Ile macie wzrostu i ile ważycie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez zielona miętowa 17 kwi 2012, 22:07
tahela, wybacz, ale chyba odebrałaś mój ostatni akapit jakby był pisany do Ciebie, a był w rzeczywistości pisany do kolegi SadSlav, ;) i ostatni cytat też był z jego wypowiedzi
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez tahela 17 kwi 2012, 22:10
zielona miętowa,
tak odebrałam, bo pisałm o kulturze muzułmańskich tatarów co prawda w innym wątku,ale tez tam było o kobietach z deko i mysłałam ,ze to nawiązanie do mnie po prostu, jak coś to tez przepraszam
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez zielona miętowa 17 kwi 2012, 22:40
nie, no to ja przepraszam, za wykonanie skrótu myślowego i nie zaznaczenie kogo cytuję ;)
Every time of midnight

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SadSlav 17 kwi 2012, 23:29
zielona miętowa, różnica pomiędzy chudnięciem w celach 'doznania ascezy' (cel wyższy w swoim zamiarze) a widzenie swojego ciała w krzywym zwierciadle to dwie zupełnie inne sprawy. Anoreksja jest, przypominam, jednostką chorobową a asceza jest świadomym poświęcaniem swojego ciała dla Boga i własnego, duchowego zbawienia (co najwyżej mogłaby podpadać pod fanatyzm religijny). Więc sorry różnica jest.

Nie zaprzeczam sobie w niczym. Fakt, że grubsze oglądają pokazy mody z wieszakami i nie popadają w depresję z tego powodu, że takie nie są, nie świadczy o tym, że nie ma osób, które nie przyjmowałyby tego modelu za wzorzec w dzisiejszej kulturze. Tylko tyle chciałem powiedzieć. To jest kwestia charakteru danej osoby ale promowanie ciągłego chudnięcia w tv może się przyczyniać do zalęgania się bulimii i anoreksji w umysłach młodych dziewczyn. Jasne jest, że to indywidualna sprawa danej osoby i jej podejścia do życia oraz, jak sama wspomniałaś, ich deficytów i zaburzeń emocjonalnych.
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

przez Kiya 18 kwi 2012, 01:43
Wybaczcie, jeśli było to już wspomniane wcześniej, nie wczytywałam się w wątek, ale...

Wystarczy porównać filmy z różnych dekad. Wyraźnie widać po aktorkach jak zmieniała się "moda" jeśli chodzi o tuszę. Albo wskaźnik BMI. Wymyślony w XIX w. a teraz jak mu się przyjrzeć, to prawie każdej dziewczynie, której wychodzi, że ma "wagę normalną", wydaje się, że "coś tu jest nie tak".
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez tahela 18 kwi 2012, 01:57
co do wagi trzeba brac pod uwage rowniez budowe kośca, ktos masywniejsz bedzie zawsze wygładał bardziej grubo niz ktos zbudowany mniej masywnie i wage będzie miał wyższą , majac ten sam wzrost i nie bedąc grubym również, Twigi była chudziutka i audrey hepburn, chociaz miałi biodra i wciecie ,ale to juz bardziej budowa ciała niz wagi i to sie ciagle podoba pomimo pewnych kanonów, klepsydra z mody nie wyszła,myśłe ,ze jak ktoś ma figurę jak aktorki znane z lat 60-tch to nie płacze po nocach, jak ona była gruba to sorry wodzu ;)

-- 18 kwi 2012, 00:58 --

piękna,nie
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Kiya 18 kwi 2012, 02:06
tahela, ale ja mówię ogółem, obejrzyj sobie jakieś filmy z mniej znanymi, "szarymi" aktoreczkami, fizycznie przeciętnymi, liczyła się głównie twarz. Teraz o takie ciężko, talia osy nie jest dodatkiem gwarantującym sukces, a koniecznością, żeby w ogóle dostać się do filmu.

I nie użyłam ani razu słowa "gruba", były po prostu normalne.

Obrazek

przez tahela 18 kwi 2012, 02:19
Kiya,
wisz dizisaj aktorki mniej znane tez nie zawsze są ładne a MM. tez była kształtna i nie mała na co narzekać, patrz na gwiazdy
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez carlosbueno 18 kwi 2012, 08:50
wskaźnik BMI dotyczy zdrowia a nie pożądanego wyglądu kobieta mająca 170 cm wzrostu i 70 kg będzie miała BMI w porządku ale dzisiejszy kanon piękna powie że jest zdecydowanie za gruba. To samo dotyczy faceta mającego 190 cm i ważącego 70 kg też BMi w normie ale będzie uważany przez wszystkich za chudzielca a facet powiedzmy 180 cm 90 kg masywnie zbudowany umięśniony sportowiec będzie prezentował się świetnie pożądany przez kobiety a BMi będzie miał sporo za wysokie. To raczej dosyć kiepski wskaźnik czegokolwiek to BMi ja mam od dłuższego czasu ponad normę a jakoś się nie zamartwiam tym.

-- 18 kwi 2012, 09:06 --

Najlepiej się czuje i wyglądam przy wzroście 194 jak mam 95-98 kg czyli ponad normę odp.BMI i na pewno dużo lepsze to dla mnie niż ważenie 72 kg co mieści się w normie BMI ale wyglądam wtedy jak strach na wróble.
Największy Forumowy Maruda

przez zielona miętowa 18 kwi 2012, 10:38
SadSlav, nie bede się już powtarzać ( na prawde tego nie chcę) więc powiem tylko, że zarówno u ascetów jak i u anorektyczek centralnym punktem zachowań jest dążenie do perfekcji, jakiegos wyśnionego ideału. jednocześnie pisze po raz 3 lub 4 że nie uważam, że asceci mieli anoreksje, poprostu problem patologicznego kontrolowania waki nie jest wytworem II połowy XX wieku. asceci nie głodzili się dla bozi, głodzili się, bo chcieli być doskonali pod każdym względem i zostać świętymi, bo w tamtych czasach to był swoisty prestiż. ale to nie powinno dziwić, katolicyzm był od zawsze suto podszyty hipokryzją i pozerstwem :D

tahela, ma 100% racji, mieć sylwetke klepsydry, a być grubą to zupełnie 2 różne rzeczy. kości są tutaj kluczowe; można być super szczupłym, ale mieć te szersze biodra + szerszą obręcz barkową (bo to ona odpowiada za kształt klepsydry, a nie cycki, panowie :) ), a można być typem potocznie określanym jako "nabity" lub "nalany" (tak, tak się o tym mówi :D ) czyli niezależnie od obwodów, widać ze laska ma "ciałko" (fuj -___- nienawidze tego słowa ale brakuje mi synonimu).
Every time of midnight

przez carlosbueno 18 kwi 2012, 10:50
Nie zagłębiałem się w temat ale wydaje mi się że asceci wcale nie kontrolowali, kontrolują swojej wagę oni poświęcają się dla celów wyższych w ich mniemaniu. Dla nich liczy się duchowość a wszystko co kojarzy z cielesnością jest złe a odmawianie se jedzenia jest takim najoczywistszym sprzeciwem wobec doczesności. Motywację anorektyczek są chyba inne chcą być ideałem wyglądu w ich zaburzonym mniemaniu choć pewne jakieś cechy wspólne ich psychika posiada.

przez zielona miętowa 18 kwi 2012, 10:54
no nie, jeśli ty dalej nie widzisz zbieżności, między nienawidzeniem cielesności u ascetów (jako złej, bo przecież to przeciwieństwo duszy), a nienawiścią do kilogramów u anorektyczek to ja tego lepiej nie wytłumaczę ;)
Every time of midnight

przez Kiya 18 kwi 2012, 12:00
Kiya,
wisz dizisaj aktorki mniej znane tez nie zawsze są ładne

tahela, piszesz jakby osoba z nadwagą (albo nawet normalna, a nie chuda) była automatycznie brzydka... No bez przesady...

Poza tym ja cały czas piszę OGÓŁEM. Chodzi o średnią. Kiedyś oglądało się film i myślało "wow, jaka szczupła" - bo ta pani rzucała się w oczy na tle innych. Teraz - "wow, ale gruba" - bo teraz to takie rzucają się w oczy na tle reszty obsady...
Ostatnio edytowano 18 kwi 2012, 12:08 przez Kiya, łącznie edytowano 1 raz

przez carlosbueno 18 kwi 2012, 12:04
nie jestem ani anorektykiem ani ascetą ale dla mnie to dwie różne sprawy choć obydwie związane z zaburzeniami psychicznymi. Ale wg mnie anorektyczki mają obsesję na punkcie wagi, wyglądu a asceci byli tacy chudzi mimochodem i to nie było ich głównym celem.

Sortuj wg