Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Samopoczucie bardzo dobre,wiecej mi sie chce,sluchanie muzyki znow sprawia przyjemność,tak samo czytanie ksiazek.Wcześniej nic nie sprawialo przyjemnosci,satysfakcji.Depresja pokonana.Czesto banan na buzi.Przy zwiekszaniu dawek,poddenerwowanie przez kilka dni,potem przechodzi.Z minusow czasem pojawiaja sie lęki.Najwiekszy minus przyrost wagi.Podobnie dziala mix miansy z wenla,ale po mircie lepiej mi sie spi.Najlepsze leki jakie bralam,nie liczac benzo oczywiście :smile:

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na noc, w dzien klomi mnie zamula, dobrze na tym spie.

 

-- 09 paź 2017, 12:40 --

 

Mirtazapina uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych lekow. Tydzien temu zamienilem ja na 75 anafranilu, czyli powinna zaczac sie jazda z ubokami. Nic z tych rzeczy, poczulem sie jakbym odstawil trucizne. Zniknely obrzeki nog, zniknelo zombie z rana i zasypianie na stojaco (doslownie) zaraz po wstaniu z lozka, czuje sie lzejszy psycicznie, a takze fizycznie, bo schudlem, brzuch przestal byc napompowany, woda zeszla. Albo na mnie Nassa zle dziala, albo mirta ma najwiecej namacalnych ubokow, przynajmniej z lekow ktore bralem.

 

-- 09 paź 2017, 12:45 --

 

A bralem tylko 45, nie wiem jak na dluzsza mete mozna zniesc 90 i wiecej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przeczytałem ze 150 stron wątku od mirtazepinie i wiecej na dziś mi się nie chce:)

Postanowiłem napisać.

Pytanie: czego mogę się po Mirtagenie spodziewać (prócz tycia i senności)? W ostatnich kilku latach przerobiłem kilka leków ssri (mają jak dla mnie działanie przeciwlękowe i aktywizujące), Tianeptynę (odczułem tyćkę polepszenie nastroju ale bez efektu przeciwlękowego), to samo trittico..

Otóż chciałbym aby wreszcie polepszył mi się nastrój. Aby chciało się chcieć. Tego oczekiwałbym od leku przeciwdepresyjnego.

Biorę Mirtagen drugi dzień. Usypia pięknie, sny także piękne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jak olanzapina czy topiramat na nastrój. Tylko one bardziej mają go wyrównać. Ja chcę go nieco podnieść. Nie wiem jak to określić ale to była taka próba, bo naprawdę wiele leków brałem i wiele mi szkodziło i szkodzi do dziś, także muszę czasem wykorzystać zupełnie pokrętne opcje żeby wyrównać nastrój, ale bardziej, na ogólny zespół amotywacyjny, prawdopodobnie związany ze stresem i pracoholizmem. Jakby odwróciło mi kota ogonem, nagle przestało mi się chcieć. I wszystko co do tej pory robiłem bez żadnego problemu stało się ogromną trudnością, czuję dezorientację. To pewnie może mieć też związek z odstawieniem agomelatyny i zolpidemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odstawiłam mirtazapine po prawie 4 latach. Mam okrutne objawy odstawienne. Nudności, zawroty głowy, osłabienie. To trwa już tydzień. Ile jeszcze będę cierpieć? Podzielcie się, kto miał podobnie? Ile u Was to trwało? Jak sobie radzic z tym.?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiłem mirtazepinę po 6 dniach. Nie wyrabiałem z działaniami niepożądanymi. Zbyt duża senność i zamulenie które utrzymywało się do godzin popołudniowych. Czułem się jak na ostrym kacu. Wiem że ten stan w końcu pewnie by osłabł no ale sory ale muszę chodzić do roboty. Żeby brać ten lek musiałbym chyba być na urlopie albo L4. Pozatym pojawiło się niesamowite parcie na słodycze. Nie dzięki. Może spróbuję kiedyś w bardziej sprzyjających okolicznościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie do znawców i stałych bywalców, osób leczących się systematycznie psychotropami:

Cierpię na zaburzenia związane z lękiem, głównie jest to bardzo silna Fobia społeczna, wycofanie społeczne, masa lęków które wiążą się z ludźmi.

Przerobiłem już prawie wszystkie leki. Mój obecny psychiatra (chodzą słuchy że to bardzo dobry specjalista :) przepisał mi na te moje zaburzenia takie leki i dawkowanie:

 

Wellbutrin 150 mg 1-0-0

Pregabalina 150 mg 1-0-1

Mirtazapina 30-45mg 0-0-1

 

Zastanawiam się i chciałbym zasięgnąć waszej opinii czy to dobry mix, zestaw leków na te jednostki chorobowe które poniżej wymienię (przepisane z mojej kartoteki):

F40.1 - (fobia społeczna) - przewlekłe główne

F34.1 - (dystymia) - przewlekłe główne

F33 - (zaburzenia depresyjne nawracające) - przewlekłe główne

F10 - (zaburzenia psychiczne i zaburzenia spowodowane użyciem alkoholu) - przewlekłe towarzyszące

F41.9 - (zaburzenia lękowe nieokreślone) - przewlekłe towarzyszące

F61 - (zaburzenia osobowości mieszane i inne) - przewlekłe towarzyszące

 

Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odstawiłam mirtazapine po prawie 4 latach. Mam okrutne objawy odstawienne. Nudności, zawroty głowy, osłabienie. To trwa już tydzień. Ile jeszcze będę cierpieć? Podzielcie się, kto miał podobnie? Ile u Was to trwało? Jak sobie radzic z tym.?

 

Pozdrawiam

 

Ja bym tego nie odstawial po takim czasie. Jaki byl powod odstawienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MHM:podjąlem podobną próbę po 6-7 latach używania.Próbę rozłożyłem na ok.miesiąc,schodząc powoli z 45.Już dokładnie nie pamiętam ale nie odstawilem całkowicie i na bardzo ważnym dla mnie spotkaniu ,cały zesztywniałem,czując ,że powoli schodzę w czarną czeluść deprechy.Przeprosiłem,mialem przy sobie niewykupioną receptę,apteka trzy kroki i walnąłem chyba 67,5 i po parunastu dosłownie minutach dokończyłem co miałem dokończyć.Biorę już ponad 10 lat i ciągle działa.Bez mirtazapiny chyba bym nie istniał ale w combo.Więcej prób nie podejmowalem.Nie sądzę,żeby można było odstawić ten lek po 5 latach bo nie ma zamiennika.Z SSRI mozna sobie skakać z jednego na drugi z wiekszym czy mniejszym trudem ale można.NaSSA,lek atypowy,receptorowy nie ma zamiennika-może mianseryna?Nie ma to większego sensu.Może Tobie sie uda.Moze Twój organizm to zniesie.Każdy reaguje inaczej na leki.

Do LUKASZA85:Jeżeli zależy Ci na mojej opinii,nie lekarza ale pacjenta z długim stażem wymienionych przez Ciebie chorób to uwazam:

1/Mirtazapina,w combo nie komponuje się z NDRI.Sama,dziala silnie antydepresyjnie i słabiej przeciwlękowo.Uspakaja i wspomaga sen/do 30 mg/

2/Pregabalina może pomóc w takich dawkach plękowo,jeżeli wczesniej jej nie brałeś.To imo mała dawka.Raczej początkowa,

3/Wellbutrin Cię pobudzi i zadziała silnie pdepresyjnie.Jeżeli u Ciebie dominuje lęk,bezsenność objawy somatyczne leku np.potliwość,to dyskusyjny wybor.W tej fazie leczenia,właczając w to chorobę alkoholową gdzie lęk,bezsenność,rozdrażnienie sa dominujace,wybrałbym raczej SSRI np.escitalopram,który ładnie by się skomponował z mirtazapiną.

Lekarz ma pewnie doświadczenie w tym combo i przepisał nie bez przyczyny.Spróbuj,wrażenia opisz lekarzowi na następnej wizycie.

Pozdrawiam.

:105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos w stanie orientacyjnie powiedziec o ile % zwieksza sie serotonina po dodaniu mirtazapiny do klomipraminy ? I czy taki boost dzieki mirtazapinie pomoze w NN czy moze bedzie wadzil anafranilowi ? I czy dajmy na to 225 anafranilu + 45 mirty daje wiecej serotoniny niz CRF w klasycznej dawce ? Grabarz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×