Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez SadSlav 26 kwi 2012, 22:26
bakus, dobra będę dosłowny - sam przeżyłem swój pierwszy raz po dwudziestce i jakoś problemu w sferze seksu nie mam i nie miałem ;)
Nie dajcie sobie wmówić, że pierwszy raz doda wam takiego kopa, że będziecie megamęscy i ogólnie dostaniecie bonus + 50 do zajebistości bo zrzucicie z siebie tę kulę zwaną "byciem prawiczkiem". Ale działać w tym kierunku trzeba skoro chce się pozbyć tego, dla wielu bardzo wstydliwego, brzemienia...
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

przez carlosbueno 26 kwi 2012, 22:43
Według mnie kobieta nawet psycholog nie zrozumie nigdy facetów w tej kwestii. Bycie prawiczkiem można porównać do bycia brzydką, nieatrakcyjną dziewczyną. To i to powoduje b niską samoocenę, problemy w relacjach i brak poczucia męskości czy kobiecości. 20 kilku letni facet który nie uprawiał seksu jest w jakimś stopniu zaburzony psychicznie, postępuje przeciw naturze i kulturze i gadanie że to normalne ze strony kobiet nic tu nie pomoże. Ja nie mam tak jak większość ludzi wspomnień miłości ze szkoły średniej czy studiów nawet co powoduje że jestem w jakimś stopniu upośledzony. Nie przeżyłem miłości seksu w wieku do tego odpowiednim i zawsze mi będzie żal straconych lat i doświadczeń które by mnie odpowiednio ukształtowały.
Największy Forumowy Maruda

przez bakus 26 kwi 2012, 22:51
SadSlav napisał(a):bakus, dobra będę dosłowny - sam przeżyłem swój pierwszy raz po dwudziestce i jakoś problemu w sferze seksu nie mam i nie miałem ;)

Ale wiele osób ma. Druga sprawa jest taka, że mnie właściwie nie martwi, że nie dam rady czy coś takiego. Mnie dobija fakt, że nikogo nie mam, nikogo nie miałem, nie mam wpsomnień, żadna mnie nie kochała nigdy a brak seksu mnie też męczy. Trace najlepsze lata.
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SadSlav 26 kwi 2012, 22:59
carlosbueno, ale serio uważasz, że jak przestaniesz być prawiczkiem to Twoja samoocena wzrośnie?

bakus, fakt, że można mieć z tym problem ale działasz coś w tym kierunku?

przez Stark 26 kwi 2012, 23:16
Związek? Bym zniszczył sobie życie, i komuś? Nie, dziękuje :<.
Stark

przez SadSlav 26 kwi 2012, 23:30
Stark, jak nie byłeś w związku to nie wiesz jaki byłbyś w nim naprawdę. Pewnych rzeczy trzeba doświadczyć empirycznie ;)

przez bakus 26 kwi 2012, 23:38
Stark napisał(a):Związek? Bym zniszczył sobie życie, i komuś? Nie, dziękuje :<.

No i gitara. Nie widze więc żadnego problemu. Ciesz się życiem.

SadSlav napisał(a):carlosbueno, ale serio uważasz, że jak przestaniesz być prawiczkiem to Twoja samoocena wzrośnie?

A dlaczego ma nie wzrosnąc?? Dlaczego tak próbujecie wmówić, że jak ktoś przestaje być prawiczkiem to nie czuje się z tym lepiej i nic nie działa na plus...
Skoro nie widzi w sobie mężczyzny bo jest prawiczkiem to może w jakimś stopniu w sobie go dostrzegnie jeżeli już posmakuje kobiety... Chociaż ja uważam, że tak późne stracenie dziewictwa nie jest męskie i przeczy męskości.

SadSlav napisał(a):bakus, fakt, że można mieć z tym problem ale działasz coś w tym kierunku?

A co ja mogę?? Czasu nie cofnę. Przegrałem tamten etap w życiu. Nikt mi go nie odda. Oszkuali mnie Ci co mówili, że warto czekać, że jakaś się trafi i mnie pokocha, że cierpliwość zostanie wynagrodzona. Gówno prawda. Ja też kretyn uwierzyłem w te bajki. Chcę spowrotem być natstolatkiem, chce przeżyć nastoletnią miłość i nastoletni seks. Kto mi to odda?? Gniew we mnie jest tak silny, że jak ktoś by mi na żywo powiedział cos podobnego "warto czekać" to bym mu wybił zęby. I wybiłbym też tym co mi takie rady dawali 5 lat temu na tym forum.
Co mogę teraz zrobić?? Jestem zadbany, dobrze ubrany, uśmiechnięty, mam swoje zdanie, umiem go bronić, rozmawiam z dziewczynami w sklepach(ale kasjerkami bądź tymi co sprzedają produkty i dają próbki produktu do degustacji) na uczelni, podczas jakiś spotkań, uśmiecham się, używam feromonów(kupiłem 3 rózne za ok 600zł w sumie), perfum, który mi odpowiada. Miałem swego czasu konto randkowe ale nic z tego nie wyszło, w realu zapraszałem nie jedną na spacer ale nic z tego nie wyszło, zmuszałem się do wyjść w miejsca, których lubię. Właściwie to nigdzie wychodzić nie lubię, robie to w sumie zmuszając się bo wiem, że trzeba. Obserwują typy facetów jacy podobają się kobietą i biorę w jakimś stopniu przykład z ich mowy ciała... Czytam o PUA, oglądam ich materiały, kupiłem książke Alpha Male.
nie wiem co jeszcze mogę zrobić... a czas dałem sobie do 25... później idę na dziwki a potem kończę z sobą bo nie mam ochoty już tak funkcjonować dłuzej, wiedząc, że zmian nie będzie. Cofam się w czasie i to już 5 lat trwa. Męcze się 5 lat z sobą. Ile można!! To jest tragedia, że taki okres czasu się nic nie zmienia.
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez ajajaj89 27 kwi 2012, 06:33
Bakus. Jestes z wawy?
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 27 kwi 2012, 08:16
bakus z tego co piszesz aż do przesady skupiasz się na tym prawictwie i chęcią jego utraty to chyba zdominowało Twoje życie. Też się tym kiedyś zamartwiałem i też planowałem samobójstwo z tym związane. Za bardzo się spinasz, myślisz aby spodobać się kobiecie może brak Ci przez to naturalności i luzu ale rozumiem Twoją motywację. Może szukasz wśród niewłaściwych kobiet może trzeba się zainteresować średniej urody albo takimi które wiadomo że są dosyć łatwe żeby się przełamać chociaż bo z tego co piszesz sporo inwestujesz w siebie aby zainteresować kobiety.

przez bakus 27 kwi 2012, 09:08
carlosbueno napisał(a):bakus z tego co piszesz aż do przesady skupiasz się na tym prawictwie i chęcią jego utraty to chyba zdominowało Twoje życie. Też się tym kiedyś zamartwiałem i też planowałem samobójstwo z tym związane. Za bardzo się spinasz, myślisz aby spodobać się kobiecie może brak Ci przez to naturalności i luzu ale rozumiem Twoją motywację. Może szukasz wśród niewłaściwych kobiet może trzeba się zainteresować średniej urody albo takimi które wiadomo że są dosyć łatwe żeby się przełamać chociaż bo z tego co piszesz sporo inwestujesz w siebie aby zainteresować kobiety.

... a ty właściwie dlaczego jesteś sam, dlaczego nie masz i nie miałeś nikogo??

ajajaj89 napisał(a):Bakus. Jestes z wawy?

nie. A czemu pytasz?

przez carlosbueno 27 kwi 2012, 09:30
jestem sam bo byłem i jestem totalnym zerem w każdym aspekcie życia.

przez SadSlav 27 kwi 2012, 10:52
bakus napisał(a):
SadSlav napisał(a):carlosbueno, ale serio uważasz, że jak przestaniesz być prawiczkiem to Twoja samoocena wzrośnie?

A dlaczego ma nie wzrosnąc?? Dlaczego tak próbujecie wmówić, że jak ktoś przestaje być prawiczkiem to nie czuje się z tym lepiej i nic nie działa na plus...
Skoro nie widzi w sobie mężczyzny bo jest prawiczkiem to może w jakimś stopniu w sobie go dostrzegnie jeżeli już posmakuje kobiety... Chociaż ja uważam, że tak późne stracenie dziewictwa nie jest męskie i przeczy męskości.

Bo w którym aspekcie życia masz być bardziej męski? Włosy na klacie mają Ci urosnąć? Będziesz lepiej umięśniony dzięki temu? Będziesz tak pewny siebie, że każda Twoja?
To naprawdę tak nie działa. Co najwyżej lepiej poznasz siebie, swoje ciało i to co kobieta może w nim widzieć fajnego. Sorry, ale naprawdę nic więcej.

bakus napisał(a):
SadSlav napisał(a):bakus, fakt, że można mieć z tym problem ale działasz coś w tym kierunku?

Co mogę teraz zrobić?? Jestem zadbany, dobrze ubrany, uśmiechnięty, mam swoje zdanie, umiem go bronić, rozmawiam z dziewczynami w sklepach(ale kasjerkami bądź tymi co sprzedają produkty i dają próbki produktu do degustacji) na uczelni, podczas jakiś spotkań, uśmiecham się, używam feromonów(kupiłem 3 rózne za ok 600zł w sumie), perfum, który mi odpowiada. Miałem swego czasu konto randkowe ale nic z tego nie wyszło, w realu zapraszałem nie jedną na spacer ale nic z tego nie wyszło, zmuszałem się do wyjść w miejsca, których lubię. Właściwie to nigdzie wychodzić nie lubię, robie to w sumie zmuszając się bo wiem, że trzeba. Obserwują typy facetów jacy podobają się kobietą i biorę w jakimś stopniu przykład z ich mowy ciała... Czytam o PUA, oglądam ich materiały, kupiłem książke Alpha Male.

No i dobrze staraj się ale czytając porady w tych sprawach możesz się naprawdę przejechać bo nie będziesz naturalny.
Teksty o feromonach pominę milczeniem bo śmiać mi się z takich rzeczy chce.
A dlaczego w serwisach randkowych nie wyszło, jeśli wolno spytać?

przez ekspert_abcZdrowie 27 kwi 2012, 11:02
Czytam te posty zamieszczone przez Was i tak, jak stwierdził carlosbueno – ani jako kobieta, ani jako psycholog nie jestem chyba w stanie zrozumieć facetów w tej kwestii. A już w ogóle nie rozumiem słów ajajaj89:
23 lata to jest juz bardzo posunięty wiek po wzgledem prawictwa. 20 lat - już trzeba bić na alarm.

Powiedzenie sobie iz sie jest jeszcze mlodym i bedzie mialo czas na sex jest taką samą racjonalizacja jak powiedzenie sobie ze sie nie odzywa w grupie, bo ludzie w niej są żli i nie dają dojść do głosu.

Nie równałabym lęku społecznego i nieśmiałości czy milczenia z obawy przed kompromitacją w oczach innych z tym, że ktoś nie przeżył inicjacji seksualnej i próbuje szukać uzasadnienia dla samego siebie.
Inna kwestia to jak kobieta cię odbiera jak się jest wiekowym prawiczkiem. Większość pomyśli sobie tak naprawdę, że coś z taką osobą nie tak. Przyznam się szczerze, że mimo iż sam jestem prawiczkiem dziwi mnie sytuacja jak ktoś jest prawiczkiem po 20 a dziewczyna dziewica po 20, wydaje mi się „podejrzana”. Mówiąc podejrzana mam na myśli, że może religijna, że może ma problemy podobne do moich. Zapewniam Cie, że nie jestem jedynym, który tak uważa.

bakus, czyli zaliczam się do grona "podejrzanych" :)
Ile trzeba by mieć lat, żeby powiedzieć, że dziwne jest iż jest się prawiczkiem?? Bo dla mnie jest to 20, 20 lat jest podejrzanym już wiekiem jak ktoś jest prawiczkiem.

Nie ma żadnych wytycznych, kiedy „najlepiej” stracić cnotę. Bez sensu, kiedy ktoś sobie wyznacza jakieś ramy czasowe "do kiedy muszę pozbyć się brzemienia prawictwa/dziewictwa", a których przekroczenie świadczy już o patologii w sferze seksu.
Gdzie jest więc sens w pisaniu (nie wiem czy przez Ciebie ale przez wielu psychologów) "wiek nie ma znaczenia"? Jeżeli nie ma znaczenia to może zacznijmy uprawiać seks dopiero po 80?

A dlaczego od razu tak radykalnie?
No i mało jest osób co mają powyżej 20 i są prawiczkami. Większość ludzi ma to za sobą w tym wieku.

W tym stwierdzeniu byłabym ostrożna. Nie prowadzę statystyk, a badaniom socjologicznym w sparwie seks też do końca nie ufam, bo wyniki nie do końca są prawdziwe. Ludzie zaznaczają odpowiedzi, że przeżyli inicjację seksualną wcześniej, bo "głupio" inaczej, a w rezultacie nie odbyli stosunku seksualnego z partnerką. Chyba w którymś miejscu pisał o tym carlosbueno - kobiety zawyżają wiek inicjacji seksualnej, a mężczyźni mają tendencję zaniżać. Owszem, spora część osób po 20 roku życia na pewno ma jakieś doświadczenia seksualne typu petting, seks oralny, ale byłabym ostrożna w szafowaniu stwierdzeniami, że większość ma za sobą stosunek seksualny.

W ogóle zgadzam się ze SadSlav - nie wiem, skąd wynika przekonanie, że przeżycie pierwszego razu przyczyni się od razu do ogromnego wzrostu samooceny. Nie jestem mężczyzną - być może dlatego nie jestem w stanie tego pojąć. Na pewno sfera seksualna to istotne kryterium wartościowania własnej osoby u facetów.
Dlaczego tak próbujecie wmówić, że jak ktoś przestaje być prawiczkiem to nie czuje się z tym lepiej i nic nie działa na plus...
Skoro nie widzi w sobie mężczyzny bo jest prawiczkiem to może w jakimś stopniu w sobie go dostrzegnie jeżeli już posmakuje kobiety...
bakus, nie próbuję wmówić, że utrata prawictwa nie może być OK. Nigdzie tak nie napisałam. Może być bardzo na plus. Chodzi mi o to, żeby z kolei nie przeginać w drugą stronę i myśleć o sobie w kategoriach "Jestem do bani, bo w wieku 23 lat nie bzyknąłem żadnej laski". Mam wrażenie, że niektórzy Panowie w tym wątku za bardzo koncentrują się na samym seksie, zamiast wysiłki skierować bardziej na poznanie wartościowej kobiety, z którą można stworzyć związek - seks pojawia się z czasem. Rzadko który związek zaczyna się od seksu. A jeżeli komuś zależy tylko na samej penetracji bez uczucia, to może sugestia carlosbueno jest do rozważenia -
może trzeba się zainteresować średniej urody albo takimi które wiadomo że są dosyć łatwe

Chyba nie umiem "udźwignąć" tego wątku. Po prostu mam inne zdanie i świadomość, że chyba moje poglądy w sprawie seksu są staroświeckie i mało "modne". Czekam na zarzuty o brak profesjonalizmu... :)
Psycholog

przez ajajaj89 27 kwi 2012, 14:55
Racjonalizacja (od łac. ratio, rozum) - w psychologii jeden z mechanizmów obronnych - pozornie racjonalne uzasadnianie po fakcie swoich decyzji i postaw, kiedy prawdziwe motywy pozostają ukryte, często także przed własną świadomością.

Czyli:

Prawiczek mówi sobie iz jest prawiczkiem dlatego iz nie spotkal jeszcze tej jedynej. A tak naprawdę jest prawiczkiem, gdyż jest nieśmialy, malo męski, zbyt bojażliwy i zbyt mało pewny siebie.

Chodzilem kiedys do psychoterapeuty CBT i on mi tez mowil ze jestem jeszcze mlody i inne banialuki.

Lecz gdy zaczalem sobie robic autopsychoanalizę, uświadomilem sobie pelno jak dotad skrywanych motywów, ktorych by teraputa CBT nigdy by nie dostrzegl. I dopiero teraz czuję ze sie zmieniam na lepsze. Staje sie bardziej zrownowazony, pewny siebie, zaczynam zagadywac dziewczyny.

Gdybym nadal tkwil w terapii behawioralno-poznawczej tkwil bym w miejscu

CBT - owszem - ale moim zdaniem kazdy psychoterapeuta musi cos wiedziec nt terapii psychoanalityczno-psychodynamicznej

Ta pierwsza mowi nam ze wszystko jest ok i wszystko bedzie dobrze, a to nie jest droga do uzdrowienia.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Sortuj wg