Witajcie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witajcie

przez kasss3 03 sie 2007, 10:34
Witam
Dołączyłam dziś wpisujac się do " trudności z oddychaniem: w Nerwicach
od wczoraj wiem ( wizyta u psychiatry) że to nerwica lękowa
Mam nadzieję, ze znajdę tu pomoc i wsparcie

Dostałam leki ale poradźcie czy lepsza jest psychoterapia, farmakologia czy to i to ?
pozdr

przez arecs 03 sie 2007, 19:42
Psychoterapia to prawdziwe leczenie, skuteczne, ale często niezbyt szybkie. Farmakologia to łagodzenie objawów, szybkie, ale na dłuższą metę mało skuteczne.
Pozdrawiam

chyba u Ciebie to i to , WITAJ WśRóD NAS

przez przędka 03 sie 2007, 20:05
ciekawe jakie leki dostałaś na tzw. początek, pomyśl lub zauważ u siebie na jakim tle masz te lęki, trzeba znaleźć główną przyczynę, doszłam do tego dopiero w czasie terapii i teraz wiem, tylko trudno będzie to zlikwidować!!!! może Tobie to się uda!!!
trawa usycha więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arecs 03 sie 2007, 20:15
Wierzę że i Tobie sie uda ...
Zgadzam się, że czasami znana jest przyczyna, ale nie można jejj wyeliminować , a czasami przyczyna jest niedostępna dla nas.
U mnie i takie i takie przypadki się zdarzają. Te 1 są trochę łatwiejsze, te 2 bardziej lękotwórcze.
Bądź najlepszym przyjacielem samego siebie, zawsze

przez scat_man 03 sie 2007, 21:27
arecs napisał(a):Farmakologia to łagodzenie objawów, szybkie, ale na dłuższą metę mało skuteczne.

niekoniecznie...
to tak w skrocie bo musialbym zrobic dluuuuuuugi wyklad na ten temat ;)

przez arecs 03 sie 2007, 22:10
Zrób dłuuuugi wykład. Takie są doświadczenia wielu ludzi , a nie teoria książkowa. Chętnie się wszyscy dowiemy w czym to leki są tak wspaniałe w długim okresie - no może poza wspaniałą prowizją od firmy farmaceutycznej dla lekarza psychiatrii - bez obrazy ;-)
Pozdrawiam

przez scat_man 03 sie 2007, 22:45
kolego chyba nie masz pojecia o leczeniu farmakologicznym. Tutaj potrzeba kilkugodzinnego specjalistycznego wykladu a nie napisaniu paru slow na forum.Widac masz tylko odczucia swoje co do leczenia farmakologicznego nie majac pojecia o dzialaniu chemicznym w oparciu o naukowe wyniki badan na rozne osrodki mozgowe.
Uwierz, ze w niektorych przypadkach potrzeba jest zazywania lekow (i nie chodzi o zlikwidowanie objawow a leczenie przyczyn)

przez arecs 03 sie 2007, 23:31
Nie jestem Twoim kolegą i nie chcę być ;-)
Twoje argumenty zaczynające się od "Uwierz ...' i 'bajki' dot długiego wykładu nie przekonały mnie.
Zawsze wietrzę 'oszustwo' jak ktoś zaczyna zdanie od 'Uwierz mi ...' i traktuje wszystkich 'z góry'.
I po temacie...
Pozdrawiam

przez scat_man 04 sie 2007, 01:27
czlowieku a co mnie obchodzi to czy Cie przekonalem czy nie? :lol:
tak to jest z ludzmi,ze uwazaja sie za najmadrzejszych nie majac zadnej wiedzy :lol:
a zyj sobie w tym swoim wlasnym swiecie jesli Ci dobrze, tylko zastanawiam sie czy sam tez sie leczysz skoro taki "madry" z Ciebie gosciu wszystkowiedzacy :lol:

przez Twilight 04 sie 2007, 08:57
Człowieku, a co nas obchodzi, czy tu trzeba długiego i specjalistycznego wykładu? A nuż (widelec) się zdziwisz i sporo osób na forum okaże sie mieć całkiem pokaźną wiedzę specjalistyczną? :> Ja akurat przyjmuję na wiarę (bez ironii) że Ty piszesz z pełna wiarą i przekonaniem, a nie ze względu na prowizję, swoja wiedzę na temat regulacyjnych i przywracających rozkalibrowane poziomy tego i owego substancjach mam, co nie przeszkadza mi twierdzić z praktyki, że prawdziwe wyleczenie to dojście do źródła, w przeciwieństwie do zaleczenia - a od tego jest terapia. I bardzo rzadko zdarza sie, żeby głównym źródłem było to, co można naprawić substancjami farmakologicznymi (co nie oznacza, że nigdy)

Pomijam, że teorie (nawet te wykorzystywane w praktyce) są różne i jasna rzecz, że jako psychiatra większy nacisk kładłeś na powiązane z farmakologią - ale inne istnieją, są stosowane i często mają całkiem niezłe podstawy, jeśli ich nie znasz, warto sie douczyć ;)

Anyway, (bo Twoja edukacja specjalistyczna to NIE jest temat na cudzy topic powitalny) jeśli deklarujesz się, że do czegoś jest potrzebny taki i taki wykład, to przynajmniej bądź w stanie go zamieścić, (nikt Ci nie każe pisać) abyś nie został ''goły'' gdy ktoś powie ''sprawdzam''. Tak, jak zostałeś teraz...

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez scat_man 04 sie 2007, 12:28
Twilight napisał(a):A nuż (widelec) się zdziwisz i sporo osób na forum okaże sie mieć całkiem pokaźną wiedzę specjalistyczną?

Tak tak... Jak ja kocham czytac takie posty :lol: Jasne sporo osob ma bardzo specjalistyczna wiedze... z ksiazek i internetu hehe :lol: Widze, ze sporo jest tu specjalistow samoukow hehe :lol:
Twilight napisał(a):mi twierdzić z praktyki, że prawdziwe wyleczenie...

Zabrzmialo to tak jakby mowil specjalista z paroletnim doswiadczeniem klinicznym :lol:
Twilight napisał(a):I bardzo rzadko zdarza sie, żeby głównym źródłem było to, co można naprawić substancjami farmakologicznymi (co nie oznacza, że nigdy)

ale czasem jest i sam to zauwazyles, czyli potwierdziles to co pisalem wczesniej. Wiec o co Ci chodzilo zeby napisac to teraz??
Twilight napisał(a):Pomijam, że teorie (nawet te wykorzystywane w praktyce) są różne i jasna rzecz, że jako psychiatra większy nacisk kładłeś na powiązane z farmakologią - ale inne istnieją, są stosowane i często mają całkiem niezłe podstawy,jeśli ich nie znasz, warto sie douczyć ;)

czy Ty mnie znasz i wiesz jaka mam wiedze i co stosuje w leczeniu?
wrozka jestes czy kto? wiec asertywnie Ci powiem zamknij jape( bez obrazy:lol: ) i przestan mnie osadzac!!
Twilight napisał(a):jeśli deklarujesz się, że do czegoś jest potrzebny taki i taki wykład

widze, ze masz powazny problem ze zrozumieniem czytanego tekstu
Twilight napisał(a):abyś nie został ''goły'' gdy ktoś powie ''sprawdzam''. Tak, jak zostałeś teraz...

<lol> detektyw MONK :lol:

P.S.

Twilight napisał(a):nie ze względu na prowizję

Ludzie macie jakies problemy!!! Jesli tak uwazacie to nie chodzcie do psychaitrow... albo w ogole do wszystkich lekarzy!!!
LECZCIE SIE SAMI , bo pewnie i tak macie duza wiedze specjalistyczna:lol:

Pozdrawiam

przez Twilight 04 sie 2007, 13:03
Gadu gadu, ale sensownych argumentów, o które byłeś proszony dalej nie podałeś ;) Pathetic. Jak masz ochotę kontynuować te prywatne zabawy słowne, to pisz na PM - trochę (taniej...) rozrywki nie zaszkodzi.

Tak przy okazji, sadząc po Twoich poprzednich postach, to ani milisekundę nie wydajesz się być lekarzem. Chyba, że ze starego dowcipu, gdy to jeden świeżo upieczony absolwent mówi do drugiego "Jak pomyślę, jaki ze mnie inżynier, to aż boję się iść do lekarza".

Wodotryski wodolejstwa, ale w żadnym z Twoich naspamowanych -dziestu postów nie pojawił się ani jeden konkret ;)

Pozdrawiam

// Edit do postu poniżej

I to jest powód do zawalania bazy forum kolejnym bezsensownym postem? Swoje gówniarskie wywody mogłeś wysłać zgodnie z prośbą na PM, miast publicznie dokazywać ;)
Ostatnio edytowano 04 sie 2007, 14:27 przez Twilight, łącznie edytowano 1 raz
PersonaNonGrata

przez scat_man 04 sie 2007, 13:16
Twilight zmien leki, moze cos pomoga. :lol:
Nie mam ochoty gadac z samoukiem-madrala wszystkowiedzaca.
Jak taki jestes wszystkowiedzacy to czemu chory? Nie potrafisz sie sam wyleczyc? :lol:
Z tym Panem koncze rozmowe :D

przez Pstryk 04 sie 2007, 15:38
Witaj kasss3 na forum.
Cieszę się, że najważniejszy krok masz już za sobą: podjęcie leczenia. Teraz będzie już z górki. Tego Ci życzę a tymczasem zostań z Nami :D
Pozdrawiam cieplutko.

Oj scat_man, twoje surowe metody być może mają zastosowanie na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego, ale nie tutaj. Rozejrzyj się, świat nie składa się tylko z "świrów".
Pozdrawiam.
Pstryk

Sortuj wg