Filmy! Recenzje forumowiczów

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Filmy! Recenzje forumowiczów

przez linka 28 mar 2010, 15:56
Nostalgia anioła - 14 letnia Susie Salmon zostaje zgwałcona i zamordowana. Jej dusza jednak pozostaje w "zawieszeniu", obserwuje to co dzieje się na ziemi....a tam ojciec i siostra Susie starają się odnaleźć zabójcę dziewczynki. Każda z tych osób przeżywa własną osobistą targedię a film jest historią godzenia się z odejściem kogoś bliskiego, opuszczeniem rodziny.
Film wzruszający, pełen przemyśleń o życiu, ciekawy - polecam serdecznie. Myślę, że Peter Jackson ( reżyser) spisał się całkiem nieźle :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 28 mar 2010, 22:33
Monty Pythona też lubię :smile: Ale jeśli chodzi o mnie to najbardziej w świecie rozśmiesza mnie Jaś Fasola, i to odkąd pierwszy raz go zobaczyłam- jako dziecko (kazałam mamie nagrywać wszystkie odcinki na video :mrgreen: ).
magdalenabmw

przez linka 29 mar 2010, 08:37
Dziewczyny, proszę - RECENZJE - jak już piszecie co lubicie, to napiszcie konstruktywną ocenę, dlaczego tak, dlaczego nie.
Poznawanie cudzych opinii jest bardzo ciekawe a czytanie ja lubię to a ja tamto - już mniej ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 29 mar 2010, 10:07
linka
Ok, jak uważasz, tylko wydawało mi się,że opisów i recenzji w necie jest tyle, że każdy sam sobie przeczyta. A tutaj wystarczy ,że nam się podoba i warto zobaczyć.
Moderator

przez magdalenabmw 29 mar 2010, 12:08
Dobra, to żeby nie było :P
Kocham Jasia Fasolę, bo potrafi mnie rozśmieszyć do łez. Tak samo odcinki serialowe jak filmy z jego udziałem: Johnny English, Wyścig Szczurów, Czarna Żmija itd.

Odcinki serialowe z Fasolą są cudowne. Wspaniała fabuła, wciągająca akcja, napięcie, piękne plenery, muzyka, światło i bardzo przystojny aktor w roli głównej... To wszystko sprawia że uwielbiam je oglądać o każdej porze dnia i nocy.

Polecam.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
magdalenabmw

przez Fable 29 mar 2010, 13:57
Wczoraj byłem z koleżanką na filmie "Wyspa tajemnic". Musze Wam powiedziec ze strasznie sie rozczarowałem. Film zrobiony na siłe z przewidywalnym zakonczeniem. Było kilka fajnych smaczków ale to zupełnie za mało!!! Film opowiada historie dwóch policjantów którzy przypływają na wyspe na której znajduje się szpital psychiatryczny. Uciekła z niego pacjentka i owi policjanci mają rozwikłać zagadke. Eh... dodam jeszcze ze film troche przydlugi.

Moja ocena 6+/10

przez magdalenabmw 29 mar 2010, 14:37
Fable- dzięki za tą recenzję, bo właśnie zarezerwowałam na niego bilety w kinie. Z reklam wynika że jest ciekawy, gorzej jeśli jest tak jak piszesz :> Ale i tak pójdę, żadnego horroru nie przepuszczę :P I potem ja zdam relację.
magdalenabmw

przez linka 29 mar 2010, 14:51
magdalenabmw, co do horrorów, byłam ostatnio w kinie na Wilkołaku i jestem zawiedziona, w filmie pozaplatały się sceny z których wiało nudą i sceny w których wilkołaki rzucały mi się do gardła i podskakiwałam na fotelu, niestety nie w tym pozytywnym sensie. Film nie budował u mnie żadnego napięcia, oczekiwania....taki no hmm....dla mnie flaczki z olejem. Nie polecam.
Na plus mogę dodać piękną scenografię i dobrego (jak zwykle w roli psychodelicznych charakterów) Anthonego Hopkinsa.

Jeśłi zaś idzie o "mocne" horrory polecam Paranormal Activity, tylko koniecznie oglądać w nocy. Film w podobnie do Blair Witch - młoda para instaluje w sypialni kamerkę (bez zboczeństw proszz) bo dziewczyna jest przekonana, że nawiedza ją duch. To co się tam dziej ...no sami zobaczycie - ale film jest naprawdę dobry.

wiola173pewnie, że tego pełno na necie jest ale temat postu brzmi : Recenzje forumowiczów.
Załóżcie temat: "Jakie lubisz filmy" i tam dyskusja może toczyć się do woli.
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 29 mar 2010, 15:20
Linka- z tymi wilkołakami to w ogóle bardzo mało jest dobrych filmów :? Ja tak jak i Ty raz się pokusiłam na wizytę w kinie aby zobaczyć ponoć dobry 'Zew krwi' natomiast też się zawiodłam. 'Wilkołaka' nie oglądałam ale widzę po opisie że podobna papka :?

Natomiast o 'Paranormal Activity' pisałam na poprzedniej stronie- jestem ogromną fanką tego gatunku, ale to jest jedyny (no dobra, jeszcze się boję filmów o egzorcyzmach ;) ) film, którego nigdy w życiu nie obejrzę.

Ogólnie lubię mocne kino, ale ten film byłby chyba AŻ ZA mocny dla mnie :lol: (czyt. zawał na miejscu).
Natomiast jeśli lubisz emocje i mocne przeżywanie filmu to myślę że spodobałby Ci się film, o którym wspomniałam już wcześniej, a mianowicie ''Nieodwracalne'. Naprawdę miesza w głowie, tu link do filmweb'a:

http://nieodwracalne.filmweb.pl/

Ale żeby nie robić ot to dodaję kolejne moje recenzje, może teraz coś lżejszego ;)

Noc w Roxbury- płakałam ze śmiechu jak dziecko :mrgreen: :lol: Tytułowe Roxbury to klub dyskotekowy. Głównymi bohaterami są dwa fajtłapowaci bracia, którzy co noc urządzają sobie rajdy po okolicznych klubach. Najczęściej oczywiście ich wyrzucają. Ich marzeniem jest mieć własny klub, taki jak Roxbury- klub elitarny, do którego ich nigdy nie wpuszczono. Naprawdę polecam zobaczyć ten film, każdy zły nastrój odchodzi w ciągu sekundy :D A to wszystko w rytm muzyki disco. Oł yeah!

http://www.youtube.com/watch?v=Noq_oR1a0gs

Drommen (Sen Duński) z 2006 roku

Akcja filmu dzieje się w 1969 roku. Głównym bohaterem jest 13 letni Frits. Jest to czas przemian w Danii, a Frits jest zafascynowany tym wszystkim, jego idolem jest Martin Luther King. Despotyczny nauczyciel, srogie kary, dorośli, którzy nie popierają nowych przemian -to wszystko pchnie Fritsa do jego własnej wojny. Ten film jest naprawdę godny uwagi. Momentami bardzo wzruszający, pokazuje walkę, ideały, czas przemian, nie tylko tych społecznych ale przede wszystkim tych w człowieku. Opis może i brzmi nudnie, i ja osobiście nie lubię jakichś ckliwych oper mydlanych, ale ten film naprawdę wciąga! Ogromny plus za świetną grę aktorską i cudowne wręcz krajobrazy.

Zlecenie (z 2006 roku)

Film opowiada o kobiecie która jest snajperem, bez rodziny, bez uczuć... Jedyne jej hobby to seks na jedną noc i picie w barze. Jej szef jest dealerem narkotyków. Pewnego dnia główna bohaterka odkrywa, że jest w ciąży. Musi się zastanowić co dalej z jej życiem, ale wtedy dostaje kolejne, wyjątkowe zlecenie... Na ten film nadziałam się wczoraj w nocy, leciał w tv, i bardzo mnie wciągną. Polecam obejrzeć szczególnie zwolennikom aborcji. Naprawdę poruszający obraz kobiety.
magdalenabmw

przez Fable 30 mar 2010, 22:41
Jestem wlasnie świezo po filmie Nostalgia anioła. Film jest na podstawie ksiazki. 14-letnia dziewczynka zostala zgwalcona i zamordowana przez sasiada. Film opisuje co sie dzieje potem, z jej rodzina, morderca itp. Widzimy mala dziewczynke w niebie jak komentuje zycie na ziemii. Film dosc dobrze sie oglada, choc zakonczenie jest wrecz smieszne :///

Ocena 7/10.

przez To takie czary... 08 wrz 2010, 02:05
Zabić wspomnienia - Reign Over Me ( 2007 )
http://www.filmweb.pl/film/Zabi%C4%87+w ... 007-275070

http://www.seans-online.pl/video/5552/Z ... -Lektor-PL

Fajnie sie to ogląda, chociaż film o problemach,
skąd my to znamy...
Dobra rola Adama Sandlera.

OPIS:Alan Johnson jest dentystą pracującym w renomowanej przychodni, ma piękną żonę oraz zdrową córkę- słowem spełnienie życiowych planów. Jednakże odczuwa jakiś bliżej nieopisany brak oraz chęć wyrwania się ze schematu.Pewnego razu zauważa na ulicy swego dawnego kolegę z college'u, Charliego Kaufmanna, który stracił całą rodzinę .Kiedy w końcu go odnajduje okazuje się że Charlie zdołał wyrzucić ze swojej pamięci wspomnienia o zmarłych żonie i córkach, otrzymał milion dolarów rekompensaty od rządu i teraz prowadzi życie...
To takie czary...

przez nnn 13 wrz 2010, 12:48
Fajne filmy ktore ogladałem to:

Taken,
Ostani dom po lewj,
Iluzionista,
Pachnidło,
Killing Me Softly - Urok Mordercy
Descent 1 , 2
Transiberiann
Dom Durakow - House of Fools
Blood Diamond - Krwawy diament
The Ghost Writer
Quilss
Egzorcyzmy Emily rose
Wyspa tajemnic
Wilkołak
..no i wiele i innych
nnn

Filmy! Recenzje forumowiczów

przez zzzzz 28 paź 2015, 05:21
Wielkie Oczy - Big eyes (2014r) -albo 2015r ,bo w Polsce wszystko jest później i drożej...

http://www.filmweb.pl/film/Wielkie+oczy-2014-472866

UWAGA : Jeśli podobały Ci się takie filmy jak : "Szybcy i wściekli 8" albo "Transformers 8" albo "San Andreas" >> to nie jest film dla Ciebie , nie trać czasu -w przeciwnym razie polecam ten świetny film Tima Burtona :smile:

Wszystko wskazuje na to ,że reżyser po klęsce /klapie filmu "Alicja w Krainie Czarów" podniósł się i jest w najlepszej formie :smile: Znów współpracuje z Danny Elfmanem który zrobił dobrze pasującą muzykę :)
Główną rolę gra raczej nieznana mi aktorka Amy Adams -prawdopodobnie wcześniej niczym mnie nie zachwyciła a tutaj trafiła na swoją rolę i całkiem dobrze gra ;) Znów świetna rola Christopha Waltza :D [ tego z "Bękartów wojny" i "Django" ]. Pozostałe gwiazdy to Terence Stamp i Jason Schwarzman.
To nie jest typowy film dla Burtona -tym razem zajął się prawdziwymi wydarzeniami i jest to świetna historia :smile:
Gdyby udało się wam obejrzeć to w jakości 720p z polskim lektorem :105: to... zobaczycie piękne ,klimatyczne zdjęcia -wielokrotnie to gra światła, kolorów i cieni.

Lepiej nie oglądać zwiastunów ,opisów tylko wziąć się za oglądanie filmu ;)

Są na świecie ( i na tym forum ) ludzie którzy dostrzegają rzeczy ,których nie dostrzega większość ludzi . Tim Burton weźmie was za rękę i pokaże wam co go zaintrygowało -będziecie "bliskimi obserwatorami" 8)

Sortuj wg