Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez zakręcona 24 lip 2012, 23:36
DelRey25, dlatego proponuje Ci pojsc na oddzial by uzyskac diagnoze i byc moze zastanowic sie nad podjeciem tam terapii stacjonarnej. wg mnie nic nie stracisz a mozesz jedynie zyskac...wieksza stabilizacje zyciowa.

przez DelRey25 25 lip 2012, 00:05
Nie wiem, cały czas sobie wmawiam, że jestem tchórzem i uciekam od siebie, ludzi i życia w jakieś zaburzenia. Ja mam być silny, zajebisty i sam sobie poradzić, a z drugiej strony jak coś jest źle to zaraz dzwonię do mamy, siostry, kumpla, żeby się poskarżyć czym sprawiam, że Ci ludzie sami czują się bezsilni wobec moich problemów, a przecież tak bardzo każdy z nich chciałby mi pomóc... I to mnie dobija, ciągła zależność od innych :(

Zapytam lekarza o ten oddział i co tym myśli. Mam tylko nadzieję, że nie wyjdę na idiotę i mnie nie 'zje*ie', bo być może robię z tego wszystkiego większy problem niż jest...

Na czym tak dokładnie polega ten pobyt diagnostyczny? Z tego co wyczytałem to wiem tylko, że jest się bite 2 tygodnie na oddziale, bez przepustek itp. Rozumiem, że są rozmowy z lekarzami/terapeutami, tak? Nie chcę żeby było tak jak w przypadku ogólnego oddziału, gdzie ciągle panowała nuda, z lekarzem widziało się na obchodzie i tylko odpowiadało na pytanie 'jak się Pan dziś czuje?', a z psychologiem rozmawiałem 1 raz podczas 2 tygodniowego pobytu...
F31.9
F42.0
F60.8

przez zakręcona 25 lip 2012, 00:25
DelRey25, nie bylam na oddziale w celu postawienia diagnozy ale ide w sierpniu, na pol roku. Jednak z tego co wyczytalam w tym i innych watkach to ludzie sobie chwalili pobytam i czesto pezposrednio z diagnostyki przechodzili na oddzial stacjonarny, na terapie. Jak chcesz sie wyzbyc watpliwosci i obrac odpowiednia droge zyciowa to tam zdecydowanie moga Ci pomoc ale decyzja nalezy do Ciebie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DelRey25 25 lip 2012, 00:49
Dzięki, zakręcona. Popytam lekarza, a póki co czekam na odpowiedzi innych, za które będę bardzo wdzięczny.

Z jednej strony nie chcę się rzucać od razu na głęboką wodę, ale czasami tak jak mówię, jest o-kro-pnie, tym bardziej teraz kiedy mam świadomość, że to co robiłem/robię nie jest normalne. Do tego jeszcze te natręctwa myślowe (o ile są tylko natręctwami...). Boję się, że to w jakiś sposób zmniejszyłoby moje szanse na ewentualne dostanie się tam...
F31.9
F42.0
F60.8

przez zakręcona 25 lip 2012, 00:57
DelRey25, wierz mi nie jestes jedyny z takim "problemikami", zdrowych tam nie przyjmuja :D

przez kangurekkk 25 lip 2012, 19:19
Właśnie jak wyglada ten czas 2 tygoniowy na zaaklimatyzowanie się?
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

przez ciemieluch 26 lip 2012, 02:28
W jaki sposób na tym oddziale są tworzone grupy? tzn czy jest to grupa stała czy zmieniająca się. Tzn czy grupa nowych pacjentów jest przyjęta na oddział w jednym czasie i są oni leczeni i gdy kończą leczenie to wszyscy zostają wypisani w jednym czasie czy może osoby są przyjmowane w różnym czasie i np gdy ktoś rezygnuje w trakcie to dają kogoś nowego??

przez Jancio 28 lip 2012, 07:34
Podbijam pytanie ciemielucha.
Mam pytanie do osób, które były na oddziale: czy w ramach terapii prowadzone są tam jakies zajęcia warsztatowe, typu praca nad poczuciem własnej wartości, praca nad zwiększeniem asertywności itd. itp?
I czy w terapii pracuje się nad swoim życiem/trudnymi doświadczeniami itd, czy jedynie, jak to ktoś napisał, analizuje relacje między pacjentami itd?

przez mmaja 29 lip 2012, 15:29
A ja mam pytanie bardzo przyziemne. Czy jest tam jakaś pralka?

przez kangurekkk 29 lip 2012, 18:09
mmaja napisał(a):A ja mam pytanie bardzo przyziemne. Czy jest tam jakaś pralka?

O pralke to się nie martw jest. :lol:
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz

przez DelRey25 30 lip 2012, 13:35
Zadzwoniłem tam. Odebrała miła Pani o bardzo spokojnym głosie, serio :) Jeśli dożyję to termin pierwszej konsultacji mam na 5 lutego 2013... W celu przyspieszenia konsultacji mogę dzwonić co piątek między 10-14.

Ech, a jeszcze parę miesięcy temu nie pomyślałbym ani przez chwilę, że będzie ze mną tak źle...
F31.9
F42.0
F60.8

przez kangurekkk 31 lip 2012, 21:12
DelRey25 napisał(a):Zadzwoniłem tam. Odebrała miła Pani o bardzo spokojnym głosie, serio :) Jeśli dożyję to termin pierwszej konsultacji mam na 5 lutego 2013... W celu przyspieszenia konsultacji mogę dzwonić co piątek między 10-14.

Ech, a jeszcze parę miesięcy temu nie pomyślałbym ani przez chwilę, że będzie ze mną tak źle...

U lala strasznie odległy termin. Jeśli zależy ci na szybszym terminie to dzwoń w piątki. Pani miła, ale zasad dotyczących czasu to co do minuty przyjmują.
Na oddział do 12 się trzeba zgłosić (przyjęcie) czy to zależy na różne wyznaczają?

przez kite 01 sie 2012, 15:51
DelRey25, najwięcej jest borderków i narcyzków. nerwice to oni w nazwie mają ale mało ich się tam leczy. rozmawiałam z personelem na ten temat. nerwice najczęściej odsyła się na inne oddziały. jednak są nastawieni na zaburzenia.
a co do tych linków i wiedzy 'co powiedzieć' to nie wiem po co to komu? chcecie się nauczyć co mówić? to nie egzamin. jeżeli nie przyjmą was to widocznie nie to miejsce lub czas. myślę że ten proces kwalifikacji powinien być szczery. chociaż pewnie rok temu miałabym takie samo podejście. zobaczycie, po wyjściu i kilku miesiącach analizowania pobytu, wasze stanowisko baaardzo się zmieni. radzę nie planować tego co się powie. wystarczy że będziecie pamiętać że oni was próbują sprowokować, sprawdzić na wszelkie sposoby.
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez DelRey25 01 sie 2012, 20:35
kite, pytam, bo u mnie jest tak, że nerwica natręctw/depresja najwyraźniej przez długi już czas (gdzieś od 18roku życia) maskowały zaburzenia osobowości. Dwóch psychiatrów mi tak powiedziało plus moja terapeutka, która twierdzi, że mam cechy osobowości narcystycznej. Z kolei psychiatrzy skłaniają się ku borderline. Jedna wielka sieczka w głowie...
F31.9
F42.0
F60.8

Sortuj wg