Hej wszystkim

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Hej wszystkim

przez przecicha90 07 paź 2015, 15:49
Wydaje mi sie ze miala na to wplyw smierc babci, jak bylam mala to czesto ojciec sie awanturowal, a to o oceny, a to o cos innego. Ona zawsze stawala po mojej stronie i nigdy nie krzyczala, kiedy jej zabraklo to cos we mnie peklo, ojciec juz nie krzyczy, a ja chyba uciekam do dziecinstwa.
Nikt nic nie może, chociaż mógłby.

Hej wszystkim

przez ekspert_abcZdrowie 07 paź 2015, 17:34
Evia napisał(a):ale po co ujawniać swoje problemy?

Tzn jestem za tym żeby z nimi walczyć, nie jestem też przeciwna ewentualnym terapiom, jednak nie widzę sensu informowania o tym swojego otoczenia.

Evia, nie miałam na myśli trąbienia na lewo i prawo o swoich problemach i informowania o nich całego otoczenia, bo wiadomo, że czasami tego typu informacje mogą zostać wykorzystane przeciwko nam. Odniosłam się do słów autorki tematu, w których napisała, że nie jest w stanie rozmawiać o swoich problemach z najbliższymi, np. z rodzicami. Akurat w tym kontekście uważam, że to nie jest najlepsza strategia. Wyobraź sobie, że ktoś cierpi na depresję, wyje z bólu i egzystencjalnej pustki, ale przed rodziną, przyjaciółmi udaje szczęśliwego i uśmiechniętego od ucha do ucha. Jak najbliższe otoczenie ma zareagować, jak ma pomóc takiej osobie, skoro jest oszukiwane, wprowadzane w błąd, skoro nie jest świadome problemów osoby, która żyje pośród nich? Piszą o ujawnianiu swoich problemów miałam właśnie to na myśli, a nie rozprawianie wszem i wobec o swoich lękach czy innych niedomaganiach, o których zresztą większość ludzi nie chce rozmawiać. Pozdrawiam!
Psycholog

Hej wszystkim

przez Morphine90 07 paź 2015, 21:17
O takich sprawach mówi się ludziom, którzy na to zasługują czyli darzy się ich zaufaniem. Wtedy jest łatwiej. Zawsze jest ktoś, kto będzie ostoją spokoju i realizmu i który będzie umiał 100 razy mówić Ci, że coś nie ma logicznych podstaw. To pomaga nadążać za rzeczywistością.
Ssanie kciuka to typowy powrót do dzieciństwa, odruch ssania jest bardzo pierwotny, uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa małym dzieciom. Powinnaś znaleźć inny sposób rozładowania emocji - zwierzanie się komuś, pisanie o tym co czujesz w dzienniku, słuchanie muzyki. A najpierw zapewne w trakcie terapii zrozumieć dlaczego to robisz, skąd to się wzięło i jak przetransferować to w coś konstruktywnego. Jako asystentka stomatologiczna muszę też wspomnieć o zgryzie - ssanie kciuka bardzo go zniekształca, pojawia się zgryz głęboki, wychylenie przednich zębów do przodu, co prowadzi w konsekwencji do przeciążeń, rozchwiania i wypadania zębów, więc pomyśl o tym chociażby ze względów zdrowotnych i nie zwlekaj zbytnio.
Fear is the hand
that pulls your strings

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hej wszystkim

przez przecicha90 08 paź 2015, 09:37
Dzięki za radę :) Na pewno masz sporo racji, zamykam ten wątek, ponieważ założyłam nowy w zakładce "Uzależnienia", chętnych odsyłam tam, buźki :)
Nikt nic nie może, chociaż mógłby.

Hej wszystkim

przez Powietrzny Kowal 11 paź 2015, 02:33
Evia napisał(a):Powietrzny Kowal, ciekawe co by na to powiedziała moja koleżanka, która miała fobię na punkcie ślimaków.
Kiedy jej otoczenie to podpatrzylo, to niestety nie miała łatwego życia... Można się domyślić jak inni to wykorzystali przeciwko niej.

Po pierwsze ucz się być rasową Polką i nie być jak rasowy kałmuczek schodząc do poziomu automatu odpisującego zawsze w 1 przypadku osoby pierwszej :D (a więc zgodnie z naszym
kohanym jenzorkiem powinno byo być POFIECZNY KOFALU za oboma "ó" na konicu jak jush xD)
A co do fobii ślimaków?... Powinna być Facusko! Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Sortuj wg