Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Tevi

Użytkownik
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Tevi

  ataki paniki

  Moja odpowiedź jest jak najbardziej związana z tematem. Pod koniec posta zapytałeś przecież jak my radzimy sobie z paniką.
 2. Tevi

  ataki paniki

  Na mnie, jeśli chodzi o lęk, istotnie zadziałały dwie rzeczy - pierwsza to całkowite odstawienie kofeiny (co łatwe nie było, ale naprawdę warto), a druga to dokładne opisywanie w myślach tego co dzieje się np. za oknem. Często już po kilku minutach takiego opisu następuje ogromna motywacja i zmiana nastroju.
 3. Czy ktoś z was ma OCD religijne i może opisać swoje doświadczenia i jakieś sposoby na to? U mnie doszło to już do kompletnego absurdu i czasami nawet uśmiechając się przychodzą mi myśli, że może być to niewłaściwe, że być może podśmiewam się z Boga. Gdy w pokoju w którym jestem wiszą jakieś obrazy religijne, co jakiś czas spoglądam na nie kątem oka z uczuciem niepokoju lub dyskomfortu (trudno jednoznacznie stwierdzić, co to za uczucie). W niedzielę staram się unikać ćwiczeń fizycznych, nauki, medytacji. Gdy jednak to zrobię, w następnych dniach odczuwam nieznośne napięcie. Bez przerwy zastanawiam się nad takimi rzeczami np. czy słuchanie muzyki w niedzielę jest właściwe. Jakaś część mnie ma świadomość, że prawdopodobnie przesadzam z tą ostrożnością, ale nie jestem w stanie sobie sam tego przetłumaczyć. Najgorsze poczucie winy jest podczas medytacji, którą czasami lubie sobie przeprowadzać.
 4. Istnieje co najmniej kilka działających silnie uspokajająco mieszanek ziołowych i tak samo kilka, kilkanaście skutecznych suplementów na OCD. Nie ma innego wyjścia jak próbować je po kolei, skoro stan jest tak zły. Leki mają pełno skutków ubocznych i nie polecam raczej w to się pakować. Oczywiście jak już bierzesz leki to musisz sprawdzić, czy wolno łączyć z nimi zioła / suplementy. Możesz też spróbować często przyjmować pozycję ciała, która jest sprzeczna z OCD, czyli power pose z wzrokiem ustawionym ku górze i podniesioną głową.
×