Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Zażywam trittico od około 2 miesięcy. Bez niego nie mogę zasnąć. Z paniką stwierdziłem, że braknie mi tabletki do następnej wizyty u lekarza. Poczułem wielki niepokój, wiele negatywnych uczuć. Czy od trazodonu można się uzależnić? Rano biorę Mozarin. Farmakoterapia dopiero od maja br. stąd moje pytania może troszkę naiwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam trittico od około 2 miesięcy. Bez niego nie mogę zasnąć. Z paniką stwierdziłem, że braknie mi tabletki do następnej wizyty u lekarza. Poczułem wielki niepokój, wiele negatywnych uczuć. Czy od trazodonu można się uzależnić? Rano biorę Mozarin. Farmakoterapia dopiero od maja br. stąd moje pytania może troszkę naiwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwidoniusz, jaką dawkę zażywasz?

nie słyszałam o przypadkach uzależnienia od trittico. tym bardziej jeśli stosujesz go od maja, nie powinno być mowy o uzależnieniu. to raczej lęk przed bezsenną nocą, całkiem zrozumiały u osób, które mają z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwidoniusz, jaką dawkę zażywasz?

nie słyszałam o przypadkach uzależnienia od trittico. tym bardziej jeśli stosujesz go od maja, nie powinno być mowy o uzależnieniu. to raczej lęk przed bezsenną nocą, całkiem zrozumiały u osób, które mają z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwidoniusz, To ,że się nie uzależnisz, nie jest niestety równoznaczne z tym ,że nie odczujesz pominięcia dawki czy odstawiania. Ja bym Ci radziła pokombinować tak ,żeby brać przez kilka nocy 100, ale nie robić sobie jednej nocy zupełnie bez.

Teoretycznie antydepresanty można brać przez wiele lat, nawet przez całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwidoniusz, To ,że się nie uzależnisz, nie jest niestety równoznaczne z tym ,że nie odczujesz pominięcia dawki czy odstawiania. Ja bym Ci radziła pokombinować tak ,żeby brać przez kilka nocy 100, ale nie robić sobie jednej nocy zupełnie bez.

Teoretycznie antydepresanty można brać przez wiele lat, nawet przez całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem "przy imprezie" jeśli jest alkohol w ogóle nie biorę leków. Ogromnie się boję uzależnienia od czegokolwiek. Nigdy na przykład nie miałem papierosa w ustach. Trittico traktuję jako złoty środek na spanie a nie jako antydepresant bo w tej funkcji ten lek zupełnie się nie sprawdza u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem "przy imprezie" jeśli jest alkohol w ogóle nie biorę leków. Ogromnie się boję uzależnienia od czegokolwiek. Nigdy na przykład nie miałem papierosa w ustach. Trittico traktuję jako złoty środek na spanie a nie jako antydepresant bo w tej funkcji ten lek zupełnie się nie sprawdza u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał po trittico taki efekt uboczny, że jak się wstaje to następują straszne skoki ciśnienia i przez to zawroty głowy? 10 dni temu zaczęłam zażywać ten lek- najpierw przez 3 dni 50mg, potem przez kolejne 3- 100 (tak jak mi powiedziała lekarka) a teraz już przeszłam na całą dawkę czyli 150mg. oprócz tego zażywam Ketrel (kwetiapinę)-200/300 mg. i wszystko to na noc. najpierw czułam że po trittico lepiej mi się zasypia, ale może powinnam wrócić do mniejszej dawki, bo po 150mg, a czasami nawet takze po 100, męczą mnie właśnie te zawroty głowy no i jestem prawie ciągle senna. najchętniej bym chyba odstawiła ale...nie wiem. wizyte mam dopiero za 2 tyg...

I czy orientuje się ktoś (przepraszam za to pytanie ale musiałam...) czy trittico może niwelować działanie niektórych stymulantów, lub też zmieniać je (a jeśli zmienia to jak?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał po trittico taki efekt uboczny, że jak się wstaje to następują straszne skoki ciśnienia i przez to zawroty głowy? 10 dni temu zaczęłam zażywać ten lek- najpierw przez 3 dni 50mg, potem przez kolejne 3- 100 (tak jak mi powiedziała lekarka) a teraz już przeszłam na całą dawkę czyli 150mg. oprócz tego zażywam Ketrel (kwetiapinę)-200/300 mg. i wszystko to na noc. najpierw czułam że po trittico lepiej mi się zasypia, ale może powinnam wrócić do mniejszej dawki, bo po 150mg, a czasami nawet takze po 100, męczą mnie właśnie te zawroty głowy no i jestem prawie ciągle senna. najchętniej bym chyba odstawiła ale...nie wiem. wizyte mam dopiero za 2 tyg...

I czy orientuje się ktoś (przepraszam za to pytanie ale musiałam...) czy trittico może niwelować działanie niektórych stymulantów, lub też zmieniać je (a jeśli zmienia to jak?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zażywam od prawie miesiąca. Podobnie jak Ty 3 dni 50 - 2 dni 100 a potem 150.

Wczoraj lekarz zaproponował mi bym zmniejszył dawke do 100.

A jedynym minusem zażywania jest to, że mam rano niesamowicie wielka suchość w ustach.

Myślę, że spokojnie możesz zmniejszyć dawkę do 100mg. Jednakże skonsultuj to z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zażywam od prawie miesiąca. Podobnie jak Ty 3 dni 50 - 2 dni 100 a potem 150.

Wczoraj lekarz zaproponował mi bym zmniejszył dawke do 100.

A jedynym minusem zażywania jest to, że mam rano niesamowicie wielka suchość w ustach.

Myślę, że spokojnie możesz zmniejszyć dawkę do 100mg. Jednakże skonsultuj to z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spokojnie możesz zmniejszyć dawkę do 100mg. Jednakże skonsultuj to z lekarzem.

 

No bez konsultacji bym nie zmieniał, od 150mg trittico zaczyna mieć przeciwdepresyjne działanie, w niższych dawkach raczej reguluje sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spokojnie możesz zmniejszyć dawkę do 100mg. Jednakże skonsultuj to z lekarzem.

 

No bez konsultacji bym nie zmieniał, od 150mg trittico zaczyna mieć przeciwdepresyjne działanie, w niższych dawkach raczej reguluje sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sleipnir, tak po trittico moga nastepowac skoki cisnienia, wiec jak bedzie ci slabo albo czarno przed oczami zmniejsz dawke alebo idz do lekarza wczesniej.

 

-- 05 sie 2012, 22:27 --

 

hej

 

czy biorac trazodon spicie dobrze? ja nie moge spac, mam wrazenie ze zamiast pomagac zasnac on mi to utrudnia

ktos tak mial?

jesli tak, co do tego bierzecie aby spac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś lekarz przepisał mi ten lek, wcześniej brałam Parogen, który był świetny na lęki. Ale niestety teraz doszły inne objawy, takiej jak zaburzenia odżywiania, no i lek został zamieniony. Nie wiem czego się mogę po nim spodziewać. Jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć na poniższe pytania byłabym bardzo wdzięczna :smile:

 

Powiedzcie, czy ten lęk działa na stany lękowe? Jak to jest na początku, przez pierwsze 2 tyg. dzeje się coś nieprzyjemnego? Kiedy zaczyna działać? Jakie skutki uboczne doswiadczyliście? Co z apetytem? Przytyliście po nim czy może schudliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od 7 maja trittico cr i rzeczywiscie działa, bezsennosc znikła chociaz czasem jeszcze mam problemy z zasnieciem ale nie przebudzam sie juz tak jak kiedys. Na początku miałam cudowne sny, i po małej dawce na siedzaco juz mi sie chcialo spac po ok. 30 min od zażycia. Ale wspaniałe snu zniknęło po miesiacu i zastapiły je koszmary albo brak snów. Mogę jeszcze dodać, że obecnie biorę dawke 75mg oraz, że póki nie dostałam citabaxu na dzień po trittico byłam bardzo senna po przebudzeniu aż tak że mogłam spać cały dzień i nie mogłam sie zmotywować do żadnego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikorka77, czy to znaczy ze bierzesz citabax razem z

triticco ? i czy pomaga Ci na leki, jesli je masz/mialas?

 

ja dzewczyny biore 3 tydz tylko stopniowo zwiekszam dawke

ale zamiast spac lepiej to ja wogole nie moge zasnac ani da dawce 25 ani na 50 ani na 100

czy to minie czy na spanie wogole to na mnie nie dziala?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×