Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witajcie


Peter88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mówcie mi Piotr, nie wiem co mi dolega od paru lat ale wydaje mnie się, że daleko mi do pełni zdrowia, rozumiem, że nie możecie stawiać diagnoz?. Powiedzcie mi jak wygląda wizyta u psychiatry, bo przecież ja sobie nie wyobrażam wejścia do gabinetu, siadam i lecę z koksem, czy on potrafi zadawać odpowiednie pytania, bo przecież człowiek nie zawsze potrafi wyrazić to co odczuwa, albo pominąć pewne objawy lub je nieodpowiednio nakreślić itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry psychiatra zadaje pytania i stawia na rozmowę by dokładnie postawić diagnozę i dobrać odpowiednie leki. Jak masz problem z powiedzeniem o swoim problemie to lepiej napisać wszystko wcześniej na kartce i przeczytać. Albo dać nawet do przeczytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry psychiatra zadaje pytania i stawia na rozmowę by dokładnie postawić diagnozę i dobrać odpowiednie leki. Jak masz problem z powiedzeniem o swoim problemie to lepiej napisać wszystko wcześniej na kartce i przeczytać. Albo dać nawet do przeczytania.

to co ja muszę używać jakiejś terminologii specjalistycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, dzięki za porady, mam nadzieję, że się nie spalę albo nie zagalopuje w swoich wypowiedziach.

 

-- 28 sty 2014, 16:19 --

 

Wiecie co, wizyta u psychiatry może być cięższa niż u dentysty, kurde no nie czuje się gotowy jakoś, jak by to był jakiś egzamin:roll:

 

-- 28 sty 2014, 16:44 --

 

Jeśli wizyta trwa najwyżej 10 minut, polega na wymianie zaledwie kilku zdań i wypisaniu recepty - nie jest to lekarz, który wyciągnie cię z choroby. Istotnym elementem relacji wizyty jest dłuższy wywiad z pacjentem. Lekarz musi wiedzieć o chorym jak najwięcej.

[źródło: http://www.cpp.info.pl/forum/viewtopic.php?id=736]

Prawda?

 

-- 28 sty 2014, 19:53 --

 

Szkoda, że nikt nie odpowie na nowy post w starym wątku, który nie wiem czemu nie jest uaktualniony w dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×