Wakacje

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Wakacje ;/

przez brid 11 lip 2011, 19:25
weź się do jakiejkolwiek roboty, nikt nie jest aż taki beznadziejny, żeby cokolwiek sobie nie znaleźć, choćby na miesiąc, czy dwa.
później kasa przyjdzie, będzie lepiej. tylko trzeba wreszcie ruszyć dupę z przed komputera.
"czy zrobiłaś/eś wszystko co możliwe aby się wyleczyć ze swoich zaburzeń?"

Wakacje ;/

przez TheGrengolada 11 lip 2011, 22:30
Zacznij uczyć się na następny rok szkolny :D Serio mówię: rób coś, żeby się rozwijać, np. kurs językowy, jakieś koło zainteresowań, kurs na prawo jazdy... najlepiej coś, co zmusi Cię do regularnego wychodzenia z domu.

Wakacje ;/

przez Nel 12 lip 2011, 00:05
bosz.... ty pracujesz w szkole?
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wakacje ;/

przez Alexandra 12 lip 2011, 00:09
Ja też filolog i też praca w szkolach... w wakacje mam kursy, więc trochę pracuję, a zapisałam się na kurs językowy (kolejny język nie zaszkodzi) i regularnie chodzę i się uczę. żeby nie siedzieć w domu. Wyjadę może w sierpniu gdzieś, nawet sama- muszę się gdzies ruszyć, zmienić miejsce i naładować akumulatory. Jak się gdzieś wyjedzie, chociaż na tydzień, zupełnie inaczej wraca się do pracy, nauki itd. Nie wyobrazam sobie bez wyjazdu. Teraz nie mogę, bo bliską mi osobę czeka operacja :(
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Wakacje ;/

przez Nel 12 lip 2011, 00:18
ja bym umarła w szkole....to chyba najbardziej lękowe poza wszelkimi dworcami miejsce na ziemi....
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

Wakacje ;/

przez Nel 12 lip 2011, 00:24
musisz byc prawdziwym twardzielem....dla mnie to sprawdzanie o którym piszesz to bariera nie do pokonania....

Nel

Wakacje ;/

przez malibu 12 lip 2011, 00:26
autsajder,zazdroszczę pracy w szkole,tyle urlopu,życ nie umierac ;) :D A na poważnie ... Są oferty z "Grupona" wyjazdów językowych zorganizowanych ,do Londynu,cena dobra, cała grupa,moze być fajnie :roll: A moze Ty polonista? 8)

Wakacje ;/

przez Lolita 14 lip 2011, 15:05
Mnie się wydaje że troszeczkę sam się w to wpędzasz.
Nikt ze znajomych nie będzie za Tobą chodził i pytał czy akurat masz chęć gdzieś wyjechać.
I jakoś nie wierze że wszyscy znajomi pojechali tylko we dwoje.
sam musisz podjąć inicjatywę, sam musisz się pytać. Bądź sam możesz zorganizować jakieś spotkanie ze znajomymi np. w barze. na początek. Poza tym wyjazdy samemu też nie muszą być takie złe, bo zawsze istnieje możliwość poznania nowych znajomości.

Zgadzam się z propozycją jakiegoś kursy, tylko że nic związanego z nauką.
Radziła bym Ci się udać na jakiś kurs sztuk walki, tańca, może fotografii. Gdzieś gdzie mógł byś spotykać i zawierać nowe znajomości.

chyba rzeczywiście wezmę się za pisanie pracy, albo coś w ten deseń

Bardzo wygodne prawda, bo nie musisz wychodzić z domu i możesz się użalać nad sobą.

To jak będzie wyglądało twoje życie, zależy tylko od Ciebie. ;)
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

Wakacje ;/

przez gazlupkowy 17 lip 2011, 00:01
autsajder, nie wiem jakie wakacje preferujesz ale jeżeli lubisz aktywny wypoczynek, a nie leżenie na plaży, to polecam wycieczki z biur podróży. Nie musisz mieć nikogo znajomego żeby tam jechać. Ja już w tym roku byłem dwa razy na takich wycieczkach, jedna była w Europie, druga w Ameryce Północnej. Wszystko jest tam zaplanowane i nie ma czasu żeby się nudzić. Jest dużo osób, z którymi można pogadać. Nie byłem tam jedynym singlem. Nawet ludzie, którzy mają rodziny jeździli czasami samemu, bo np. żona nie lubi takich wycieczek, a oni tak. Więc raczej nie będziesz się tam źle czuł. Single stanowią coraz większy odsetek ludzi na wycieczkach i nie jest to niczym dziwnym. Wiem, że się przyjęło, że wakacje Polaka to koniecznie plaża w turcji z żoną i dzieckiem, all inclusive, piwo i nic nie robienie ale to nie mój styl. Ja wolę przedzierać się przez dżunglę, wchodzić na piramidy, kompać się w wodospadach, jeździć dżipami po wąskich przełęczach niż siedzieć w hotelach obok wrzeszczących niemców i noworuskich słuchając lady gagi z głośników i chlać. Byłem np. w czarnobylu w skażonej zonie. myślisz, że nawet jakbym miał dziewczynę, to chciałaby tam ze mną pojechać? a tak mogłem tam pojechać.

Jeżeli lubisz takie rzeczy, to niech brak znajomych cię nie ogranicza. Podróże i przygoda to jedna z niewielu rzeczy, dla których warto żyć i brak kogoś do pary w ogóle by mnie przed tym nie powstrzymał.

Wakacje ;/

przez Nel 17 lip 2011, 02:39
gazlupkowy, a cóż dziwnego w plaży z dzieckiem...? A moze on własnie o zonie plazy i dziecku marzy...?

Nel

Wakacje ;/

przez gazlupkowy 17 lip 2011, 19:32
dune napisał(a):gazlupkowy, a cóż dziwnego w plaży z dzieckiem...? A moze on własnie o zonie plazy i dziecku marzy...?

No, niektórzy tak lubią, np. moi rodzice. Mówię mu tylko o tym, bo z tego co pisze wynika, że nie ma rodziny.

Wakacje ;/

przez Nel 17 lip 2011, 20:01
gazlupkowy, moi tez lubili...gorzej ze mną ;)

Nel

Wakacje ;/

przez Nel 17 lip 2011, 23:27
autsajder, systemowo i strategicznie....to juz wszytsko na najlepszej drodze do plaży ;)

Nel

Wakacje ;/

przez Nel 17 lip 2011, 23:34
autsajder, no widzisz...a ja sobie torebkę kupilam w nadziei na zastrzyk...ale niezbyt mi to wyszło :)
koncert z koleżanka brzmi lepiej niz opalanie z kolegą ;)

Nel

Sortuj wg