Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
gosia hd

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Karalajna napisał:

Nie rozumiem jednego. Wynaleźli leki (benzo), które są skuteczne w leczeniu lęków, a jednocześnie nie można ich brać, bo uzależniają? 

Hej, przeczytaj uważnie ulotkę.. To są leki do KRÓTKOTRWAŁEGO leczenia zespołów lękowych, góra 2-3 tyg przy systematycznym, codziennym braniu lub dłużej doraźnie, raz na jakiś czas, przy czym co drugi, co trzeci dzień, to też jest systematycznie, bo niektóre z tych leków działają do 100 - 200h.. Moim zdaniem ich rola jest porównywalna do tego jaką pełni morfina w leczeniu bólu.. Stosuję się ją w bardzo kryzysowych sytuacjach najkrócej jak się da, w najmniejszych, skutecznych dawkach, a później wdraża się właściwe docelowe leczenie.. Terapia. leki SSRI< Xanax (benzodiazepiny) mają cechy znieczulającego "medycznego" narkotyku, który tylko, albo "aż" uśmierza cierpienie lecz nie leczy przyczyn nerwicy,  dlatego nadużywanie ich przy braku alternatywnego leczenia prowadzi zwykle do silnego uzależnienia.. Nad zaburzeniami  lękowymi trzeba pracować z psychoterapeutą, nie ma na to "tabletki"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. W sumie jestem w miarę wierny swojemu lekarzowi. Jeszcze około dwa lata temu chodziłem do psychiatry który lekko przepisywał mi benzo. Ale to nie jego wina. Ja sam chciałem łykać te cukiereczki. Było po nich dobrze. Do tego uzależnienie od wódy zaszycia raz po raz. Ale po każdej zaszywce  zapijałem na krócej lub dłużej. Prawda jest taka że nie umiem konfrontować się ze swoimi lękami. Wiecej-nie ogłosiłem swojej bezsilności wobec alkoholu i leków. Nie mam zgody na życie, uciekam. Przez to moje życie jest zrujnowane. Choć od kilku lat uczęszczam do AA tak naprawdę żadnej terapii odwykowej nie ukończyłem.Brakuje mi realnego zrobienia 1 z 12 kroków programu który tak wielu z moich przyjaciół ocalił. Wydaje się jakby mnie nie ocalał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

----------------  LEKOMANIA - ciemna strona farmacji * Opiatowa epidemia w USA * (Bio-Tech Vlog #28) ---------------

Wartościowy 15 min film o lekomanii, fachowy, kompletny, bardzo prawdziwy, a miejscami szokujący materiał przygotowany przez Adama Zalewskiego, dziennikarza, politologa, pedagoga resocjalizacji, red. naczelnego portalu Biotechnologia.pl, mojego kolegi, z którym już współpracowałem na blogu, opowiadający o naturze i skali uzależnień lekowych (wszelakich) dot. aktualnie wszystkich grup społecznych, także tych zamożnych, wysoko postawionych w hierarchii społecznej.

Mowa o uzależnieniach od leków uspokajających i nasennych z grupy benzodiazepin (Clonazepam, Alprazolam, Lorazepam, Estazolam), nasennych nowej generacji Z-leków (Zolpidem) jako wtórnej pozostałości po kuracji farmakologicznej zaburzeń lękowych, fobii społecznej, agorafobii, bezsenności, leków OTC (kodeina) oraz przeciwbólowych z grupy opiatów (Vicodin, Oxycontin) Te ostatnie zbierają obecnie krwawe żniwo w USA! POLECAM (link do filmu dostępny na moim blogu)..

tutaj link do "zajawki" na moim blogu = > https://www.lekomaniablog.pl/lekomania-ciemna-strona-farma…/

tutaj bezpośrednio do filmu na YouTube.pl => 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gosia hd. Powiedz proszę czy widziałaś przypadki zaburzenia świadomości po odstawieniu clonazepanu. Kiedy to minie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Ewelinan napisał:

Gosia hd. Powiedz proszę czy widziałaś przypadki zaburzenia świadomości po odstawieniu clonazepanu. Kiedy to minie. 

Obawiam się, że Gosi hd. to tu już od dawna nie ma.. Założyła ten wątek kiedyś, ale od dawna tu już chyba nie pisze.. Jeśli pytasz o Clonazepam, to ja osobiście słyszałem o różnych rzeczach po odstawieniu Clona, czy Alprazolamu.. Po tym pierwszym drgawki, u niektórych osób epizody padaczkowe, potliwość, duże napięcie mięśni ich nagłe skurcze "szarpnięcia", utrata apetytu, mdłości, osłabienie, objawy grypopodobne i różne inne rzeczy, po alprazolamie ponoć niektórym zdarzały się halucynacje. To wszystko zależy od wysokości dawki, długości okresu stosowania, a przede wszystkim z jaką szybkością zostały leki odstawione.. Silne objawy odstawienne występują zwykle przy nagłym odstawieniu lub zbyt szybkim. A co masz na myśli pisząc zaburzenia świadomości ? Utratę przytomności" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego nie można stosować uspokajaczy w ciąży? Wiele kobiet regularnie stosujących benzodiazepiny nie zdaje sobie sprawy z swojego głębokiego uzależnienia. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy podejmują decyzję o zajściu w ciąże. Pojawia się wtedy wielki problem. Zapraszam do przeczytania I cz. z cyklu wpisów "Stosowanie leków w ciąży (lekomania)"

https://www.lekomaniablog.pl/uzaleznienie-od-lekow-a-ciaza-benzodiazepiny-cz-i/

love-1237394_1280-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi