Witam i prosiłbym o pomoc

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez neon 04 sty 2014, 00:54
Ja nie chodzę do psychologa, jestem sam dla siebie psychologiem. Same terapie uważam za proces zrzucania krzyża na barki psychoterapeuty, dodatkowo pomaga on uświadomić sobie pewne emocje, schemat związane z chorobą, można się komuś wyżalić, nareszcie jest ktoś, kto Cię rozumie i wysłucha bla bla bla, leki to w ogóle dla mnie zło jest, zauważysz że niektórzy mówią o nich jak o cukierkach.

Efekty są takie, że zaprzyjaźniam się ze swoją chorobą, może coś to da?
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez maciek-zsm 04 sty 2014, 01:24
Ja też na terapię nie chodzę i poradziłem sobie sam z wieloma rzeczami. Tylko w przeciwieństwie do kolegi Neona nie zaprzyjaźniam się z chorobą a traktuję ją jak wroga i kopie jej dupsko jak tylko mam okazję:)

przez neon 04 sty 2014, 01:34
Ja już tą lekcje przerobiłem, ale życzę powodzenia.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Krzyhson 04 sty 2014, 09:16
A ja mam juz tego dosyć, chciałbym wrócić do tego, co było kiedyś, a wymioty mi w tym przeszkadzają.

przez essprit 04 sty 2014, 12:00
Idź sobie na psychoterapię, po co się tyle męczyć ?

przez Krzyhson 07 sty 2014, 18:55
No tak, ale muszę iść od razu do psychoterapeuty, czy najpierw do psychologa? Czy może to jedna i ta sama osoba?

przez maciek-zsm 07 sty 2014, 20:03
Przeklejam z innego wątku:

Dark Passenger napisał(a):Kolejny temat z kategorii- "nie bardzo wiem z czym to się je".

Psychiatra- lekarz specjalista, osoba o wykształceniu medycznym, która ukończyła 6-letnie jednolite studia na wydziale/kierunku lekarskim, odbyła 13 miesięczny staż podyplomowy, zdała LEP(lekarski egzamin państwowy), ukończyła 5 letnią specjalizację z dziedziny psychiatrii. Psychiatra jest uprawniony do wypisywania recept na leki.

Psycholog- osoba o wykształceniu akademickim, która ukończyła 5-letnie jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia na uniwersytecie albo innej uczelni wyższej. Osoba zajmująca się diagnozą psychologiczną, opiniowaniem, orzekaniem, świadczeniem pomocy psychologicznej. Psycholog nie jest uprawniony do wypisywania recept.

Psychoterapeuta- lekarz psychiatra, psycholog lub absolwent niektórych innych kierunków studiów magisterskich(po zdaniu egzaminu z psychologii klinicznej pod nadzorem komisji powołanej przez KCP) po odbyciu atestowanego kursu psychoterapii/podyplomowych studiów z psychoterapii(około 4 lata), odbyciu terapii własnej, pracy terapeutycznej pod superwizją oraz spełnieniu innych kryteriów i wymagań wyszczególnionych na stronach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, który zdobył stosowny certyfikat ww. instytucji. Należy zawsze sprawdzać jakim wykształceniem i certyfikatem legitymuje się psychoterapeuta ze względu na niedostateczne umocowanie tego zawodu w polskim prawie.

przez metka00 07 sty 2014, 21:15
U nas w miescie by dostać sie do psychologa (NFZ) trzeba najpierw do psychiatry isc. Moje objawy zaczeły sie podobnie jak twoje, z tym ze jak miałem lepszy czas to zdarzało sie zjesc u kogoś, jak nie to sam zapach wywoływal mdosci. Stresujace było tak jak ktoś sie pytał czy zjem bo z jednej strony byłem glodny a co bym powiedzial jakby mnie wstrzymalo, a bylo juz nałożone? Jednak ostatnio jest coraz gorzej , przestalem wychodzić z domu przed błachostkami typu wyjscie do sklepu , przejazd do miasta sie denerwuje , nie daje rady jesc przed. Ogólnie stalo sie tak ze to "uczucie kluski w gardle" odczowam juz nawet w domu. Jutro mam wizyte u Psychiatry na 14 przed pewnie nic nie zjem. Idz do lekarza teraz bo poznej moze być gorzej , jak u mnie..
Spełniłem marzenia poświęciłem wszystko
Spuściłem rottweilera zrobiłem widowisko
Otworzyłem futerał z karabinem trafiam czysto
dała siła idea jestem synem z blizną

przez Krzyhson 08 sty 2014, 11:17
O kurcze, współczuję, ja aż tak nie mam. Zamierzam iść w następnym tygodniu, ale do psychologa, moze on będzie znbał jakiegoś psychoterapeutę.

przez metka00 08 sty 2014, 19:57
Fobia spoleczna.. od jutra zaczynam farmakologie. Idz czym predzej bo moze sie pogłebić.Ja wybralem psychiatre ,a w zasadzie takie zasady w przychodni mają ale to moze i lepiej bo zawsze coś przepisać może w przeciwieństwie do psychologa.
Spełniłem marzenia poświęciłem wszystko
Spuściłem rottweilera zrobiłem widowisko
Otworzyłem futerał z karabinem trafiam czysto
dała siła idea jestem synem z blizną

Sortuj wg