Skocz do zawartości
Nerwica.com

'Wyjście' z nałogu nikotyny


Gość Paweł23

Rekomendowane odpowiedzi

frustrated, uzaleznienie od papierosow jest glownie psychiczne i tam trzeba cos zmienic..wszelkie plasterki tylko maskuja problem. Rzuci sie ale teskni i wystarczy powazniejszy stres i znowu siegniesz po fajke

 

no ale jedzac te tabletki, jednoczesnie nie dostarczajac nikotyny uzaleznienie stopniowo maleje, wiec jednak zazywanie tabsow ma jakis sens...(no ale tych nie zawierajacych nikotyny, wlasnie jak tabex)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cieplutko.Ja nie palę 8 lat i jestem szczęsliwa ze mi sie udalo.Skorzystalamz terapibiorezonansowejBRT BICOM.Przed przystapieniem do zabiegu pacjent pali papierosa,którego niedopalek umieszczony zostaje w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu.Osoba poddana terapii podłączona jest do urzadzenia poprzes specjalne elektrody.Po właczeniu odpowiedniego programu w organizmie zachodzi reakcja majaca na celu wygaszenie glodu nikotynowego.Po terapi nie wolno zapalic papierosa.Skutecznośc metody jest90procent.Jesli kto chce namiary służe pomocą Trzymajcie sie pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś ograniczyłęm palenie papierosów z jednej paczki do 3 dziennie (paliłem jednego papierosa na dwa razy - po pół). Zaczynałem dzień od kawy i papierosa i ktoregośdnia dostałem palpitacji serca :) OD razu poleciałem do kuchni zaparzyć sobie melisę. I tak poźniej do śniadania parzyłem sobie herbate z mietą i melisą i na wieczór dwie torebki melisy. Pisałem wtedy prace inżynierską i stresowałęm sie też tym żę mam mało czasu. Od razu zauważalnie zaczołęm się mniej stresować kawe piłem dopiero po obiedzie. Tak jakoś prze 2 tyg. było potem znów zaczołęm palić więcej. A był to dobry moment żeby rzucić ale go nie wykorzystałem. W każdym razie melisa pomagała mi w ograniczeniu palenia. Nawet doczytałem sie kilka dni temu czemu tak jest. Otóż:

 

"Melisa jest również stosowana jako anksjolityczny (przeciwlękowy), łagodny środek sedatywny lub uspokajający. Co najmniej jedno badanie wykazało, że melisa jest skuteczna w redukcji stresu, chociaż autorzy badania wzywają do dalszych badań. W wyciągu z melisy został zidentyfikowany silny inhibitor transaminazy GABA, co wyjaśnia jej przeciwlękowe efekty. Głównym związkiem odpowiedzialnym za hamowania transaminazy GABA jest zawarty w melisie kwas rozmarynowy.

 

Melisa i jej preparaty również wykazują poprawę nastroju i wydajności psychicznej. Efekty te są spowodowane, jak się uważa, wpływem na receptory muskarynowe i nikotynowe receptory acetylocholiny. " - Tłumaczenie z angielskiej wikipedii."

 

-- 30 maja 2012, 22:25 --

 

W pomidorach też są jakieś chyba ślodowe tylko , ale zawsze, ilości nikotyny :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sklepie zamiast poproszę papierosy to poproszę kilo pomidorów :D

E-papieros zastępuje zwykłe fajki - zaspokaja głód nikotyny i odruch palenia. Chyba najlepsza metoda, żeby nie palić śmierdziuchów :) Żadne plasterki, gumy i tabletki tego nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W papierosie i dymie z niego wykryto też 4000 szkodliwych dla zdrowia substancji. Głównym składnikiem jest jednak nikotyna (w e-p może jej być nawet więcej), która wpływa na wydzielanie dopaminy. No ona wywołuje to, co najlepsze w paleniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos rzucil fajki podczas NN

 

cześć mam pytanie do znerwicowanych czy ktoś próbował albo rzucił fajki podczas nerwicy ja mam z tym dosyć duży problem szczerze jak by nie nerwica to wydaje mi się ze rzucił bym je bez problemu ale nie raz są stresowe okoliczności w których muszę po prostu zajarać żeby się uspokojic

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos rzucil fajki podczas NN

 

cześć mam pytanie do znerwicowanych czy ktoś próbował albo rzucił fajki podczas nerwicy ja mam z tym dosyć duży problem szczerze jak by nie nerwica to wydaje mi się ze rzucił bym je bez problemu ale nie raz są stresowe okoliczności w których muszę po prostu zajarać żeby się uspokojic

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rzuciłem palenie od razu po zawodzie miłosnym (paliłem 2,5roku nałogowo od 2 lat ). Osoba którą kochałem , powiedziała żegnam , papierosy mi obrzydły i z mety wyrzuciłem pół paczki bo nie mogłem na nie patrzeć , ale wiecie jak to jest po takim czymś nic nie smakuje i w ogóle. Do tej pory jestem załamany , ale już nie palę 6dni , nie myślę wcale o fajkach , potrafię odmówić jak ktoś mnie częstuje. Zaczynam się odzwyczajać od nałogu . Przynajmniej jeden plus :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, ja paliłam kilka lat ponad paczkę dziennie. rzuciłam w tamtym roku. właściwie miałam kilka podejść jednodniowych, ale w końcu znalazłam dwa dni tylko dla siebie. sama w mieszkaniu, błądziłam po korytarzu, męczyłam się tak dwa dni, wysprzątałam całe mieszkanie, piłam zieloną herbtę - kilku znajomych też potwierdziło, że jej smak jakoś zmienjsza potrzebę dymka. a no i generlanie pomógł mi wtedy e-papieros. potem stopniowo rzuciłam i e. także wszystko jest możliwe. ale ciągle się pilnuje rzecz jasna. powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rzucić palenie papierosów?Bardzo chcę rzucić,ale jest bardzo ciężko...

 

Zacytowałem pierwszy post z wątku, ale to, co napiszę,

będzie dotyczyło różnych uzależnień na różnych stanach zaawansowania...hm

 

Zwykle staram się nie obrażać inteligencji forumowiczów, ale zrobimy wyjątek i puścimy link...

 

http://forum.wolnaludzkosc.pl/viewtopic.php?f=17&t=190&p=462&hilit=ibogaina&sid=7081ee833e67e18825b25abc604227e0#p462

 

W linku jest trochę "dyskusji", ale są podane fakty.(niewygodne)

Nie wiem, czy jesteście na nie gotowi, ale...

 

Wiedza wyzwala,.Ignorancja zniewala. ( czy jakoś tak)

pozdrawiam -nomoreword43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×