A gdyby wszystko było wolno?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez mark123 10 lis 2015, 21:14
Poszedłbym na oddział gastrologiczny z pistoletem i różnymi narzędziami, wszedł do pokoju lekarskiego i powiedział, że albo mnie natychmiast przyjmą i zlecą na cito wszystkie możliwe badania żołądka i przełyku, albo będą bardzo powoli i boleśnie umierać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez tristezza 10 lis 2015, 21:19
Ten temat pobudził moją wyobraźnię... chyba jestem złym człowiekiem D:

przez SrebrnaSowa 10 lis 2015, 21:31
włamałabym się do NASA, ukradła jakiś super kombinezon , a później jeszcze bardziej super prom wahadłowy i do tego jeeeeeeeeeeeszcze bardziej super pilota tego promu , dwa słoiki nutelli , 40 dobrych książek , butelkę dobrego wina, pendrive 32 giga z filmami , spriskiwacz do szyb i ręczniki papierowe ( co by widok z okna był ciągle w HD ) , i masę bloków rysunkowych , oraz zeszytów a4, przynajmniej 10 000 długopisów abym napisała najlepszą książkę dla kosmitów i innych ufoludków i poleciała w Kosmos i dalej ..
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kontrast 10 lis 2015, 21:37
SrebrnaSowa, Cwanie zes to wymyslila!; Tu wszyscy o zarzynaniu, gwałtach i rozboju a tu mozna w sumie w przyjemny sposob spożytkować ;)
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez SrebrnaSowa 10 lis 2015, 21:42
Kontrast , 8)
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez TruchłoBoga 10 lis 2015, 21:56
Kontrast napisał(a):SrebrnaSowa, Cwanie zes to wymyslila!; Tu wszyscy o zarzynaniu, gwałtach i rozboju a tu mozna w sumie w przyjemny sposob spożytkować ;)

zarzynanie, gwałty, rozbój = przyjemność
TruchłoBoga

przez Nichtigkeit 11 lis 2015, 01:21
zjadlbym wszystkie czekoladki z likierem z opakowania :roll:

przez bittersweet 11 lis 2015, 11:39
Jedna rzecz wzbudza we mnie mordercze instynkty, jak widze psa przypiętego do budy albo w kojcu 2m2 to zamiast psa umieściłabym tam właściciela :evil: :evil: :evil: :evil:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Evia 11 lis 2015, 11:57
bittersweet napisał(a):Jedna rzecz wzbudza we mnie mordercze instynkty, jak widze psa przypiętego do budy albo w kojcu 2m2 to zamiast psa umieściłabym tam właściciela :evil: :evil: :evil: :evil:

we mnie co prawda mordercze instynkty wzbudza wiele rzeczy, ale to jest również jedna z nich.

Co do tematu. Uważam, że warto byłoby zwrócić uwagę, że gdyby owa moralność i ustawowe prawo by nie istniało, to świat wyglądałby zupełnie inaczej niż ten, który mamy teraz. Byłby oparty na czymś zupełnie innym, dlatego też wiele wpisów tu pojawiających nie ma do końca "racji bytu". Prognozując, to w takim świcie nie istniałby pis czy służba zdrowia oparta na takich filarach jak teraz. Najprawdopodobniej nie byłoby żadnych instytucji.
Ludzie zapewne łączyliby się w watahy i wspólnie dokonywali grabieży na innych itd. Jednak nie ma takiej możliwości aby nie istniało prawo umowne. Nawet zwierzęta żyjące w stadach mają jakieś swoje zasady, np kolejność spożywanego posiłku według hierarchii itp. Nie przestrzeganie owego umownego "prawa" groziłoby wykluczeniem z grupy, co wiązałoby się z rychłą śmiercią.

przez Nichtigkeit 11 lis 2015, 12:09
A jakby dodać do tego brak konsekwencji (wszystkich a nie tylko "karnoskarbowych"?...

przez Evia 11 lis 2015, 12:28
Prawo mogłoby nie istnieć przy założeniu, że człowiek nie byłby istotą stadną. Żyłby tj np tygrysy, tylko że wtedy tym bardziej nie istniałyby żadne instytucje, cywilizacja itd. Nie byłoby też raczej broni palnej itd, tłuklibyśmy się co najwyżej maczugami :D No i grabieże, gwałty itd nie byłyby wcale takie łatwe dla wszystkich, bo taki system istnienia w bardzo dobry sposób selekcjonowałby ludzi, przetrwaliby tylko Ci najsilniejsi, a każdy atak miałby raczej ważne uzasadnienie, bo groziłby śmiercią lub groźnym uszczerbkiem na zdrowiu

przez bączuś 11 lis 2015, 13:20
Zapominacie o jednym-inni tez mogą robić co chcą zatem wasza swawola napotykała by na opór ze strony innych ludzi którym tez "wszystko wolno".
bączuś

przez Kontrast 11 lis 2015, 13:38
TruchłoBoga napisał(a):
Kontrast napisał(a):SrebrnaSowa, Cwanie zes to wymyslila!; Tu wszyscy o zarzynaniu, gwałtach i rozboju a tu mozna w sumie w przyjemny sposob spożytkować ;)

Dexter to ty?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez TruchłoBoga 11 lis 2015, 13:41
Kontrast napisał(a):
TruchłoBoga napisał(a):

Dexter to ty?

Dexter to mój idol, ale z tego co wiem nie gwałcił.
TruchłoBoga

Sortuj wg