Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

nie chce robic offtopu ale noopept niekorzystnie wpływa na depresje z tego co czytalem. jedynie kiedy czulem noopept to wciągniety nosem. Efekt HD, rozszerzone pole widzenia i jakby większe skupienie na detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będą fundusze do testów to spróbuje tych cudów ZSRR :) Narazie postanowiłem że dojjem do końca Noopept. Wudezet brałeś originalny rosyjski czy ten z sklepów z nootropami?

Dzisiaj na noc wziąłem 75mg i coprawda się wybudzałem ale zasnąłem więc de facto spałem dłużej niż te 4 godziny. I sen pamietam że miałem więc wydaje mi się że to dobry znak ze spaniem. Niestety rano często jeszcze jak leże w łóżku bo po trittico ciezko sie zwlec odrazu to mam napad lęku. Strasznie mnie to męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększaj dalej dawkę trittico jak masz napady lęku, i jak już jest lepiej ze snem. Po 2-3 miesiącach ta zmuła powinna zniknąć po trittico.

Trazodon to nie jest najlepsza opcja leczenia lęku napadowego (panicznego):

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3536889

Relative to imipramine and alprazolam, trazodone was not an effective treatment for panic disorder and was poorly tolerated; only 17 trazodone-treated patients completed at least 4 weeks of treatment, and only 2 patients were considered good or complete responders.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też racja. Ale nie ma też co porównywać benzodiazepin do trazodonu :P Idź axon do psychiatry. Niech Ci doda jakąś wenlafaksynę, a trazodon dawke niech Ci zwiększy - żeby libido było w normie. Poza tym 4 tygodnie to raczej trochę za krótko do pełnego rozkręcenia się jego działania. Z 2-3 miesiące potrzeba myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy lek. 1 kontaktu mi wypisze recke na trazodon? policzyłem przy zalozeniu 75mg codziennie a to nadal malo ze nie starczy mi do wizyty do psyche no a bez sensu przerywac jak sie juz bierze i znosi uboki. a chcialbym wskoczyc na 150mg i sprawdzic jak przy takiej dawce jest.

 

Wudezet - i jak sie sprawdzil u Ciebie noopept? Jaka droga podania? Rozumiem ze to był proch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też racja. Ale nie ma też co porównywać benzodiazepin do trazodonu :P

W tym samym badaniu jest porównanie również z imipraminą, nie tylko z alprazolamem.

 

Niech Ci doda jakąś wenlafaksynę, a trazodon dawke niech Ci zwiększy - żeby libido było w normie. Poza tym 4 tygodnie to raczej trochę za krótko do pełnego rozkręcenia się jego działania. Z 2-3 miesiące potrzeba myślę.

Na poprawę libido wystarczyć może już 50 mg trazodonu, chociaż uważam, że niskie dawki mirtazapiny lub mianseryny są w tym aspekcie skuteczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jak beda mi sie konczyc to spytam. Mogę bez obaw dzisiaj zarzucic 150mg na noc jak wczoraj bralem 75mg? Chciałbym sprawdzić czy wreszcie pozwoli mi sie wyspać porzadnie tak jak tutaj zachwalają

 

-- 10 maja 2017, 10:01 --

 

załadowałem 150mg ale spanie takie samo więc kiepsko z tym, potworna suchość w ustach po przebudzeniu i zatkany nos (w sumie to nadal sucho po wypiciu 4 szklanek herbaty, nos tez niedrozny) no i zamuła zajebista, obudziłem się znowu za wczesnie ale usnąć dalej nie idzie mimo iż oczy sie same zamykaja. O wstaniu nie ma mowy. Tragedia z tym dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj może iść dzisiaj spać bez trazodonu. Ja po 300mg trazodonu jak zasypiam ok. 23 to śpię z reguły do około 6 rano. Gdzie normalnie bez trazodonu/reszty leków budzę się około 10-12. Poza tym bierzesz coś poza trazodonem? Nootropy? Problemy ze snem mogą być m.in od tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie biore nootropów obecnie.

wsumie to takie błądzenie we mgle z dawkami. Sam nie wiem jak to zrobić. Mogę dzisiaj odpuscic ale czuje dzialanie antylękowe wiec tez lipa jak to rzucę. Wiem że napewno nie bede brał porannej dawki bo nie zniose tego zamuła. 400mg kofeiny musiałbym ładować do tego. Chyba nie tak ma wygladac leczenie.

Za to ciśnienie teraz zmierzone: 100/50. Więc dzisiaj na noc juz nie sprawdzam 150mg. Wrócę chyba do 75mg albo dzisiaj odłożę.

 

-- 11 maja 2017, 12:48 --

 

Wziąłem jednak wczoraj 75mg Trazodonu i benzo w dosyć niezłej dawce. Spałem ok 8h jak kamien. Niestety od ok 2:30 do ok 10:30. Wstalem po przebudzeniu odrazu z łożka. Zero zamułki jak wcześniej, suchości w ustach brak. To był dobry sen. Leciutko mnie glowa bolala ale po sniadaniu przeszło. Po sniadaniu 25mg (nic nie muli wiec git)

Chyba pobiore jeszcze kilka dni taki mix na noc (z tymze benzo bede z kazdym dniem brał mniej az wyzeruje) i moze organizm zaskoczy i bede spal na samym trazodonku ;)

Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech już myślałem że się dopasuję z tym lekiem... Ja generalnie dość szybko reaguję na chemię itp substancje, najpierw 25 dwa dnie, potem szybko z tydzień-dwa wskoczyłem na 50 i po paru dniach zamułki miałem parę dobrych dni, więc siup 75: od nowa skutki uboczne, sennośc już cały dzień, zero koncentracji, ledwo autem jechałem...słabo. Po kilku dniach wróciłem, mimo drugiej próbuby to samo. Przynajmniej męskie sprawy dobrze działają, rano rakieta jak u nastolatka.

 

Wróciłem do 25 od ponad tygodnia i znowu miałem parę niezłych dni, ale potem znowu: senność przez pierwszą połowę dnia, słaba koncentracja i koordynacja, rozdrażnienie spowodowane powyższymi, bo się wkurzam, że to co sprawiało przyjemnośc teraz sprawia trudność... Jest lepiej niż na 75 chyba, ale jestem jakiś taki flak, tylko bym leżał i siedział przed ekranem, marnuję czas, tu zajrzetam zajrzę i koniec końców nie robię nic pożytecznego ani bardzo przyjemnego, mimo że mam możliwości i zasoby do tego by być produktywnym. Jestem spokojny, ale unikający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisane przez Ciebie objawy powyżej dokładnie obrazują także moją reakcję na lek. Trazodon z biegiem czasu wyzerował moją energię do życia. Zero spontaniczności. Nie stresowałem się co u mnie jest nie do pomyślenia, z reguły jestem nerwowy i nabuzowany. Sen się nie poprawił, wspomagałem się innymi lekami. I docelowo dawka 75mg brałem może półtora tygodnia. Od wczoraj przerzuciłem się na Valdoxan. Będę zdawał relację jak idzie wspomaganie się tym lekiem. Trazodon zaliczam do nieskutecznych a nawet szkodliwych. Libido miałem po nim na początku bardzo OK, później wygasało jak płomień świeczki w której kończy się wosk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam leczę zaburzenia lękowo-depresyjne . Od 1,5 miesiąca zażywam 3 leki: Paroksetyna (40 mg rano), Pregabalina (rano i przed snem 150 mg) oraz Trazodon (150 mg przed snem). Niestety, mam zupełnie obniżone libido, problem z osiągnięciem orgazmu. Czy Trazodon w większej dawce może to zniwelować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam zupełnie obniżone libido, problem z osiągnięciem orgazmu. Czy Trazodon w większej dawce może to zniwelować? :)

Nie, może wręcz nasilić z powodu silniejszego hamowania SERT. Trochę lepiej mogłaby się sprawdzić mirtazapina/mianseryna w niewielkich dawkach.

Najbardziej kastrująca z tego zestawu jest paroksetyna, tym bardziej, że bierzesz ją w maksymalnej dawce. Sama pregabalina również może zmniejszać libido, choć na pewnie nie takim stopniu jak paroksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam zupełnie obniżone libido, problem z osiągnięciem orgazmu. Czy Trazodon w większej dawce może to zniwelować? :)

Nie, może wręcz nasilić z powodu silniejszego hamowania SERT. Trochę lepiej mogłaby się sprawdzić mirtazapina/mianseryna w niewielkich dawkach.

Najbardziej kastrująca z tego zestawu jest paroksetyna, tym bardziej, że bierzesz ją w maksymalnej dawce. Sama pregabalina również może zmniejszać libido, choć na pewnie nie takim stopniu jak paroksetyna.

 

Sugerujesz całkowite odstawienie Trazodonu?

Jak działa mirtazapina/mianseryna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruję, leczeniu musisz ustalać z lekarzem. Mirtazapina/Mianseryna oprócz blokowania rec. 5-HT2a blokują również rec. 5-HT2c (a trazodon nie) więc bardziej niwelują kastrację po SSRI.

Bardzo fajny opis działania NaSSA (mirtazapiny i mianseryny) w linku poniżej:

 

https://sites.google.com/site/psychiatriatesty/farmakoterapia/mechanizm-dzialania/nassa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuje porady. 1,5 miecha temu odstawiłam wenlę, niestety w związku ze stresem w pracy coś jest nie tak. Zaczęłam mieć dziwne odczucia w pracy, a ponieważ bardzo się boje nawrotu wszystko się pochrzaniło.

W każdym razie, zaczęło się wczesne wybudzanie (w okolicach 4 rano), poszłam do swojego psychiatry a on stwierdził, że za wczesnie na nawrót, kazał zrobić badania krwi i przepisał trittico 75 na sen (biorę od poniedziałku). Póki co tak sobie działa raz śpię dłużej, raz krócej, ale w ciągu dnia czuję się gorzej: słabość, drżenie, a w pracy przez to wszystko się nakręcam i ciągle myśle o tym żeby iść do domu. Pytanie moje to czy to możliwe żeby tak mi trittico pogorszyło samopoczucie? Za wcześnie żeby zaczęło działać poprawnie? Kiedyś je brałam w kombinacji z wenlą (chyba 50 mg max), ale trudno mi powiedzieć czy wtedy miałam jakieś skutki uboczne.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej byloby przetestowac to. Wez ze 4 kapsulki, do 2 wrzuc cos neutralnego (np. maka, cukier), a do 2 trazodon. Wrzuc do jakiegos pudelka, wymieszaj. Po 4 dniach bedziesz miala jakas odpowiedz.

 

Samo odstawienie i sprawdzenie tego bedzie mniej wiarygodne, bo mozesz sie zasugerowac, chocby podswiadomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, nie chce odstawiać, chce tylko wiedzieć czy tak może być. Póki co trudno mi stwierdzić czy trittico działa. Pierwszej nocy spałam 7h i w ciagu dnia byłam nieprzytomna. Kolejna noc krócej, kolejna znów której a w ciągu dnia gorzej (albo już mi się wydaje). Dziś pobudka przed 4 (padłam o 22), zdecydowanie muszę przesunąć branie trittico na pózniej, bo w moment mnie usypia, a staram sie nie zasnąć za wczesnie żeby za wczesnie nie wstać. Póki co chyba padam za wczesnie i dlatego te wczesne pobudki (wciąż), a jestem raczej z tych krotkospiacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to sprawdzenie czy faktycznie trazodon jest winny temu co opisujesz, czy problem lezy gdzie indziej. Jezeli biorac przez te 4 dni nie odczujesz roznicy w tej slabosci/drzeniach, to problem najprawdopodobniej lezy gdzie indziej. Mozesz tez po prostu zadzwonic do lekarza lub przejsc do internisty i przedstawic sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×