[KRAKÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: KRAKÓW

przez madseason 14 cze 2009, 21:50
no według mnie, właśnie tak powinno być. że ktoś pomaga Ci się otworzyć, kiedy widzi, że to potrzebne, zadaje pytania, nawiązuje do wcześniejszych rozmów, rozwija temat...a nie patrzy na Ciebie i nie daje jakichkolwiek sygnałów zwrotnych :/ albo widząc i słysząc, że jesteś w gorszym stanie nie mówi rzeczy w stylu "myśl pozytywnie" (bo wtedy to wcale nie pomaga i nic nie daje) tylko stara się dojść do przyczyn obniżenia nastroju...pomóc spojrzeć z innej perspektywy (o ile to w ogóle możliwe) lub chociaż zapewnić o swoim wsparciu. w tym czego doświadczyłam najbardziej brakowało mi współpracy pomiędzy psychologiem a mną, obustronnego dialogu...i nie wiem... jakiegoś nakierowania mnie na to jak mogę wyjść z tego stanu, co robić żeby zacząć trochę inaczej myśleć, działać. i jeszcze tego, że jak jestem roztrzęsiona i prawie płaczę...to przydałoby się dać mi dwie minuty na odetchnięcie a nie mówienie, że czas się skończył, koniec wizyty.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

Psychoterapeuta z Krakowa.

przez KrzysiekZ. 03 lip 2009, 09:45
Zna ktoś dobrego psychoterapeutę, zajmującego się nerwicą natręctw, z Krakowa??

przez Loris 04 lip 2009, 10:46
bylem obczaic w tej masztababie co i jak taka malutka przychodnia a lekarzy przyjmujacych z pieciu samych świrologow tylko ze kazdy przyjmuje ze dwa razyw tygodniu, znam jedna pania psycholog ale trudno okreslic ta osobe jako terapeute poprostu psycholog z ktorym rozmawia sie o rzeczach oczywistych i do robienia testow psychologicznych, ciekaw jakie tam są terminy, rejestracja jest jedna do wszystkich chyba zbyt przyzwyczailem sie juz do oddzielnych, nowa to przychodnia maja z 10 psychologow 5 psychiatrow i malo pewnie pacjentow dlatego sie reklamaja nawet w gazecie,
na slaskiej jeden doctor w poradni w centrum miasta z odzialem dziennym to za malo trzeba czekać na wizyte coraz dluzej (min 2 miesiace) i to też żadne cuda tam są,
mam jeszcze opcje scanmed, ambulatorium kliniczne, albo prywaciaż specjalizujacy sie w zaburzeniach nastroju bo wiadomo jesli ktos jest od wszystkiego to jest do niczego
to tyle narazie mojeggo clubingu psychiatrycznego po krakowie ...
Loris

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez KrzysiekZ. 05 lip 2009, 17:54
Witam. A ja mam pytanko, odnośnie psychoterapii w ośrodku "Mensana" na ul. Józefitów w Krakowie. Pracują oni w nurcie poznawczo - behawioralnym, a umówiłem się na terapię z panią Alicją Widerą, bo akurat u niej był pierwszy wolny termin. Moim problemem jest nerwica natręctw. Zna ktoś ten ośrodek, ewentualnie tę panią psychoterapeutke??

przez lumen 06 lip 2009, 13:08
ja dzis spróbuję się zapisać do p Barbary Sokół - idę w ciemno, muszę cos z sobą zrobić. Na Słąskiej leczyłam się przeszło 8 lat temu, ale nie podobało sie i nic nie pomogło niestety.

przez LostRealms 07 lip 2009, 23:53
Ja bylem na lenartowicza w zeszłym tygodniu. Nawet rok temu miałem umówioną wizytę ale nie poszedłem z różnych powodów no i niestety nie dość, że czekałem miesiąc nic nie robiąc bo myślałem, że tam mi faktycznie pomogą to dr. Tokarz po 20min stwierdził, że jeśli jestem uzależniony od alkoholu (nie pije 10 miesięcy, mam kompletną awersję bo traumie jaką mi zafundował w pażdzierniku) to proponuje najpierw terapie odwykową bo jego zdaniem gdy zaczyna leczyć się nerwicę to człowiek najpierw musi się rozbić by potem sie poskładał do kupy a ja oczywiście jego zdaniem moge nie wytrzymać rozbicia i sięgnąc po alkohol także super...do ośrodka leczenia uzależnień na wielickiej mam awersję mimo tego, że "podobno" jest dobry zna ktoś jakieś inne? Przez mojego byłego rodzinnego wpadam w klona bo mu zaufałem i pytając na lenartowicza gdzie mogę w takim razie iść do psychiatry na szybko żeby mi tylko zaczął robić odstawianie i zamienianie leków dostałem od babci w sekretariacie liste którą widziałem w necie milion razy powiedziałem jej to no i sobie poszedłem...nie warto sie nastawiać i czekać z jedną tylko opcją;/ a nawet mój obecny l. rodzinny leczył swoją nerwicę na lenartowicza i też bardzo sobie chwalił ehhh;/

przez vendetta84 10 lip 2009, 07:43
lumen napisał(a):ja dzis spróbuję się zapisać do p Barbary Sokół - idę w ciemno, muszę cos z sobą zrobić. Na Słąskiej leczyłam się przeszło 8 lat temu, ale nie podobało sie i nic nie pomogło niestety.

leczyłam się u niej.doskonały specajlista, psychiatra i terapeuta w jednym więc od razu leki zapisuje itp
przerwałam terapie bo 130 zł za godzine terapii mocno nadwyrężyło moj budżet :?

Psychoterapia grupowa w KRAKOWIE

przez ayahuasca 12 lip 2009, 19:54
Witam.

Od pewnego czasu (jakby na to szerzej spojrzec to od zawsze) mam problemy ze soba - wahania nastrojów, rozchwianie emocjonalne, problemy w nawiazywaniu nowych i utrzymywaniu starych znajomosci itp. Bylem w przychodni ScanMed Psyche w Krakowie i tam P. Mączka skierował mnie na psychoterapie grupowa.

Stad moje pytanie. Gdzie w krakowie mozna zapisac sie na dobra psychoterapie grupowa refundowana z NFZ? ScanMed odpada - tam maja tylko opcje 3 miesięczna pon-piat, po 6h dziennie. Jest to dla mnie niemozliwe do zrealizowania.
Słyszalem o przychodni Pro Psyche na Śląskiej - co sadzicie o tamtejszej psychoterapii grupowej?

Czy mozecie polecic jeszcze jakies inne miejsca?

Czy psuchoteriapia grupowa to dobry wybor? Moze powinienem zapisac sie na indywidualna?

Dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

terapia Gestalt i warsztaty rozwojowe, Kraków

przez prapelnia 19 lip 2009, 13:42
Zapraszam do zapoznania się z ofertą Pracowni Pełnia. Poponujemy terapię indywidualną w konwencji Gestalt oraz warsztaty i grupy rozwoju osobistego. Szczegóły na stronie internetowej http://www.prapelnia.pl

Psychoterapia w Krakowie

przez ania_krak 02 sie 2009, 16:56
Witam, trafiłam w to upalne niedzielne popołudnie na to forum w poszukiwaniu kogoś kto moze mi pomoc...wiem ze to brzmi banalnie, ale już wyjaśniam. poszukuję psychoterapeuty w Krakowie, ktory moze pomoc przy leczeniu nerwicy. cierpie na nerwice lekowa od 3, 5 roku. mialam kontakt z kilkoma terapeutami w krakowie, ale podsumowanie tych doswiadczen jest raczej bardzo smutne. Zazwyczaj albo osoby te patrzyly tylko na swoj zysk, albo rozkladaly rece i twierdzily ze nie sa w stanie pomoc. Ostatnio zglosilam sie do poradni na lenartowicza- ale zanim dostane sie na terapie musze przejsc kwalifikacje, a to wszystko potrwa jeszcze ze dwa miesiace. Czy ktos z Was zna dobrego terapeute w Krakowie ktory moze mi pomoc? Blagam o wiadomosc. bo juz po prostu nie mam sily...nie jestem w stanie pracowac, ani normalnie zyc. niedawno stracilam prace, a teraz rozpada sie moj zwiazek. z gory dziekuje za pomoc i podrawiam wszystkich na forum. Ania

przez Loris 06 sie 2009, 12:39
Byłem ostatnio w koncu w tym Scanmedzie na Armii Krajowej i co sie okazało :shock: jestem wariatem. Nie mam jednak depresji (przynajmniej klinicznych objawów) takie symptomy jak zmęczenie i ciągła ospałość to objaw zaburzeń osobowości które można wyleczyć jedynie za pomocą wieloletniej i dlugotralej psychoterapi grupowej. Nadaje się jedynie na oddział 7 f w szpitalu im Józefa Babińskiego. Ponoć jestem niereformowalny, nie potrafie przystosowac sie do zycia w spoleczenstwie, system mnie nie chce, nie mam prawa do swoich dziwactw i odchyleń, testy psychologiczne trakują moje zachowania, teorie, i potrzeby jako wynaturzone i dewiacyjne :o .
Loris

przez Lena88 06 sie 2009, 18:26
Loris, ja też leczyłam się na Armii Krajowej. Tamtejszy lekarz wysłał mnie do Kobierzyna, gdzie spędziłam prawie miesiąc. A kiedy stamtąd wyszłam stwierdził, że mam zaburzenia osobowości, które można wyleczyć tylko poprzez półroczny pobyt w Kobierzynie, na co się nie zgodziłam, więc stanęło na 3miesięcznej terapii grupowej, ale uciekłam stamtąd :P
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

http://www.youtube.com/watch?v=JyW1smKgJF8

kto zna dobrego psychologa w krakowie????

przez gabsik 11 sie 2009, 22:57
witam, mam dziwne stany lekowe itd itp...psychiatra podal mi lek...nie wiem czy chce sie truc lekami...znacie moze jakiegos dobrego psychologa w krakowie?pozdrawiam
Ostatnio edytowano 12 sie 2009, 10:05 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: 30 stron postów o lekarzach w Krakowie, czasem można najpierw czegoś poszukać na forum zaczym zacznie się śmiecić......

przez ania_krak 12 sie 2009, 19:22
Witaj,

ja akurat tez trafilam do tej pani przypadkiem/ tez pierwszy wolny termin/
jak na razie bylam na jednej wizycie...ktora trwala dwie godziny
zainkasowano ode mnie 160 zl ...po czym sie dowiedzialam ze pani terapeutka wyjezdza na ponad miesieczny urlop i bedzie po 20 wrzesnia..../ wczesniej nikt nie udzielil mi takiej infrmacji...bo i po co:)
to sie nazywa podejscie poznawczo behawioralne w praktyce
brac jak daja i spie.....

pozdr
ania

KrzysiekZ. napisał(a):Witam. A ja mam pytanko, odnośnie psychoterapii w ośrodku "Mensana" na ul. Józefitów w Krakowie. Pracują oni w nurcie poznawczo - behawioralnym, a umówiłem się na terapię z panią Alicją Widerą, bo akurat u niej był pierwszy wolny termin. Moim problemem jest nerwica natręctw. Zna ktoś ten ośrodek, ewentualnie tę panią psychoterapeutke??

Sortuj wg