Skąd brać siłę?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Skąd brać siłę?

przez nerwosol-men 04 lis 2013, 21:40
Skąd bierzecie siłę do walki z chorobą? Nie chodzi mi tutaj o leki,terapię, tylko inne przykłady z życia. Jestem tu od niedawna , i chętnie bym komuś pomógł nawet na tym forum, ale nie raz jak czytam, problem czyiś to w połowie już nie mam siły :) Takich forów jak to jest wiele, skala zaburzeń nerwicowych, psychicznych jest ogromna w naszych czasach, nie przeraża was to ? czy może dodaję wam siły, że nie jesteście sami?
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

Skąd brać siłę?

przez hania33 04 lis 2013, 21:42
Mnie to przeraza, lecz wiem , ze nie Jestem sama..niekiedy nie mam sil..nawet nie wiem skąd je biorę..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Skąd brać siłę?

przez wyczerpana80 04 lis 2013, 21:56
witam....też jestem tu zaledwie od wczoraj...i czytając te wszystkie posty przeraża mnie to strasznie że tyle ludzi cierpi na te chorobe którą nawet lekami ciężko ujarzmić :( ale mam taką wielką nadzieje że ludzie którzy przeżywają po części to co Ja w jakiś sposób opowiedzą jak sobie z tym radzą i może sama na sobie wypróbuje bo napewno ta choroba nauczyła mnie jedno...chwytać sie każdej deski ratunku ....Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Skąd brać siłę?

przez Trzyzet 04 lis 2013, 22:05
Powiem krótko - siła jest w was, tylko nie umiecie z niej korzystać, a raczej po nią sięgnąć :)

Skąd brać siłę?

przez wyczerpana80 04 lis 2013, 22:27
....to prosze powiedz jak po nią sięgnąc..

Skąd brać siłę?

przez nerwosol-men 04 lis 2013, 22:30
Wiadomo, że siła jest zawsze w człowieku, ale mówimy o ludziach którzy maja problem z którym sami sobie nie radzą, ale widzę tu dużo szczerości w ludziach to jest pozytywne zawsze te cechę ceniłem. Pomijam fakt , że można się ponabijać itd, dopiero od nie dawna zdałem sobie sprawę ilu jest zaburzonych a ilu jest takich co nawet sobie sami tego nie uświadamiają, i może dla tego, że biorą do siebie problemów łatwiej im się żyję.

Skąd brać siłę?

przez Trzyzet 04 lis 2013, 22:33
wyczerpana80, nie ma na to uniwersalnej rady dla wszystkich. Jak jest wiele osób, tak jest tyle sposobów aby po tę energię sięgnąć. Mi wystarczyło zaakceptowanie mojego stanu aby dało mi to kopa do zmian, którego mam od pół roku.

Skąd brać siłę?

przez monk.2000 04 lis 2013, 22:37
Ja mam jakieś tam ukształtowane poglądy na świat. Wiele z nich to takie motywatory. Nie będę wymieniał, bo to w większości banały, można znaleźć podobne na kwejku.pl . Myślę, że gra o życie jest warta świeczki. Moim marzeniem jest osiągnięcie szczęścia, a nie ma nic na tym świecie co może je zastąpić. Możemy mieć wszystkie skarby świata, a jednocześnie być nieszczęśliwymi. Wtedy te skarby okazują się bezwartościowe. Spragniony na pustyni myśli o szklance wody jak o niczym innym. Sądzę, że jeśli się trochę pocierpi to wtedy docenia się czym jest szczęście.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Skąd brać siłę?

przez nerwosol-men 04 lis 2013, 22:41
monk.2000 napisał(a):Myślę, że gra o życie jest warta świeczki.

To jest bardzo ładne zdanie, mnie się podoba, walka o szczęście, i walka o normalność nie cackanie się ze swoimi problemami każdego dnia, tylko widzicie słowo jest tylko słowem(chociaż ma dużą moc). Ja sobie swoje problemy sobie uświadomiłem, ale żeby jest zaakceptować to już inna kwestia, tu rodzi się kolejne pytanie

Skąd brać siłę?

przez zima 04 lis 2013, 22:55
ja uwazam ze jestem juz prawie zdrowa. sile bierze sie z leków, a potem z wnetrza, muzyki, uzewnetrzniania tego co sie potrzebuje i wziecie sobie tego co sie potrzebuje.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Skąd brać siłę?

przez deader 04 lis 2013, 23:12
Prochy plus brutalna rzeczywistość - nikt za mnie rachunków nie popłaci, więc trzeba zaiwaniać :twisted:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Skąd brać siłę?

przez rotten soul 04 lis 2013, 23:35
Ja biorę z jedzenia, picia, snu i z motywacji, którą sobie "włączam" codziennie. Jednakże pomimo tylu jej źródeł, to czasami mi jej brakuje. Wtedy trzeba zacisnąć zęby, zewrzeć poślady i poczekać na lepszy dzień. Gorzej jak nie nadchodzi za szybko. Na to rady już nie mam.
rotten soul

Skąd brać siłę?

przez nerwosol-men 05 lis 2013, 00:35
rotten soul - jaka to motywacja ? jest tego trochę

Skąd brać siłę?

przez rotten soul 05 lis 2013, 00:47
nerwosol-men,
jaka to motywacja ?

Nieważne jaka. Każdy ma do czego innego. Ja mam jakieś swoje cele i muszę się motywować stale, by do nich dalej dążyć. Bez celów - nie mam motywacji, bez motywacji nie mam sił do dalszego pchania wózka zwanego potocznie życiem. To tyle.
rotten soul

Sortuj wg