Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

pacjent13

Użytkownik
 • Zawartość

  76
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Takich rzeczy możesz doświadczyć również z osobami poza forum.
 2. pacjent13

  Czekam na...

  Warszawa (tak jak można się spodziewać po nicku Twoim) czy gdzie indziej?
 3. pacjent13

  Wiara czyni cuda

  Można wymyśleć absolutnie cokolwiek, coś naprawdę absurdalnego a potem wystarczy w to wierzyć. To, że można w to coś wierzyć jest już argumentem na istnienie tego czegoś ?
 4. Dużo zależy od nasilenia choroby. Znam osobę z nn która w miarę normalnie funkcjonuje z nerwicą, tzn. skończyła studia, poszła do pracy, teraz ma dziecko, rodzinę.
 5. Sami lekarze mi to to mówili, że wyleczyć tego się nie da, można tylko poprawić trochę jakość życia dobrze dobranymi lekami. Nawet cingulotomia powoduje poprawę najwyżej na kilka lat, potem wszystko i tak wraca. Leczę się już 17 lat.
 6. pacjent13

  Bałaganie o pomoc

  Kwetapiny nie polecam, upośledza jelita, powoduje zaparcia.
 7. Większość osób nigdy nie wychodzi z nn, to choroba przewlekła. Przez covid i ten sztucznie wywołany kryzys psychiatrzy już w ogóle mają kompletnie wyyebane na zdrowie pacjentów. Z dziwnych i nietypowych natręctw to ja miałem tak, że bałem się że moje ciało "nie słucha" się mózgu. Ciągle chodziłem bardzo powoli, żeby się nie potknąć. Chwytanie przedmiotów mi sprawiało problem. Np. potrafiłem wylać wodę z kubka, bo "zapomniałem" odjąć palce z uchwytu zanim podniosłem rękę do góry. Często mi się trafiały rózne drobne wypadki. Oczywiście natręctwa związane z brudem nadal aktywne, wię musiałem jeść tylko chleb i pić wodę, żeby nie było w razie czegoś dużych zabrudzeń. Noża czy innych ostrych przedmiotów nie brałem już do ręki, zbyt niebezpieczne.
 8. pacjent13

  jak odpuscic to?

  Zapytałem o rodziców bo wychowanie to jeden z najważniejszych czynników w powstawaniu nerwicy. Musisz się cofnąć w przeszłość i szukać przyczyn. Najlepiej jakbyś miała z kim rozmawiać " w cztery oczy". Pisanie na forum nie zastąpi zwykłej rozmowy. Zresztą teraz to forum jest mało aktywne. No przynajmniej w tym temacie NN, do innych nie zaglądam. Ja kiedyś w necie na innym forum o nerwicach (już nieistniejącym) poznałem fajną osobę też z nerwicą i nawet raz się spotkaliśmy na żywo. To było z 10 lat remu. Atmosfera była inna. Teraz ludzie są tacy anonimowi, trudni w kontakcie, zimni jak lód. Jest niby postęp w medycynie, ale mam wrażenie że kiedyś lekarzom bardziej zależało na pacjentach. Teraz idę do psychiatry to muszę ja coś gadać, bo inaczej jest martwa cisza, psychiatra raz na mnie spojrzy i najczęściej siedzi w jakiś papierkach. Poprzedni mój psychiatra był wręcz wścibski, pytał o szczegóły, tak trochę potrafił wymęczyć pytaniami. Ale miałem wrażenie że przyszedłem po coś więcej niż kolejną receptę.
 9. pacjent13

  jak odpuscic to?

  Jak relacje z rodzicami? Możesz z nimi porozmawiać o swoich problemach?
 10. pacjent13

  jak odpuscic to?

  Powstrzymywanie się od myśli i czynności natrętnej rzeczywiście może być pomocne w pozbyciu się jakiegoś natręctwa. Ale pomaga tylko doraźnie i na krótko. Potem pojawiają się nowe natręctwa, najczęściej dotyczące rzeczy którymi się człowiek wcześniej nie przejmował. To taka wygrana bitwa ale nie wojna. Konflikt wewnętrzny tylko się nasila i w przyszłości jest jeszcze gorzej. Zwłaszcza jak od tego powstrzymywania się dochodzą objawy somatyczne, które bardzo wyczerpują również fizycznie. Można organizm doprowadzić do ruiny. Bezsenność, problemy jelitowo-żołądkowe i jeszcze parę innych problemów uziemiają człowieka w domu. Ukończenie szkoły, chodzenie do pracy staje się niemożliwe. Powtrzymywanie się od natręctw można trenować tylko pod fachową opieką psychologiczną i pod wpływem leków przeciwlękowych.
 11. Tak, to prawda. Problem w tym, że pomimo znajomości przyczyn nerwicy nie da się się jej szybko i prosto wyleczyć. Terapia jest mało skuteczna a leki tylko "znieczulają". To są zmiany w strukturach mózgu, gdzie obszary odpowiedzialne za odczuwanie lęku są ponadprzeciętnie rozwinięte. Czasem pomaga cingulotomia.
 12. Jeśli ktoś ma między czaszką a mózgiem grubą warstwę betonu to nic nie zmieni jego podejścia do tego tematu.
 13. Co dla innych pójście do łazienki i kąpiel to relaks i wypoczynek Jedyny plus pandemii, to z tym myciem rąk czuję się mniej "głupi". Wcześniej bywało, że ktoś się śmiał ze mnie. Na przykład instrukcja jak umyć dokładnie ręce, to dla mnie prawie od zawsze oczywista sprawa. Inni muszą się nauczyć, bo byli przyzwyczajeni że wystarczy ochlapać trzy sekundy pod wodą. Zapewne chorobliwie oszczędni mają ból dupy, że muszą zużyć trochę więcej wody, a większy rachunek za wodę to mniej funduszy na alkohol... trochę odchodzę od tematu
 14. "SSRI ale jak patrzę na to wszystko, że one przestają działać po jakimś czasie i ,że niszczą receptory to strach mnie bierze" masz jakieś info na ten temat, link itp. ? -trochę wystraszyłem, bo biorę już sporo lat to g@#$o.
 15. "dane sprzed kilku lat"- to jak teraz jest? Twoje natręctwa się zmniejszyły czy może zmieniły się w jakieś inne dotyczące innych rzeczy? Ja kiedyś zużyłem na jedno mycie tysiąc litrów wody, myłem się trzy godziny. To było 15 lat temu. Teraz moje natręctwa nadal dotyczą higieny, ale w dużo mniejszym stopniu.
×