziny. Wierze że jeżeli tu na ziemi nie spełnią się moje marzenia , Jezus je spełni.... myślę o tym każdego dnia. Pokarze osobą na których tak bardzo mi zależało , które kochałem  jak to było ze mną naprawdę. W szczególności kobiecie którą straciłem . Warto wierzyć bo to co wydaję się logicznie nie możliwe kiedyś wydarzy się naprawdę . Jeśli wydaję Ci się że na zawsze straciłeś bliskiego bo odszedł z tego świata jesteś w błędzie . On żyje i czasami nawet patrzy na Ciebie. 

Więc podsumowując warto wiedzieć z jakiej okazji są święta , kto narodził się tego dnia

Tak, matka mi zawsze powtarza żebym się nawrocila, wtedy będzie mi łatwiej w życiu. Żebym wszystkie troski powierzyła Bogu w modlitwie. Czytam, modlę się, mam leki, stany depresyjne. Najpierw wypadek babci teraz ojciec stracił pracę a mi coraz gorzej mimo to się modlę. 

Może jeśli Bóg da to wyzdrowieje kiedyś.. Może nie w temacie.. Ale się podzielę opinia. Z jakieś 5 lat temu byłam mniej wierząca.. I spałam w dzień sobie, nagle obudziła mnie muzyka i otworzyłam oczy a przy łóżku diabeł.. Cały ba czarno postać człowieka a głowa kota. Nie mogłam się ruszyć a miałam głowę sztywna. Zawołałam kilka razy Boże ratuj i wszystko zniknęło.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 20:49, JAOL93 napisał:

nagle obudziła mnie muzyka i otworzyłam oczy a przy łóżku diabeł.. Cały ba czarno postać człowieka a głowa kota. Nie mogłam się ruszyć a miałam głowę sztywna. Zawołałam kilka razy Boże ratuj i wszystko zniknęło.. 

 A nie miałaś wcześniej kontaktu z bioenergoterapeutami wszelakiej maści uzdrowicielami , wróżkami , energiami z dalekiego wschodu , reiki , etc ,,, wywoływaniem duchów i całą resztą diabelskich podstępów i zasadzek z samego dna Piekieł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 A nie miałaś wcześniej kontaktu z bioenergoterapeutami wszelakiej maści uzdrowicielami , wróżkami , energiami z dalekiego wschodu , reiki , etc ,,, wywoływaniem duchów i całą resztą diabelskich podstępów i zasadzek z samego dna Piekieł ?

Nie. Jedynie sąsiadka do tej pory działa coś z duchami i czarami. Kiedyś jako dziecko byłam z rodzicami ja odwiedzić ro słyszałyśmy jakby kroki na schodach a nikogo nie było. Od tej pory jej unikamy i nie wchodzimy do jej domu. Ale różnica w czasie między tamtym wydarzeniem a ta zjawa to z jakieś 18 lat.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, alone05 napisał:

Dlaczego ludzie wierzą w Boga, nikt go nie widział czyli go nie ma. Ludzie wierzą w kogoś kogo nie ma.

 

,,Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli''

 

 Ewangelia wg św. Jana (20, 24-29)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 23:33, alone05 napisał:

Dlaczego ludzie wierzą w Boga, nikt go nie widział czyli go nie ma. Ludzie wierzą w kogoś kogo nie ma.

Można wymyśleć absolutnie cokolwiek, coś naprawdę absurdalnego a potem wystarczy w to wierzyć. To, że można w to coś wierzyć jest już argumentem na istnienie tego czegoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg zniknie wraz ze śmiercią ostatniego człowieka. Istnieje, bo ludzkość ma potrzebę. Dla mnie religia to taka słabo rozwinięta nauka. Tłumaczy świat, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Przez to, że nie podlega kontroli, nie ma badań i zasad takich jak w nauce zawiera bardzo dużo przekłamań z którymi nic się nie robi. Treści szkodliwe nie są usuwane chociaż już dawno się zdezaktualizowały i mogą stanowić zagrożenie np. potępienie homoseksualizmu. Religia to także źródło przemocy. Ludzie są różni. Jedni działają z automatu, a inni rozkminą rzeczywistość. Gdyby każdy myślał samodzielnie byłoby lepiej, bo religie zwalniają z myślenia dając ułudę szczęścia. Dają gotowe rozwiązania, które są prostsze, ale niedostosowane do indywidualnych potrzeb - coś produkcja masowa ubrań. Są osoby, które nie znajdą swojego rozmiaru. Potem mamy masy, które powielają schematy - bo tak trzeba, od wieków robiliśmy, bóg tak chce, to tradycja. Wiedzę trzeba ciosać do głów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×