Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica+rzucanie palenia+matura


mariusz92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Opiszę swój problem od początku. Zdaję maturę w tym roku. Bardzo mi zależy na jej zdaniu gdyż chcę iść na Politechnikum, ale prawdopodobnie zrezygnuje przez to co teraz przechodzę. a mianowicie:

Mniej więcej od początku maja mam ataki szybkiego bicia serca, trzęsę się, w nocy się budzę, wypijam melisę i dopiero zasypiam. Wczoraj byłem z tym u lekarza. Stwierdził, że mam nerwicę, zapomniałem mu dodać że nie palę od piątku. Noc z wczoraj na dzisiaj była okropna - całą noc miałem koszmary, a wczoraj, po przyjściu do domu poczułem się załamany tą diagnozą. We wrześniu dopiero ukończę 20 lat, a ja już choruję na chorobę związaną z mózgiem :(, dodatkowo wiem jak wygląda inna choroba z mózgiem - Alzheimer bo teściu mojego kuzyna to ma i widziałem go kilkakrotnie. Przechodząc do meritum, w związku z tymi objawami z początku maja postanowiłem, po okresie 5 lat, rzucić palenie. Było to 11.05. oczywiście zaciekawiony tym co mi się będzie dziać po odstawieniu, godzinami czytałem w internecie. I teraz rodzi się moje pytanie, bo znalazłem kilka sprzecznych informacji, tj. Po odstawieniu papierosów w głowie może się na jakiś czas poprzewracać co mam nadzieję jest moim tymczasowym problemem, ale znalazłem też opis schizofrenii który pasuje do mojego obecnego stanu - lęki , stres, ogromne rozkojarzenie. Błagam Was pomóżcie jakoś mi sprecyzować co mi dolega bo odchodzę od zmysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłeś u zwykłego lekarza czy psychiatry? Nie skierował cię do psychologa na terapię (nerwicy)? Raczej nie słyszałem żeby ktoś po odstawieniu palenia miał takie objawy. A przed odstawieniem palenia było wszystko w porządku? Może postaraj się rzucać bardziej sukcesywnie (palić coraz mniej), chociaż nie wiem czy to pomoże. Nie napisałeś co to za 'choroba związana z mózgiem', na którą chorujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×