Witam wszystkich

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam wszystkich

przez PNowak 23 wrz 2012, 21:31
Siema,
Jestem Paweł, mam 22 lata. Postanowiłem napisać tego posta, aby przedstawić się wszystkim i wyżalić się (może mi ulży).
Zacznę od początku i postaram się, żeby było krótko i treściwie. Od zawsze byłem kłębkiem nerwów, w szkole inni śmiali się ze mnie, ale miałem też paru dobrych kumpli z którymi się trzymaliśmy i były to miłe wspomnienia. Szkoła i nacisk kładziony na naukę sprawił, że najmniejszy stres staję się dla mnie barierą nie do pokonania. To co dawało mi się we znaki to bule brzucha, skoki tętna ale najgorsze to gonitwa myśli.
Teraz szczególnie gdy znalazłem pracę, nowe miejsce, ludzie i obowiązki sprawiły, że w mojej głowie kłębią się całe chmary tych myśli. Przez to dostałem łatkę "kompletnego idioty", który sobie nie radzi.
Na razie od tygodnia biorę rano bellergot i widzę gigantyczną poprawę. Jestem w stanie skupić się i jestem opanowany. Biorę tylko od poniedziałku do piątku. Ponieważ w weekendy nie potrzebuję tego.
Jakiś rok temu przeszedłem epizod z nerwicą lękową, ale wyszedłem z tego. Teraz lęki które odczuwam są związane tylko z pracą.
Zastanawiam się czy nie odwiedzić lekarza i poprosić o jakieś lekkie leki uspokajające. Ziołowe nie działają, a dodatkowo mam straszne problemy z zasypianiem. Co jeszcze pogarsza sprawę.
W sumie to bardzo chaotyczne ale nie mam doświadczenia w otwieraniu się przed innymi :)

Witam wszystkich

przez *Monika* 24 wrz 2012, 01:52
PNowak, Cześć. Witam Cię na forum, proszę rozgość się :D
Co do leków...to taka przykrywka na Twoje trudności.
Myślałeś o terapii?
Obrazek
Główny Moderator

Witam wszystkich

przez PNowak 24 wrz 2012, 19:23
Siema Monika :)
Tak wiem, że leki to tylko przykrywka ale na pewno chociaż na chwilę było by łatwiej walczyć. Jak leczyłem nerwicę to bardzo pomogły, fakt było ciężko ale z każdym dniem brnąłem do przodu.
O terapii myślę ale nie jest to łatwy temat. Mieszkam na wsi i z tego powodu ciężko tutaj o fachową pomoc. W przyszłym tygodniu będę się rozglądał za czymś konkretnym :)
pozdro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam wszystkich

przez Sangathrina 24 wrz 2012, 19:26
Jakie leki brałeś lecząc sie na nerwice? Mam jeszcze pytanie do was, na czym polega ta cała terapia?

Witam wszystkich

przez *Monika* 24 wrz 2012, 19:47
PNowak, Poszukaj w ościennych miejscowościach Poradni Zdrowia Psychicznego i tam się zarejestruj do psychiatry i poproś o skierowanie na psychoterapię w ramach NFZ, chyba, że chcesz pójść prywatnie na terapię, to wtedy skierowania od psychiatry nie potrzebujesz.
Sangathrina, przyjrzyj proszę ten wątek :arrow: psychoterapia-dziala-czekam-na-ka-dego-posta-z-wasza-opinia-t4853-2044.html
Obrazek
Główny Moderator

Witam wszystkich

przez Sangathrina 24 wrz 2012, 20:18
Dzieki, poczytam ;)

Witam wszystkich

przez PNowak 25 wrz 2012, 21:37
O ile dobrze pamiętam to miałem Rexetin, Bisopromeck oraz Bellergot. Bardzo te leki pomogły, chociaż 3 dni prawie nie spałem ale jak to przeszło to już był spokój. Ogólnie napady szybko wyleczyłem ale pozostała wysoka podatność na stress i to mnie wykańcza...
Do lekarza pójdę albo w piątek albo w poniedziałek. Trzeba coś z tym zrobić, puki co jestem "pozytywnym wojownikiem" i prę do przodu :)

Witam wszystkich

przez *Monika* 25 wrz 2012, 22:05
PNowak, Daj proszę znać co załatwiłeś w swojej sprawie.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg