Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez MissPanic 28 lut 2018, 16:56
Jimmy40+ napisał(a):MissPanic , bóle kręgosłupa to temat dobrze mi znany, ćwiczony mężnie przez długie lata.

Ból kręgosłupa przy przełykaniu jest wskazówką: przełykanie to bardzo złożony proces od strony neurologicznej, gdyż wymaga koordynacji pracy 30 oddzielnych mięśni przełyku (albo 300, nie pamietam).

Pomiędzy twardymi kręgami znajdują się mięciutkie, wrażliwe zakończenia nerwowe wychodzące z pnia mózgu, przewodzące sygnały nerwowe do mięśni i organów wewnętrznych. Żeby chronic włókna nerwowe przed urazami mechanicznymi (np. otarciami przez otaczające je kręgi i dyski kręgosłupa), sa one otoczone osłonką mielinową. To cos w rodzaju naskórka, ściera sie i odrasta.

Jeśli z przyczyn nerwicowych występuja zaburzenia w pracy organów wewnętrznych, zaburza się między innymi wchłanialność witamin (słynne "drazliwe jelita"). A witaminy są między innymi niezbędne do odtwarzania osłonki mielinowej. Byc może Twoje nieosłonięte włókna nerwowe dają własnie uczucie bólu przy przełykaniu.

Taki jest mechanizm często występujących bolesnych ataków "korzonków", jak i innych odcinków kręgosłupa. Pomaga kuracja witaminowa (zastrzyki o nazwie milgama), ale przy nerwicy objawy będą nawracać niestety. Lepiej poszukac rozwiązania skutecznego długofalowo - czyli zrobic cos pożytecznego z nerwicą. Tu a Forum jest mnóstwo wątków, także i moich.

Warto tez zastanowić sie, w jakiej pozycji śpisz (czy nie nadwerężasz kręgosłupa i mięśni) i czy przypadkiem nie masz tendencji do zaciskania szczęk podczas snu. Powinien to rozpoznac dentysta, który obejrzy kształt ściernych powierzchni Twoich ząbków i ewentualnie zrobi odlew i na tej podstawie zostanie wykonana cienka płytka ochronna z tworzywa sztucznego, do wkładania miedzy ząbki na czas snu.

Nerwica to chojna Pani, sypie szczodrze swoimi "darami" po całym ciele. :-)

Dzięki Jimmy za odpowiedz. Jeśli chodzi o witaminy to wszystkie mam w normie. B,D,magnez,potas. Wyniki idealne. Do niczego nie można się przyczepić. Ból w kręgosłupie pojawił się po pół roku przewlekłego stresu. I trzyma mnie do dzisiaj pomimo masaży czy fizjoterapii. Czy nawet psychoterapii. Nie mam już siły walczyć z nerwicą, czuję że mnie pokonała.. A jeśli chodzi o sen, to prawie w ogóle nie sypiam. Zębami też nie zgrzytam. Co ja bym dała, żeby poczuć się normalnie i nie czuć bólu choć przez jeden dzień..

przez MAREK XYZ 01 mar 2018, 01:10
MissPanic napisał(a): Co ja bym dała, żeby poczuć się normalnie i nie czuć bólu choć przez jeden dzień..

Dobrze dobrane środki przeciwbólowe powinny pomóc.

przez Nerwicowamama 01 mar 2018, 11:31
Tak bardzo potrzebuje wsparcia! Wyladowalam na pogotowiu i sorze. Cisnienie ok, puls ok, ekg tez. Dusznosci. Nie moglam zlapac oddechu. Wypuacili rano po kilku godzinach. Zaczęłam brać dzisiaj venlaxil er. Boje sie ale nie daje sama rady

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez l.cloud 01 mar 2018, 16:28
men A czy jest jakis sposob na ta kluche? Dwa ostatnie dni byly odziwo bardzo spokojne, nic mi nie dolegalo poza 2-3 razy dziennie napadami lekkich dusznosci, dzisiaj wszystko znowu wrocilo...

przez BrakPomysluNaNick01 01 mar 2018, 18:39
men napisał(a):L.cloud.
Myślę, że zmiana leku np.na escitalopram.Opipramol to ........placebo.Escitalopram zacząćod b.małej dawki np.2.5 mg aby uniknąc nieprzyjemnych objawów adaptacyjnych.Po 2-3 tygodniach po braniu najmniejszej skutecznej dawki czyli 10mg powinieneś być wolny od lęku.
Pozdrawiam

Zgadzam się z tym. Escitalopram wyleczył moje ciągle trwające przez pół roku objawy pseudoneurologiczne oraz wprowadził mnie w stan uspokojenia.
BrakPomysluNaNick01

przez Apek 01 mar 2018, 20:36
Na każdego lek może działać inaczej. Na lęki i nerwicę natręctw bardzo dobra jest Paroksetyna, ze względu na swój uspokajający profil.
Rano: Paroksetyna 20mg, Rysperydon 0,5mg, kwas walproinowy 500mg.
Wieczór: kwas walproinowy 500mg, Rysperydon 0.5mg, Mirtazapina 30mg

Doraźnie Klonazepam.

przez MAREK XYZ 02 mar 2018, 16:21
Lekarze nie mają bladego pojęcia który lek nam pomoże a który zaszkodzi. Bo skąd niby mają to wiedzieć ? Więc działają na zasadzie prób i błędów.
Escitalopram 10mg

przez Nerwicowamama 03 mar 2018, 22:27
Zaczelam od 3.75 niestety mega skutki uboczne nie moglam nog podniesc trzeslam sie jak opętana. 2 razy tylko wzięłam. Nie dalam rady zajmować sie dziecmi. Masakra jakas

przez MAREK XYZ 03 mar 2018, 23:02
men napisał(a):Ze względu jednak na tzw.zespół dyskontynuacji czyli trudności z odstawieniem, jako lek pierwszego rzutu obecnie preferowany jest escitalopram,Escitalopram znacznie łatwiej odstawić czy zmienić na inny lek.Tak jak Apek zauważył, leki działają na każdego inaczej i ostatecznie to lekarz wypisuje receptę.
Pozdrawiam.

Masz rację, właśnie odstawiam ESCITALOPRAM , czwarty dzień bez leku i jak na razie o.k. Znacznie łatwiej to odstawić niż np Paroksetrynę.

przez nitka1 04 mar 2018, 11:29
ja tez mam takie dolegliwości i problemy z oddychaniem a na dodatek mrowieje mi skóra twarzy,zaczęłam nad tym nawet panować po trochu, ale lęk czasem bierze górę zwłaszcza gdy mam gdzieś wyjść np. do sklepu lub kościoła to już jest dla mnie wyczyn. jestem na fluo od czterech tygodni, ale to chyba za mało aby stwierdzić, że jest lepiej. Gdzie podziało się moje życie sprzed roku? wolne od lęków i całego tego g...a :( ?

przez MAREK XYZ 04 mar 2018, 12:19
nitka1 napisał(a):ja tez mam takie dolegliwości i problemy z oddychaniem a na dodatek mrowieje mi skóra twarzy,zaczęłam nad tym nawet panować po trochu, ale lęk czasem bierze górę zwłaszcza gdy mam gdzieś wyjść np. do sklepu lub kościoła to już jest dla mnie wyczyn. jestem na fluo od czterech tygodni, ale to chyba za mało aby stwierdzić, że jest lepiej. Gdzie podziało się moje życie sprzed roku? wolne od lęków i całego tego g...a :( ?

hej nitka1 :) będziesz brać leki i doczekasz się poprawy czego Ci życzę :)

przez nitka1 04 mar 2018, 13:56
MAREK XYZ dzięki za słowa otuchy już nie mogę się tego doczekać, a przede mną tyle wyzwań teraz :( mam nadzieję że jakoś podołam. oby mnie nie dopadł jakiś głupi atak lęku bo wtedy załamię się na całego i przestanę wierzyć w jakiekolwiek chemiczne specyfiki i lekaezy. :mhm:

przez Nerwicowamama 05 mar 2018, 10:00
men napisał(a):L.cloud,witam.
Takie uczucie ściskania w gardle,trudności z przełykaniem,szczególnie jeżeli pojawiły się nagle, to tzw "globus histericus" ,czyli, kula histeryczna
typowy objaw somatyzacji lęku.Jeżeli masz ochotę poczytać ,to na tym wątku opisuję przyczyny powstawania różnych dolegliwości somatycznych pod wpływem lęku.Oczywiście ,wszelkie pozalękowe dolegliwości ze strony ciała należy wykluczyć.Opipramol jest niekiedy przepisywany do zwalczania zaburzeń lękowych,lecz to jest stary tzw.trójpiercieniowy lek "przeciwdepresyjny" z lat 50-tych stosowany w schemacie 0-1-2,jako lek promujący sen.Widocznie lekarz ,nie ocenił wysoko Twoich zaburzeń lękowych i może takie rzeczywiście są.

Witaj,nerwicowamamo.
Leczenie wenlafaksyną należy zaczynać bardzo ostrożnie.Najlepiej od połówki najmniejszej dostępnej kapsułki tj,37,5 w preparacie Alventa.
To są granulki,które można odsypać.Na początku leczenia,jeżeli to jest Twój pierwszy lek przeciwdepresyjny,daje wyjątkowo nieprzyjemne objawy wstępne:lęk,potliwość,objawy grypopodobne.Po powolnym wejściu na najmniejszą skuteczną dawkę 75mg/niektórym pomaga 37,5/,jest bardzo skutecznym lekiem przeciwlękowym i przeciwdepresyjnym.
Pozdrawiam.

Nastawilam sie bojowo, podzielilam dawke 3,75 na pol. Troche mnie trzesie, dziwnie sie czuje, ale cos musi mi w koncu pomoc.

przez nitka1 05 mar 2018, 10:52
ja mam wizytę u fryzjera dziś i aż mnie trzęsie bo się boje że nie wysiedzę, albo zemdleję, trochę to głupie, ale nieiestety tak mam, cała twarz mi zdrętwiała ze strachu. jakie to wszystko beznadziejne :why:

Sortuj wg