Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Bo masz mikro-dawke, takie placebo w ogole. Ten lek zaczyna w ogole dzialac od dawki 150 mg i wtedy swietnie reguluje sen i zaczyna dzialac antydepresyjnie. Ja zaczynalem od 150, teraz biore 300 mg i jestem z niego bardzo zadowolony. Zasypiam po kilku minutach, nic mi sie nie sni, a rano budze sie sam, wypoczety i bez zadnego zamulenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja działanie leku czuję przy 75mg. Zasypaim dośc dobrze ale śpie niespokojnie i budzę sie za wcześnie. Do tegota zamuła cały następny dzień. Momentami czuję się fatalnie, jakbym był na jekiejś fazie zejściowej. Co myślicie o zmiania leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amon_Rah, Ok, to sorki. Ja nie biorę go na depresję, bo takiej na szczęście nie mam. Ma być wspomagaczem dla wenli, ponoć w takich kombinacjach się sprawdza. U mnie przynajmniej już w takiej małej dawce reguluje rytm dobowy, zaczęłam w końcu zasypiać o ludzkich porach i rano też się budzę wcześniej i z mniejszym bólem.

 

-- 04 lut 2012, 11:35 --

 

ingham, Może zejdź do 50. Masz depresję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja działanie leku czuję przy 75mg. Zasypaim dośc dobrze ale śpie niespokojnie i budzę sie za wcześnie. Do tegota zamuła cały następny dzień. Momentami czuję się fatalnie, jakbym był na jekiejś fazie zejściowej. Co myślicie o zmiania leku?

 

ja sobie z tym poradziłam tak: łamię tabletkę na 3 części i wtedy połykam, tabletka traci właściwość przedłużonego uwalniania, zatem zaczyna działać szybciej i mocniej ale działa też krócej. W związku z tym śpię w miarę dobrze, zasypiam dość szybko a rano nie ma zamułki. :smile:

niecałe 2 tygodnie brania leku to dość mało by już decydować o zmianie... radziłabym poczekać aż miną uboki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depesji nie mam, mam zaburzenia lękowe ogólne i na to nie pomaga nic. Wczoraj wziąłem 50mg trittico i dziś jest zancznie lepiej, nie czuję zamuły. Może pozostać przy tej dawce? A jaki lek (oprócz psychoterapii, którą właśnie rozpocząłem) będzie skuteczny na napięcia lękowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ingham, To sprawa bardzo indywidualna, na każdego co innego. U mnie na lęki , lekiem który naprawdę zadziałał spektakularnie był anafranil, teraz wenlafaksyna też w miarę, ale taj jak napisałam , nie ma żadnej gwarancji ,że u Ciebie akurat też te leki zadziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Brałem Trittico 5 dni (50mg) i było w miare dobrze, później zacząłem sie wybudzać za wcześnie i do tego cholernie bolała mnie głowa, wytrzymałem tak 2 dni i go odstawiłem. Zdziwiło mnie to że uboki pojawiły sie dopiero po 5 dniach i moje pytanie :

Czy miał może ktoś podobne objawy i czy to z czasem minęło, bo nie wiem czy warto ponownie próbować go brać i przetrzymać najgorsze dni?

Lek ma przede wszystkim u mnie zlikwidować wczesne wybudzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem na własną ręke przyjmowac lek Trittico CR w dawce 150 mg;mam pytanie-jako ze zamierzam zwiększyc dawkę tego leku do 300 mg jakie sa zalecenia by ją przyjmować-raz dziennie tuż przed snem czy moze nalezy rozłozyc ją na dwa razy na dobe?

Chciałbym Was jeszcze zapytac o jedną rzecz-wiadomo ze trazodon jest antagonistą receptorów serotoninowych 5HT2a oraz w mniejszym stopniu 5HT2c-czy pomimo tego ze trazodon je antagonizuje istnieje szansa ze przy przewlekłym jego stosowaniu owe receptory ulegną downregulacji a więc zmniejszy się ich reaktywność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×