Skocz do zawartości
Nerwica.com

AFOBAZOL (Afobazol) !Niedostępny w PL!


beheaded

Czy afobazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy afobazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      6
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, sam chciałem zrobić sobie miesięczny cykl 60mg (3x 20mg)/d. -to jest maksymalna dawka zalecana przez producenta Afo. Ale zważywszy, że ten lek jest IMAO-A, to przy moich 200mg sertraliny pozostaje branie go doraźnie, względnie niskodawkowanego. Faktem jest, że w tej roli dobrze się sprawdza. Działanie przeciwlękowe wyraźnie odczuwalne, szczególnie na lęk społeczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post tak więc Witam :) Jeżeli ktoś z Was będzie w niedalekiej przyszłości zamawiał Afobazol to reflektowałbym na jedno-dwa opakowania, czasami miewam stany lękowe i chętnie bym wypróbował ten środek, jak do tej pory żadnych leków uspokajających nie stosowałem, jakoś na razie radzę sobie z tym w mojej głowie ale nie powiem, że czasem taki lek mógłby być pomocny w gorszych dniach.Jeżeli nikt z obecnych tutaj nie będzie w najbliższym czasie zamawiał tego leku to poproszę o namiary na dobrą strone gdzie można nabyć afo. Z tego co czytałem w PL nie jest do kupienia?

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z kwestią tolerancji na tym leku?

2 tabletki dziennie ( w lęku napadowym ) to jest odpowiednio .

W lęku uogólnionym ( jak teraz u nie ) wystarczy jedna tabletka z rana .

Dodam ,że biore do tego Paro 10 + Esci 5 + 2 Rhodilę ,,, tak więć jestem zabezpieczony przed ewentualna ciążą lękową ( najważniejsze ,żeby w świeta się nie zesrać przy karpiu lękowym zawijańccem ).

Dobrze ,że kupiłem ten lek , oj jak dobrze :lol:

Tolerka sama w sobie nie rośnie , no może , ale nie sądzę by była szansa i potrzeba wchodzić na ponad 3 tabsy dziennie .

3 tabsy to max w stanach zagrożenia życia ,,,lękiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majstruje przy GABA? Chodzi Ci o sformułowanie "posiada aktywność GABA-ergiczną"? Nie wiadomo jak dokładnie afobazol wpływa na układ GABA-ergiczny. Z tego co czytałem w zagranicznych źródłach w teorii ma "naprawiać" receptory GABA-chroniąc je przed zmianami błonowymi, stabilizując i przywracając ich wrażliwość(upregulacja). Poza tym jego właściwości anksjolityczne wynikają głównie z agonizmu receptorów sigma-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majstruje przy GABA? Chodzi Ci o sformułowanie "posiada aktywność GABA-ergiczną"? Nie wiadomo jak dokładnie afobazol wpływa na układ GABA-ergiczny. Z tego co czytałem w zagranicznych źródłach w teorii ma "naprawiać" receptory GABA-chroniąc je przed zmianami błonowymi, stabilizując i przywracając ich wrażliwość(upregulacja). Poza tym jego właściwości anksjolityczne wynikają głównie z agonizmu receptorów sigma-1.

 

 

A to może sobie zamówie.

 

Btw widzę u Ciebie w opisie tą tianeptyne sulfate. Jak ją do kapsułek powciskałeś? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem dwie tabletki Afobazolu. po pierwszej super odczucie lekkiego szumu w głowie-problemy zmalały, oddaliły się. Bardziej byłem "tu i teraz". Powiedziałbym , że takie subtelne pobudzenie. Po drugiej tabletce taki efekt też się pojawił, ale dużo mniejszy. Jeśli chodzi o działanie przeciwlękowe, to jestem trochę zawiedziony. Jakieś tam działanie jest, ale nie wiem, czy mocniejsze niż po zwykłej, dostepnej u nas hydroksyzynie. Drugi potężny minus, to nie wiem, jak u Was, ale u mnie po dwóch godzinach zaczęło działanie słabnąć i to bardzo szybko. Jak długo to powinno działać (niby wszędzie piszą że około 4 godzin)? Czy działanie przeciwlękowe wystąpiło od pierwszej zażytej dawki, czy dopiero po jakimś czasie? Chcę to zamówić w Rosji i przetestować w dłuższym terminie.

 

-- 14 kwi 2017, 10:20 --

 

Jeśli to jest według niektórych IMAO, to czy specyfika działania nie jest podobna do Moklobemidu? Bo jeśli tak, to u mnie nie ma sensu tego kupować. Po pierwsze Moklo jest tańsze, a po drugie na mnie już to nie działa. Czy różni się Afobazol od Adaptolu? Chcę przetestować oba, ale Adaptol wychodzi chyba dużo drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobazol to lek anksjolityczny, likwiduje stres, z właściwościami nootropowymi. Adaptol to antydepresant - działa od pierwszej tabletki, bez efektów ubocznych!

 

Ja jestem już 2 miesiące n afobazolu. Biorę 1-1-1, czyli najmniejsze dawkowanie. Szału nie ma, ale jest okej. Od dzisiaj dołączyłem do afobazolu cdp-choline w dawkach 100mg 1-1-0 i acetyl-l-karnityne 200mg 1-1-1. Wszystkie te środki działają synergicznie na siebie, zobaczymy jak się rozkręcą. Teraz zaczął mi się ostatni miesiąc na cyklu na nootropach - potem miesiąc przerwy. (będe schodził z afobazolu i cdp-choliny na miesiąc, acetyl-l-karnityna będę się suplementował/leczył długoterminowo)

 

Do tego biorę także trazodon cr 300mg na sen. Niedługo wracam do treningów, i do bieganka będe sobię wrzucał 250-500mg fenyloetyloaminy (wywołuje m.in euforię biegacza)

 

Co do ciśnienia przy tych lekach, to z reguły jest w normie - w razie czego mam benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) myślałem ze bedzie na mnie działać a tu lipa.. (...)

 

-- 11 mar 2018, 21:25 --

 

SPRZEDAM 5 PACZEK AFOBAZOLU , ZNAJOMY PRZYWIÓZŁ MI Z ROSJI... PISAC NA MAILA kokosankowy1(malpa)o2.pl I MODERATOR Z ŁASKI SWOJEJ NIECH NIE KASUJE BO TEN LEK JEST DO KUPIENIA BEZ RECEPTY WIEC ZUPEŁNIE LEGALNIE MOZNA GO SPRZEDAWAC!!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek o ciekawym profilu działania dostepny jedynie w Rosji ,nie jest związany z jakikolwiek sposób z aggonizmem receptorów benzodiazepinowych,selektywnie oddziałuje na receptory GABA,

Wskazania:lęk ,niepokój,draźliwosc,labilnosc emocjonalna,pobudzenie,zespół lęku uogólnionego,neurastenia,choroby somatyczne jak-(astma,zespół jelita drażliwego,toczeń układowy rumieniowaty,zespół napiecia przedmiesiączkowego,choroba niedokrwienna serca,menopauza,zespół odstawienny alkoholu),zmniejsza takze głód nikotynowy podczas odstawiania tytoniu...

Afobazol ma działanie przeciwlękowe któremu nie towarzyszy sedacja i uspokojenie...nie ma negatywnego wpływu na motywacje i pamięć.

Maksymalny efekt leczenia uzyskuje sie po 4 tyg. nieprzerwanego stosowania dawek terapeutycznych,tj.10-30 mg na dobe.

Afobazol zalecany jest szczególnie u osób o astenicznych cechach osobowości w której dominuje brak poczucia bezpieczeństwa,podejrzliwosc,zwiększona labilnosc i wrazliwosc emocjonalna,wrazliwosc na reakcje emocjonalne stresu.

 

Afobazol kosztuje na rynku wtórnym 24 dolary plus koszty przesyłki za 50 tabl. 10 mg... W Rosji cena leku w przeliczeniu na złotówki wynosi 21 z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku F41.2 pierwsze trwałe pozytywne efekty po regularnym przyjmowaniu 10mg codziennie, wystąpiły dopiero po trzech tygodniach, natomiast po tym czasie spadł mi apetyt na jedzenie, wystarczy że zjem śniadanie i cały dzień do wieczora nie chce mi się jeść. Nie ciągnie mnie też do słodyczy, a wcześniej jadłem ich sporo w moim przypadku uważam to za zaletę, co do skutków ubocznych po trzech tygodniach spadło mi libido i to odczuwalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób chcących spróbować tego  "wspaniałego" specyfiku - niestety polecam się mocno zastanowić. Nie neguję, może na niektóre osoby to podziałało faktycznie, ale ja z własnego doświadczenia mam zupełnie inne obserwacje. Zachęcona pozytywnymi opiniami kupiłam opakowanie, gdyż stany lękowe trochę mi przeszkadzały w pracy. Owszem, po dwóch tabletkach czułam się niby lepiej, spokojniej, ale po 15 dawce odstawiłam w trybie natychmiastowym. Dlaczego? Stany lękowe nasiliły mi się tak, że trwały prawie cały dzień i potrafiło je wywołać dosłownie wszystko. Nawet pukanie do drzwi. Do tego problemy żołądkowe, utrata apetytu. Odstawienie nie powinno niby powodować żadnych efektów ubocznych. Też nie do końca prawda - wszystko, co się uaktywniło podczas eksperymentu z tym lekiem utrzymywało się przez 2 dobre tygodnie. 

Dzięki Afobazolowi wylądowałam na prawdziwych tabletkach, więc nie warto próbować czegoś, czego działanie nie jest do końca znane. A i nikt nie może zagwarantować, czy tabletki te zawerają faktycznie fabomotizol czy może zupełnie coś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×