Wierzycie w miłość do grobowej deski..?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez korres1 14 lis 2006, 00:59
znam jedno szczęśliwe od 30 lat małżeństwo. Myśle, że to dużo, a wiele jeszcze przed nimi.

przez depresyjny86 14 lis 2006, 02:45
Ja tam w miłość nie wierzę,bo przecież gdyby istniała naprawdę to nie byłoby samotnych na świecie,a to że ktoś wytrzymuje ze sobą wiele lat to świadczy tylko i wyłącznie o przywiązaniu się do tej drugiej osoby,o niechęci bycia samotnym....niestety tak jest takie cudo jak miłość nie istnieje... :cry: :cry: :cry:
:)

przez korres1 14 lis 2006, 17:08
Oczywiście, że istnieje. Co nie znaczy, że jest wieczna. Ale czy z tego powodu lepiej zwiesić smętnie głowę i iść siłą bezwładu w życiua pyle?
Niektórych miłości wystarcza na rok, niektórych na parę miesięcy. Ale potem można się (proszę się nie śmiać!) zaprzyjaźnić. Przetestowane i udowodnione.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez IceMan 14 lis 2006, 21:00
kilka przykładów mówiących za tym że miłość istnieje lub nie to za mało. Moim zdaniem istnieje, ale dowodem prawdziwej miłości jest jej długowieczność (bez miłości żaden człowiek nie wytrzymałby z drugim tylu lat co niektórzy potrafią :smile: ). "Miłość" przez pół roku, rok to właśnie jest iluzja. Tu nie można być ani optymistą ani pesymistą. Trzeba spojrzeć realnie - miłość spotyka wiele osób, ale nie każdego :( .
Przyjaciel forum

przez gusia 14 lis 2006, 21:55
Pewne jest jedno--Milośc istnieje napewno,nie kazdy poprostu w Nią wierzy.
Czy do "grobowej deski"???Hmm,i tu byłbym ostrożniejsza :roll:
Myslę że pokolenie naszych dziadkow pozwala wierzyc w taką milosc...ale w dzisiejszym świecie nie wygląda to juz tak rózowo. :?
Chodzi mi generalnie o to że nadeszła jakas dziwna "moda na rozwody",więc jesli jest to takie masowe teraz sądzę żę ludzie dziś "kochają się inaczej".
Zmienił się świat i inne wartości przeważają nad prawdziwym uczuciem.
Oczywiście to tylko moje zdanie,aczkolwiek wszystkim Wam życzę Milości "do grobowej deski"Rownież tym którzy w takową nie wierzą ;)
Pozdrawiam gusia
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez korres1 15 lis 2006, 01:25
Piotrek napisał(a):kilka przykładów mówiących za tym że miłość istnieje lub nie to za mało. Moim zdaniem istnieje, ale dowodem prawdziwej miłości jest jej długowieczność (bez miłości żaden człowiek nie wytrzymałby z drugim tylu lat co niektórzy potrafią :smile: ). "Miłość" przez pół roku, rok to właśnie jest iluzja. Tu nie można być ani optymistą ani pesymistą. Trzeba spojrzeć realnie - miłość spotyka wiele osób, ale nie każdego :( .

A ilu by Ci było trzeba przykładów na to, że ziemia jest okrągła? Nie wystarczyłby jeden solidny?
Miłość przez pół roku nie jest iluzją. Może być autentyczna, chociaż najczęściej jest bardzo niedojrzała, więc musi się kiedyś skończyć. Jednak upieram sie przy swoim. Trzeba korzystać i tyle.

przez Gods Top 10 15 lis 2006, 14:25
gusia napisał(a):Myslę że pokolenie naszych dziadkow pozwala wierzyc w taką milosc...ale w dzisiejszym świecie nie wygląda to juz tak rózowo.
Chodzi mi generalnie o to że nadeszła jakas dziwna "moda na rozwody",więc jesli jest to takie masowe teraz sądzę żę ludzie dziś "kochają się inaczej".

Myślę, że ta "inność w miłości" wynika w dużym stopniu ze stylu życia. Dziś to życie jest bardziej konsumpcyjne (?), materialne, uperfekcyjnione - wszystko można mieć dokładnie takie, jakie się każdej osobie zamarzy. Np. jeśli ktoś chce mieć różową komórkę, może ją kupić, ktoś chce czarną, też ją dostanie. Wg mnie właśnie taki "raj konsumencki" ma wpływ na ludzi, którzy ze swej natury doskonali nie są. A pokutuje takie myślenie: jak mi się nie podoba w czymś partnerka, to ją "rzucam i zmieniam na inną", zmieniam ją na "lepszy model". Co gorsza taki sposób bycia lansowany jest w tv, w prasie już od najmłodszych lat. Bo to łatwiejsze, niż próbować się "dotrzeć", dopasować.
Miłość jest jak kwiat, kiedy się o niego nie dba, usycha.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez gusia 15 lis 2006, 14:32
God's Top 10 napisał(a):t;]Miłość jest jak kwiat, kiedy się o niego nie dba, usycha.

[/b]Dokładnie[b]
Kobieta też jest jak kwiat,potrzebny jej tylko troskliwy orodnik ;) (pamiętajcie o tym Panowie) :smile:
Pozdrawiam gusia
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez Gods Top 10 15 lis 2006, 14:34
Kobieta też jest jak kwiat,potrzebny jej tylko troskliwy ogrodnik ;) (pamiętajcie o tym Panowie) :smile:

Tyle tylko, żeby kwiaty pozwalały się pielęgnować ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Lusi 15 lis 2006, 14:38
Nawet kaktus może być piękną roślinką, jeżeli ogrodnik wie jak się z nim obchodzić.
ExModerator

przez gusia 15 lis 2006, 14:59
Lusi napisał(a):Nawet kaktus może być piękną roślinką, jeżeli ogrodnik wie jak się z nim obchodzić.

To samo wpadłam napisac..hehe ;)
God's Top 10 napisał(a):Tyle tylko, żeby kwiaty pozwalały się pielęgnować

God's wybieraj te gatunki ,które nie wymagają zbyt przesadnej pielęgnacji,myślę że wtedy sukces murowany-napewno zakwitną ;) (kaktusiki też pięknie kwitną) :P
Pozdrawiam gusia
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez korres1 15 lis 2006, 21:24
Taaaak. A jakby taki ogrodnik swojej roslince od czasu do czasu bez okazji inną roślinkę czy kwiatek kupił, tez by nie zaszkodziło.

Sortuj wg