wiara a seks

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: wiara a seks

przez lakuda 29 sty 2011, 22:57
Vi. napisał(a):Brid, protestanci są w 100 % niebiblijni.

:shock:

wykaż rozbierzności..
lakuda

przez Vi. 29 sty 2011, 23:06
* sola scriptura – jedynie Pismo Święte stanowi autorytet w sprawach wiary i praktyki chrześcijańskiej,
* solus Christus – jedynie Jezus Chrystus, jako prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, jest pośrednikiem między nimi obojga,
* sola gratia et sola fide – jedynie łaska Boża jest podstawą usprawiedliwienia grzesznika poprzez wiarę i niezależnie od jego uczynków,
* soli Deo gloria – jedynie Bóg jest godzien oddania mu czci przez stworzenie.

1. W Piśmie jest mowa o tym, żeby się wyrzekać złych tradycji a pozostawać przy "prawdziwym kościele", który będzie miał autorytet.
Jest też mowa o tym, że żadne z Pism nie jest to rozważania własnego, tymczasem oni twierdzą, że Duch Św. będzie kierował i że można interpretować je samemu.
2. To jest prawda zawarta w Piśmie, lecz oni nie uznają wstawiennictwa a Pan Bóg prosił, żebyśmy się za siebie modlili oraz dawał moc apostołom, żeby uzdrawiali chorych, więc jak by nie mógł dać matce swojego syna mocy, która pochodzi od niego ?
3. Przeczytaj list Św. Jakuba, Luter nazwał go słomianym listem i nie dziwię mu się, w końcu jest napisane, że wiara bez uczynków jest martwa i że tylko z wiary człowiek nie może być zbawiony.
4. Oczywiście, że tylko Bogu się należy cześć oddawana Bogu.
Vi.

przez Brid 29 sty 2011, 23:09
Vi. uczęszczasz w jakiś grupach religijnych ?
Brid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brida 29 sty 2011, 23:10
Ja pokładam zaufanie w Bogu, ale mimo wszystko nie przechodzę na oślep przez ulicę wierząc, że nic mnie nie przejedzie ;)
Mam 17 lat. Wiem, niedużo.
Kto pojmie psychikę człowieka, który śmieje się wyłącznie dlatego, że może oddychać?

przez Vi. 29 sty 2011, 23:12
Co masz na myśli poprzez uczęszczanie ?

Brida, masz tyle lat co ja, ja wierzę że jeśli ma mnie coś przejechać to przejdzie, ale to nie znaczy, że mam wystawiać Boga na próbę.
To przecież jest w piśmie :

"Nie będziesz kusił Pana Boga swego"

Lecz on powiedział, żeby mu ufać, a brak zaufania nie pochodzi raczej od niego, myślisz że o kogo mogą w świecie pochodzić rzeczy ?
Vi.

przez Vi. 29 sty 2011, 23:13
Co masz na myśli poprzez uczęszczanie ?

Brida, masz tyle lat co ja, ja wierzę że jeśli ma mnie coś przejechać to przejdzie, ale to nie znaczy, że mam wystawiać Boga na próbę.
To przecież jest w piśmie :
Słowa Pana Jezusa napisał(a):"Nie będziesz kusił Pana Boga swego"

Lecz on powiedział, żeby mu ufać, a brak zaufania nie pochodzi raczej od niego, myślisz że o kogo mogą w świecie pochodzić rzeczy ?
Vi.

przez Brid 29 sty 2011, 23:15
Vi. noo różnego rodzaju spotkania, na studiach to się nazywa duszpasterstwo akademickie, ale dla licealistów też takie coś jest, tylko nie wiem jak to się nazywa. ogólnie jakaś wspólnota religijna
Brid

przez Vi. 29 sty 2011, 23:16
Nie, chodzę co tydzień do kościoła i to by było na tyle, czasem w tygodniu chodzę we wtorek po terapii.

Raczej to wynika z tego, że mam znajomego, który bardzo! dobrze zna Biblię i robi jej różne interpretacje, jest w tym mistrzem a ja je czytam :)

Być może kiedyś będę "Master of theology"
Vi.

przez lakuda 29 sty 2011, 23:17
To nie są rozbieżności ,jak na razie tylko wypunktowałeś kilka spraw . Wiesz na czym polegają rozbieżności ?
lakuda

przez Vi. 29 sty 2011, 23:30
To co spowodowało, że doszło do reformacji ?
Vi.

przez lakuda 29 sty 2011, 23:44
brak zgody na zwierzchność Watykanu.. ot co.
lakuda

przez lakuda 29 sty 2011, 23:46
p.s. Vi. od kiedy odpowiada się pytaniem na pytanie i jaki to ma związek z pytaniem zawartym w temacie??
aczkolwiek, jeśli Moderatorzy zezwolili na offtop, chętnie poczekam na Twoje argumenty..
lakuda

przez Imre 29 sty 2011, 23:51
lakuda napisał(a):brak zgody na zwierzchność Watykanu.. ot co.

To prawda. Nauki Lutra były tylko pretekstem, głównie chodziło o zyskanie niezależności od Watykanu i zarekwirowanie majątku Kościoła.
Imre

przez lakuda 29 sty 2011, 23:53
Fakt.. i poruszmy jeszcze historię króla Henryka 6 ( czy 8? )..

Imre, masz jak najbardziej rację..
lakuda

Sortuj wg