Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Michuj

Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Brałem większość dostępnych leków i tylko na pregabalinie, olanzapinie i mianserynie miałem problem z utrzymaniem wagi. Na wszystkich pozostałych miałem wagę stałą a na wielu spadała, gdy nie jadło się żadnych słodyczy i się nie podjadało. Nawet na kwetiapinie 600mg, którą brałem przez długi okres byłem w stanie schudnąć kilka kilo i tą wagę utrzymać. I wcale to nie był żaden dla mnie wysiłek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Kuiklinau napisał:

kwetiapinie 600mg

serio? to już dawka stosowana w przypadkach schizofrenii a nie leczenia lęków... a kweta niestety słynie z tych leków po których się puchnie i to bardzo dużo... dyskusja jałowa...! a do tematu, zakupiłem rowerek magnetyczny i naginam! :mrgreen: kwarantanna mi służy...!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, exodus! napisał:

zakupiłem rowerek magnetyczny i naginam! :mrgreen:

:great:Ja rowerek i orbitrek. Ale przyznam, że ciężko jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Kuiklinau napisał:

Nawet na kwetiapinie 600mg, którą brałem przez długi okres byłem w stanie schudnąć kilka kilo i tą wagę utrzymać. I wcale to nie był żaden dla mnie wysiłek.

Ja dojechałam do dawki 450 i wyglądałam jak balon. Nie było opcji schudnięcia przy tym leku, więc wybacz, ale zwyczajnie Ci nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na leki. Większość tyje potężnie na olanzapinie, ale są jednostki, które nie tyją na tym leku i są nawet w stanie schudnąć. Są też osoby, które tyją na fluoksetynie, która ma przecież standardowo powodować chudnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, exodus! napisał:

bo się nie da. 

Da sie. Trzeba tylko zachowac bilans kaloryczny ujemny.

Inna rzecz, ze warto byc aktywnym - dla zdrowia, itd. Ale schudnac bez cwiczen sie da.

O.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Luna* napisał:

Da sie. Trzeba tylko zachowac bilans kaloryczny ujemny.

to bez znaczenia przy przyjmowanych lekach które zmniejszają metabolizm, oraz zatrzymują wodę w organizmie, leki psychotropowe, a tym bardziej neuroleptyki, zaburzają gospodarkę energetyczną, więc bez ruchu żadna dieta cud nie zadziała. I żaden bilans ujemny tu nie pomoże.

3 godziny temu, Kuiklinau napisał:

Są też osoby, które tyją na fluoksetynie, która ma przecież standardowo powodować chudnięcie.

bzdura, fluoksetyna nie powoduje spadków wagi, wręcz odwrotnie, spadki wagi można zaobserwować na początku przyjmowania, w sumie z wieloma lekami tak jest, że apetyt jest zmniejszony, czy wręcz wyzerowany, więc ciało żywi się "zasobami". Fluoksetyna ma profil aktywizujący, więc w teorii powinien pobudzać do działania, a jest wręcz odwrotnie, bo z czasem przyjmowania, robisz się leniwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Kuiklinau napisał:

Są też osoby, które tyją na fluoksetynie, która ma przecież standardowo powodować chudnięcie.

Nie wiem skąd teoria, że na fluo się chudnie, bo nawet moja lekarka twierdzi, że ludzie raczej na tym tyją i dlatego mi jej nie dała, a rozważała ją.

Bez ruchu/ćwiczeń da się schudnąć, ale co po tym chudnięciu jak Twoja sylwetka zmienia się w tak zwane "skinny fat", a to nie o to raczej chodzi przy odchudzaniu (przynajmniej takie jest moje zdanie). A jak się ma rozwalony metabolizm to nawet ujemny bilans kaloryczny nidyrydy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nigdy nie mialem problemow z tyciem, az nie wzialem neuroleptykoe i bach 15 kg w dwa miesiace nawet nie wiem jsk to mozliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Lusesita Dolores napisał:

Tak. Ciężko jest ale daje radę

Wrócisz po głodówkach do normalnego odżywiania to przytyjesz 2x szybciej tyle co uda Ci się schudnąć. Pomijam już rozwalony metabolizm 🙄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, acherontia styx napisał:

Wrócisz po głodówkach do normalnego odżywiania to przytyjesz 2x szybciej tyle co uda Ci się schudnąć. Pomijam już rozwalony metabolizm 🙄

Trudno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.11.2020 o 12:33, exodus! napisał:

to bez znaczenia przy przyjmowanych lekach które zmniejszają metabolizm, oraz zatrzymują wodę w organizmie, leki psychotropowe, a tym bardziej neuroleptyki, zaburzają gospodarkę energetyczną, więc bez ruchu żadna dieta cud nie zadziała. I żaden bilans ujemny tu nie pomoże.

Ok, nie bralam pod uwage wpływu lekow, tu pewnie masz rację.

Ja akurat obywam sie bez lekow, ale jesli ktos musi, to faktycznie moze byc trudno kontrolowac to samą dietą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym nie mogła głodzić się, muszę jeść przynajmniej 5 razy dziennie posiłki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz płatki owsiane

Owoce, i waga jest w porządku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi