Skocz do zawartości
Nerwica.com

Znaczenie wyglądu.


rikarika

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno temu Robert Cialdini w książce "Wywieranie wpływu na ludzi" pisał m.in że:

"Mamy automatyczną skłonność do przypisywania ludziom ładnym takich pochlebnych cech, jak utalentowanie, sympatyczność, uczciwość i inteligencja.Co więcej, nie zdajemy sobie sprawy z tego że wszystkie te cechy człowieka widziane są tak pochlebnie właśnie z powodu jego wyglądu fizycznego."

"Pewne studium nad kanadyjskimi wyborami parlamentarnymi z roku 1974 wykazało, że przystojni kandydaci na posłów uzyskiwali dwa i pół raza więcej głosów niż kandydaci pozbawieni tej cnoty.Sami wyborcy zdają się jednak nie dostrzegać własnego ulegania wyglądowi polityka.Aż 73% kanadyjskich wyborców gorąco zaprzeczało takiej możliwości, a jedynie 14% w ogóle ją dopuszczało.Wyborcy mogą do woli zaprzeczać wpływowi wyglądu polityków na swoje wybory, ale liczba dowodów w tej sprawie nieubłaganie rośnie."

"Podobne prawidłowości stwierdzano w badaniach nad podejmowaniem decyzji o zatrudnieniu.Przynajmniej w jednym badaniu wykazano, że ładny wygląd kandydatów ubiegających się o zatrudnienie dwukrotnie silniej podnosił szanse uzyskania pracy niż jakość ich kwalifikacji zawodowych -chociaż osoby podejmujące decyzje uważały że wygląd kandydatów wpływa na nie tylko w niewielkim stopniu."

"Ekonomiści analizujący Kanadyjczyków i Amerykanów stwierdzili że osoby atrakcyjne fizycznie zarabiają o 12-14% więcej od swoich nieatrakcyjnych współpracowników."

"Równie niepokojące są wyniki badań w dziedzinie sądownictwa.Wszystko wskazuje na to że ludzie przystojni są znacznie lepiej traktowani przez wymiar sprawiedliwości.Na przykład w jednym z badań wykonywanych w stanie Pensylwania, badacze ocenili fizyczną atrakcyjność 74 oskarżonych mężczyzn (na początku procesu każdego z nich) i po wielu miesiącach przejrzeli ich akta procesowe.Okazało się że oskarżeni przystojni otrzymali znacznie niższe wyroki -w istocie przystojny oskarżony miał dwukrotnie większą szansę, by w ogóle nie trafić do więzienia w wyniku procesu."

"W innym badaniu -nad symulowaną rozprawą o odszkodowanie za wyrządzone szkody -oskarżonego przystojniejszego niż ofiara zasądzono na sumę 5623 dolarów, podczas gdy oskarżonego brzydszego od ofiary -na sumę 10 581 dolarów.Ładniejszych oskarżonych faworyzowali przy tym zarówno sędziowie, jak i sędziny."

"Inne badania wykazały, że ludzie ładni mają większą szansę uzyskania pomocy w potrzebie i silniej wpływają na oceny innych, gdy tego zechcą."

"Okazuje się też, iż zyski z dobrego wyglądu zaczynają się kumulować już w początkach życia.Agresywne zachowania w szkole widziane są przez dorosłych jako mniej naganne, jeżeli sprawcą jest dziecko ładne, a nauczyciele skłonni zakładać że dzieci ładniejsze są mądrzejsze od innych."

Dzisiaj to wszystko należy jeszcze pomnożyć, bo w czasach insta i fejsa wygląd stał się jeszcze ważniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 11:43, Xonar napisał:

"Pewne studium nad kanadyjskimi wyborami parlamentarnymi z roku 1974 wykazało, że przystojni kandydaci na posłów uzyskiwali dwa i pół raza więcej głosów niż kandydaci pozbawieni tej cnoty.Sami wyborcy zdają się jednak nie dostrzegać własnego ulegania wyglądowi polityka.Aż 73% kanadyjskich wyborców gorąco zaprzeczało takiej możliwości, a jedynie 14% w ogóle ją dopuszczało.Wyborcy mogą do woli zaprzeczać wpływowi wyglądu polityków na swoje wybory, ale liczba dowodów w tej sprawie nieubłaganie rośnie."

W Polsce tego jakoś nie widać bo politycy jakoś zbytnio urodą nie  grzeszą. Choć w latach 90-tych słyszało się że wiele zwłaszcza kobiet głosowało na Kwaśniewskiego bo miał dobrą prezencję. 

Ale co do reszty to pewnie racja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx @Lunaa :D 

Co do wyglądu Pana Jarosława - jest ok :D pewnie nie lubi jak się go pytają o seks, ja mu do łóżka nie zaglądam, na moje oko jest przystojny, zamożny, elegancki, prowadzi bogobojne życie, lubi koty, jest premierem :D Pan Jarosław to idealny kandydat na męża, gdzie są kobiety pytam się, czyżby się im nie podobał? A może jest singlem z wyboru? :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lilith napisał:

@wiejskifilozofa skąd by było wiadomo, że to pedofil? Gdyby padło podejrzenie o pedofilię u kandydata na prezydenta, to myślę, że taki człowiek nie miałby szans. Nieważne czy byłby winny, czy nie. Wystarczyłoby samo podejrzenie.

Ostatnio,takie afery...ale grubo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LanaBanana
W dniu 14.01.2019 o 09:01, Gość napisał:

Podobają Wam się takie fryzurki? :D

1488641050_cgreop_600.jpg

Dla mnie ochyda, tak samo jak popularna ostatnio fryzura na 'szlachcica' - wygolony maszynką z pozostawionym jajkiem włosów na czubku głowy.

Co do oceniania po wyglądzie gdy widzę kogoś brudnego to automatycznie jestem na nie. W spożywczaku, ktoś jest kiepsko ubrany to mi to zwisa. Natomiast podczas biznesowego spotkania czy jakiejś prezentacji byle jakie ubranie kojarzy mi się sie z olewaniem słuchacza, tak samo jak spóźnianie.

Gdy widzę laski z toną tapety na twarzy to automatycznie przypisuję im zakompleksienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic złego, fryzura ok, gościu przystojny 9/10 to większość fryzur by mu pasowała. Jakby ogolił głowę i brodę, też byłby przystojny. 

 

No ale młodość nie wieczność, trzeba pomyśleć o fryzurze na starość, jeszcze wcześniej trzeba jej dożyć, a jak już dożyję, to klasyczna męska:jaro.thumb.jpg.19c9c2d8cfd31892a6a5358d7f1ed03f.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LanaBanana

@Lunaa mnie się akurat bardzo ta podoba chociaż u przystojnego faceta to prawie każda fryzura fajnie wygląda. Ta fryzura wymaga też ułożenia, chociażby odrobiny gumy do włosów czy żelu.

@Liber8 Co do fryzury, którą wrzuciłeś/łaś to fajnie wygląda u faceta o wyglądzie norwega i u faceta o wyglądzie "drwala". Jeżeli facet ma delikatną urodę, do tego jest jeszcze dosyć chudy to taka fryzura w mojej ocenie strasznie mu nie pasuje bo zamiast wyglądać jak wiking to wygląda jak dżin.

Furorę natomiast robią fryzury a'la McDonalds, chyba gorzej niż straszne są.....

istock-535455049.thumb.jpg.906f218f25f7a29bab9cdb92b9a93a27.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, LanaBanana napisał:

@Liber8 Co do fryzury, którą wrzuciłeś/łaś to fajnie wygląda u faceta o wyglądzie norwega i u faceta o wyglądzie "drwala".

Elo, @LanaBanana jestem chłopem i w tej chwili mam na głowie coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=tLeSUsTprdk     

tylko że krótsze niż gość z filmiku, fryzura ulegnie modyfikacji i będzie trochę na Björna, trochę na samuraja. 

Edytowane przez Liber8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LanaBanana napisał:

wrzuć fotkę jak już ją zmodyfikujesz, ocenimy : )

Aktualnie wyglądam tak -> click i sam do końca nie wiem co zrobić z włosami z tyłu głowy. Czy antenka na samuraja jak z filmiku, czy klasyczny worek na śmieci, a najbardziej bym chciał równo spiąć z tyłu jak Björn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste jak drut, kobiety z wygolonymi głowami (nie mówimy o raku i chemioterapii) obniżają swoją atrakcyjność, ta z pierwszego zdjęcia co zapodałeś @exodus! się zeszpeciła i uznała być nieatrakcyjna dla płci przeciwnej. Powody mogą być różne, ostatnio kobiety świrują z wyglądem i u psychiatry też spotkałem wygoloną. W takich momentach rodzi się w głowie pytanie - ma raka, czy jakieś inne powody?

My mężczyźni, płeć brzydka, nie mamy z tym problemu, możemy być łysi i atrakcyjni. Liczy się kształt twarzy. Ja ostatnio polubiłem siebie, choć wyglądam średnio. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Liber8 napisał:

To proste jak drut, kobiety z wygolonymi głowami (nie mówimy o raku i chemioterapii) obniżają swoją atrakcyjność, ta z pierwszego zdjęcia co zapodałeś @exodus! się zeszpeciła i uznała być nieatrakcyjna dla płci przeciwnej. Powody mogą być różne, ostatnio kobiety świrują z wyglądem i u psychiatry też spotkałem wygoloną. W takich momentach rodzi się w głowie pytanie - ma raka, czy jakieś inne powody?

My mężczyźni, płeć brzydka, nie mamy z tym problemu, możemy być łysi i atrakcyjni. Liczy się kształt twarzy. Ja ostatnio polubiłem siebie, choć wyglądam średnio. 

 

Znalem jedną dziewczynę która miała b. krótkie włosy i była piękna, ba wyglądała w nich lepiej jak w długich przynajmniej ze zdjęcia z dowodu. Ale to raczej wyjątek od ogółu bo zwykle jednak krótkie włosy odejmują urody kobiecie. 

Ja źle wyglądam w b. krótkich włosach bo mam spłaszczona czaszkę, a na długie jestem za stary i włosy już za słabe i coraz bardziej siwe, choć przy moim kolorze włosów na szczęście aż tak tego nie widać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LanaBanana
2 godziny temu, Liber8 napisał:

Aktualnie wyglądam tak -> click i sam do końca nie wiem co zrobić z włosami z tyłu głowy. Czy antenka na samuraja jak z filmiku, czy klasyczny worek na śmieci, a najbardziej bym chciał równo spiąć z tyłu jak Björn. 

Masz dosyć męską twarz, wg mnie właśnie we fryzurze podobnej do Björna będzie ci najlepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LanaBanana

Co uważacie o kolczykach w nosie u kobiety? Kusi mnie już od dłuższego czasu by zrobić sobie standarowe kółeczko w płatku nosa.

czarne-kolko-do-nosa_1454107687.jpeg.6bc3b09b5497b870061652e02799e9cc.jpeg

To poniżej też mi się podoba ale u innych kobiet, nie u siebie.

2019-Hyperbole-Punk-Style-Women-Earrings-Nose-Hoop-Nose-Rings-Fake-Septum-Clicker-Non-Piercing-Night.jpg_q50.jpg.125fed8e1d411f93ea188192ff97458c.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LanaBanana dzięki za sugestię ;) 

Co do kolczyków o które pytasz, założyłem kiedyś temat i w nim było zdj. dziewczyny z takim kolczykiem, jak chcesz -> zerknij 

Ja dla mnie są ok, obie wersje.

Podobają mi się tez kolczyki w jednym uchu u kobiet, jak nosiła Astrid z wikingów

tumblr_p12pkkcjsa1sebo8go2_400.gif?w=605

 

Kobiet mają lepiej,  fryzurą, dodatkami, makijażem, nadrobią kilka punktów. 

My, płeć brzydka mamy ograniczone pole manewru w tej kwestii. 

 

Wszyscy dobrze wiemy, że hasło "wygląd nie ma znaczenia" to największe kłamstwo internetu i liczą się rysy twarzy. 

- Kobiety mając kiepski wygląd mogą sporo nadrobić dodatkami

- Faceci jak zwykle na przegranej pozycji, gówn* zrobią jak słabo wyglądają :mrgreen:

^^może się mylę i pieprze głupoty jak zwykle, w takim wypadku proszę mnie za bardzo nie hejtować :D 

Edytowane przez Liber8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×