Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich moze tu mnie ktos zrozumie.....


aguś098

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszystkich nerwusow :)

mam straszny problem ze soba ciagnie sie on za mna dokladnie od 2 stycznia br. wczesniej zdazylo mi sie to raz moze dwa.

2 stycznia po sylwestrze poszlam do pracy nagle zrobilo mi sie slabo wlasciwie nie umialam tego okreslic to bylo uczucie jakbym nagle sie ocknela i poczula ze cos jest nie tak. poszlam napic sie wody jednak nic nie mijalo. pracuje z mama wiec szybko do niej poszlam i chyba musialam strasznie wygladac bo od razu kazala mi sie polozyc serce walilo mi jak szalone cala sie strzeslam raz ziomo raz goroca telepalo mna na wszystkie strony. juz myslalam ze zaraz zejde poniewaz panicznie boje sie smierci mialam milion mysli na minute ktore jeszcze bardziej potegowamy moj strach i bicie serca. w koncu sie uspokoilam ale strach pozozstal do tego stopnia ze balam sie z nocy sama zasnac :) co kladlam glowe na poduszke wszystko wracalo i musialam wstac mialam ochote krzyczec uciekac wyrywac wlosy z glowy oczywiscie nic z tych rzeczy nie robilam ale tkwilo to we mnie.

od tego dnia nie udalo mi sie przezyc normalnego dnia bo nawet jesli nie mam takich "atakow" to w glowie gdzies to siedzi ze moze mnie to zlapac. oczywiscie zrobilam badania ekg echo serca podstawowe badania krwi (w tym tarczyca) oczywiscie wyniki ksiazkowe poza malym niedoborem magnezu ale to pikus :) zaczelam szukac pomocy w necie objawy podpasowaly mi pod nerwice przeczytalam ksiazke "pokonalem nerwice" ktora bardzo pomogla mi zrozumiec mechanizm nerwicy i to co sie dzieje z moim cialem podczas atakow. najgorsze jest to ze jest osobo pogodna zawsze usmiechnieta niepoprawna optymistka a tu takie cos ? fakt mialam sproe stresy pod koniec roku i mam charakterek ze potrafie sie wkurzyc ale zeby zaraz takie akcje ?

pani w szpitalu powiedziala ze mam brac persen 2 razy dziennie bez wzgledu na to jak sie czuje i mg oczywiscie. podczas tej "kuracji" :P bylo w miare ok bo te ataki nie sa wtedy mocne tylko przechodzi przeze mnie taka fala serce da znac o sobie i sie uspokajam nie mam zadnych innych objawow ta jak czasami ludzie pisza ze boja sie wyjsc z domu itd nie tego nie mam tylko to kolatajace serce i wewnetrzy lek.

ale taki ataki jak ten dzis rano wyprowadzaja mnie z rownowagi na caly dzien....zaczyna sie od pozadnego BUM serducha i zaczyna zapieprzac do tego zimne poty cieple poty nogi trzesa sie jak szalone lek paniczny dzis nawet nie widzialam liter na komorce....i w takich wlasnie sytuacjach nie umiem sobie z tym poradzic wtedy to juz tylko hydrydroxyzinum pol tabletki i spie ;/

zaczelam sie dzis zastanawiac czy tabletki antykoncepcyjne moga miec cos z tym wspolnego, ostatanio tez czuej rozpieranie w lydce.

jednym slowem czuje sie jak psychol :) czuje sie normalnie i nigdy nie wiem kiedy to gowno mnie zaatakuje ;/

jedynie moja mama mnie rozumie ale tez jzu nie moze mnie sluchac :)

chlopak....od ktorego oczekiwalabym najwiekszego wsparcia mowi ze udaje i ze nie moze mnie jzu sluchac mowi "bylas noramlna a teraz jestes czubek" mowi ze zmyslam ze sobie wkrecam itd itd. nie umiwm mu tego wytlumaczyc....

staram sie "leczyc" ksiazkami i smiechoterapia :) na codzien jest ok tylko to podswiadome wyczekiwanie na "atak" neriwcy...

pomozcie kochani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje fajnie ze ktos sie odezwal :) od razu cieplej na sercu :) tez mysle ze czas najwyzszy odstawic tabletki tyle lat bez zadnej przerwy to nie jest najrozsądniejsze :)

sa moze jakies skuteczne metody na uspokojenie sie podczas takiego mocnego ataku ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda tylko ze do takich specjalistow tez sie czeka a do tego czasu nie chcialabym zesrwirowac :) radze sobie jak umiem :) staram sie pozytywnie myslec a ksiazki pozwalaja mi zrozumiec stan w którym sie znajduje i reakcje ogranizmu na stres :)

ale dziekuje za posta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aguś może faktycznie na trochę odstaw antykonc. tabl .Zobaczysz czy one nasilają ci nerwicę. A jak nie, to wrócisz do nich.hydroksyzyna raczej cię z nerwicy nie wyleczy. No i przymula i w końcu przestanie działać. Z persena-to za łagodne i walerianę można brać tylko 2 tyg. bo potem biegunki itp. sprawy.Myslę, ze powinnaś skorzystać z psychiatry, aby leczyć nerwicę, a nie tylko łagodzić. To sa zbyt ciężkie objawy i psychoterapia plus łagodny antyfepresant coś zdziałają. Np. trazodon, czy pramolanw małych dawkach. Powodzenia i wylecznia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×