Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Nic na sile. Dla kazdego co innego- skoro macie mdlosci, nie spicie, zataczacie sie, belkoczecie- zdecydowanie NIE JEST to lek dla Was. Ja biore 300 mg (w porywach do 450), nigdy nie mam zadnych snow, a rano budze sie wyspany, wypoczety i bez zadnego zamulenia. Zadnych objawow ubocznych nigdy nie mialem, a biore go juz od przeszlo pol roku, zaczalem od razu od 300mg. U mnie to byl strzal w 10, u Was najwyrazniej nie- trzeba probowac czegos innego. Co do dzialania antydepresyjnego- zaczyna sie od dawki 150- 300 mg, mniejsze dzialaja tylko jako regulator dobowy snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem nową osobą na forum, od 8 lat ciepię na stany lękowe, nigdy nie było lepiej niż teraz,tzn. 1,5 roku temu odważyłam się pójść do pracy i wytrzymywać 8 godzin bez lęków, chodzę do supermarketów, krótkie spacery itd. Piszę o tym bo dokonałam dużej zmiany, jeszcze 3 lata temu nie chciałam nawet słyszeć o marketach, pracy itp.

Postanowiłam jeszcze zmienić jedno,, stany lękowe" one mnie nie opuszczają, ostatnio mam je bardzo często, wieczorami, codziennie,kiedy już mam czas wolny, bez pracy, udzielania korepetycji, prac w ogródku, zakupów i innych zajęć. Lęki trawają ok 30 sekund, potem albo nie ma nic, ulga ,albo są objawy wegetatywne, czasem trwają 20 minut. Ale jakoś sobie tam zawsze radziłam, kierowałam myśli na iny tor. Ale ostatnio zaczęło mi to przeszkadzać i to bardzo, postanowiłam pójść o krok dalej, poszłam do lekarza. Wczoraj psychiatra mi zapisała leki: Trittico75 1/3 ok 20h mam brać i rano Citaxin 1/2 przez 3tyg.

Moje pytanie brzmi:

Przeczytam, że to są leki na depresje, ale ja nie mam depresji, czuje się szczęśliwa, nawet bardzo.

Dlaczego ona je przepisała? Proszę o radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paloma, Trazodon stosuje się też w stanach lękowych więc wszystko jest ok, a i nawet libido może się podnieść :)

Citalopram też się stosuje ale jednak on chyba bardziej na depresje już tak jak inne SSRI. W każdym bądź razie, spróbuj :)

 

Ja brałem 150mg/d trazodonu CR, teraz biorę 300mg od 3 dni na noc. Sen normuje świetnie i już nie siedzę do rana przy monitorze tylko wstaje jak ludzie, a to u mnie sukces.

Wezme i za godzine śpie.

 

Niestety chyba nie pomaga mi na lęki :(:(:(:( jeszcze tydzien pobiorę i jak nie pomoże to znowu ze smutku się uwale alkoholem i jak królik następny lek wybiorę -.-

Albo do psychiatry dobrego pójde może w końcu, w sumie już przetestowałem 15 psychotropów do max dawek dochodząc, więc psychiatra miałby bardzo ułatwione zadanie z doborem lekarstwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytam, że to są leki na depresje, ale ja nie mam depresji, czuje się szczęśliwa, nawet bardzo.

Dlaczego ona je przepisała? Proszę o radę?

Depresja, nerwica to nawzajem przenikające się zaburzenia. Prawie każdy antydepresant działa przeciwlękowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, ale poczytałam trochę o tych lekach i się przestraszyłam, że biorąc te dwa leki może wystąpić zespół serotoninowy

Więc nasuwa mi się pytanie: to po co lekarka zapisała mi dwa leki? w jakim celu? skoro grozi zespołem serotoninowym?

wg. mnie skoro mam najczęściej stany lękowe wieczorem, to wystarczyłby trittico, albo tylko sam citaxin np. rano i wieczorem,

po co mieszać dwa różne leki, jeśli może wystąpić konflikt serotoninowy? po co mam się narażać, na jakieś skutki uboczne.

Czy jest jakieś sensowne wytłumaczenie?

Boję się, że skutki uboczne będą gorsze niż mój obecny stan.

Nie znam się na lekach, miałam tylko doświadczenie, bardzo dawno temu z pramolanem i kilka razy w życiu wzięłam afobam, dlatego tak męczy mnie ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawka zwiekszona do 250... przy 200 bylo ok, a teraz mam straszne skutki uboczne, caly czas chce mi sie wymiotowac i nie moge spac. chociaz na psyche pomoglo...

 

Przy tym leku tak bywa, w którymś momencie zwiększania dawki może dać w kość - jak zaczynają się takie silne objawy uboczne, to lepiej wrócić do ostatniej dobrze tolerowanej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paloma, Zespół serotoninowy może wystąpić przy bardzo dużych dawkach. Lekarze często łączą leki , bo razem działają lepiej. Nie wiem na czym to polega , ale wiele razy czyałam i słyszała , również od swojego lekarza ,że połączenia są skuteczniejsze niż monoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Pań.

Czy u którejś z Was wystąpiły zaburzenia miesiączkowania podczas przyjmowania trittico?

W ulotce nic o tym nie ma, a takowe u mnie wystąpiło.

Dodam jeszcze, że nie biorę pigułek antykoncepcyjnych a cykle miałam prawie książkowe.

Ciąża odpada, moje libido jest zerowe ( niestety ten lek nie wpłynął na nie jak u niektórych, a szkoda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipolum

Mogą wystąpić łagodne zaburzenia,ale powinne się unormować po ok 3 cyklach.Druga sprawa,że przy ostrej depresji też mogą wystąpić zab. cyklu.Uciążliwe są?

Pierwszy cykl podczas przyjmowania trittico był normalny.Takie zaburzenia miałam również przy Asentrze m.i.n dlatego z niej zrezygnowałam.Nigdy tych zab. nie miałam po benzo, ale postanowiłam z nimi skończyć . 2 razy do roku wpadałam w nie i walczyłam żeby wyjść, każdy kto miał z nimi styczność to wie jak jest.Myślę, że dla każdej kobiety zab. cyklu są uciążliwe.

 

lipolum to raczej z nerwow. mozesz sobie zbadac prolaktyne bo lubi skakac w wyniku stresu

Z tą prolaktyną to akurat możesz mieć rację.Od 2 tyg. mam obrzęknięte piersi ( w sumie jak przed miesiączką, tyle, ze po niej ani widu ani słychu). Ponadto kilka lat temu miałam hiperprolaktynemię ( brałam bromergon, ale po jakimś czasie odstawiłam, bo nie mogłam po tym funkcjonować).Temat ogólnie szerszy, bo miałam zdiagnozowany Zespół Policystycznych Jajników tj. hiperglikemia, hiperprolaktynemia, podwyższony testostosteron i androgeny, subkliniczna niedoczynność tarczycy.Kto zna przypadłość to wie,że wyleczyć samej w sobie nie można.Tylko objawowo można leczyć tonami leków.Jak tylko unormowała mi się tarczyca, odstawiłam wszystkie.Przeszłam na dietę ( opierającą się na spożywaniu produktów o niskim indeksie glikemicznym) i schudłam 35 kilo.Cykle zrobiły mi się podręcznikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś może przyjmując Trittico odczuwa ból głowy? U mnie jest to nie do zniesienia, mam też wrażenie że im większa dawka, to tym mniej skuteczne jest działanie leku. Dodam, że biorę 100 mg.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apetyt w normie, nie przytyłem.

 

Ja tez potwierdzam tà opiniè,ba ,nawet mogè powiedziec,ze waga spada a apetyt zmalal.Biorè dawkè 50 i w zupelnosci mi to wystarcza-spiè fantastycznie,nie mam zadnych koszmarow.Jestem bardzo zadowolona z tego leku :D No i te libido :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie- dostałam trittico na bezsenność. ale tak naprawde dalej nie moge sie wyspac. dzis jest 4 dzien brania, a spalam na leku ok 2 godz, a potem drzemałam i w sumei nawet nei wiem,c zy spałam, czy tez nie. takie cos pomiedzy jawa a snem. jak zazylam lek po raz pierwszy to, spalam na nim 4 godz. jakos tak głebiej. AWsatałam nei wyspana, z cięzką głową. z nocy na noc, ze tak powiem wysypiam sie gorzej, a coraz bardziej jakas pobudzona ejstem, to normalne? Nigdy nie jestem wyspana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×