Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Sorrow 27 mar 2012, 01:30
No. Na porządnych studiach to jest taki poziom że żeby zdać na 3 to trzeba się tyle uczyć co żeby zdać na 5-6 w liceum.

przez pustkaa 27 mar 2012, 01:30
Bellatrix, a Ty gdzie się podziewasz? :)

-- 27 mar 2012, 00:32 --

ja sobie robię chwilę przerwy na dymka i idę się kąpać :) wracam niebawem :angel:
Mówisz o miłości i sprawiasz mi ból
Ja śnie o wolności i bardzo chcę żyć...

przez niewypowiedziana 27 mar 2012, 01:33
Sorrow, to jeszcze zależy czy dzienne czy zaoczne. Niestacjonarne uzupełniające na renomowanej uczelni czasem można zdać z palcem w dupie.
Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 27 mar 2012, 01:39
Sorrow,
krótko i na temat wali się książki na pamięć po tysiąc stron i po prostu już nie ma przebacz trzeba się uczyć jak się komuś nie podoba to sie słyszy ,że nie ma obowiązku studiowania i nikogo nie obchodzi,ze przychodzisz ze zwolnieniem na zapalenie oskrzeli , tylko pałka i kampania wrześniowa ech , no i są tzw. przedmioty koszące, które jet bardzo trudno zdać u mnie to było postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne u tzw. Krwawej Baski hihi,
pustkaa,
Kasia włóczy po pokojach ostatnia litera i takie tam .... :P
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Śmiercionauta 27 mar 2012, 01:41
W Polsce sa jakies renomowane studia? Nawet studiwanie chemii nie gwaratuje pracy.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez niewypowiedziana 27 mar 2012, 01:46
luk_dig, renomowane w niby rankingach, że niby z tradycją i wysokim poziomem. Czasem od razu po szkole średniej lepiej iść do pracy niż się uczyć kolejne parę lat, a potem usłyszeć, że nie masz doświadczenia.
Studia to przeżytek i naprawdę szkoda mi tych zmarnowanych lat.

przez tahela 27 mar 2012, 01:49
niewypowiedziana,
u mnie było tak ,że można było zdawać egzaminy z zaocznymi na sali np. opisówki a zaoczni mogli zdawać z dziennymi jak nie mogli być na swoim terminie, z zaocznych można się było przenieść na dzienne jak się miało średnia 4,0, ale było trudno taką średnią zdobyć z tego co wiem, czasem były egzaminy łączone, takie same programy były i zakresy materiału, to były jeszcze jednolite magisterskie teraz nie wiem już jak to jest w sumie a te dwustopniowe studia to dla mnie już jest porażka powinny być jednolite a jak ktoś idzie na licencjata to nie powinien np. z jakiejś wyższej szkoły zawodowej moc robić magistra na uniwerku bo to jest niesprawiedliwe , na uniwerku ktoś kuje 3 lata a ktoś 3 lata się obija i magistra dorabia sobie później na uzupełniających, bo jednak rożnica poziomów jest,
u mnie w mieście jest taka prywatna szkoła lansu balansu co daje tytuł magistra a swego czasu przyjmowała na 3 rok licencjata po dwuletnim studium zawodowym, gdzie w ogóle wiadomo jaki jest poziom ech a później oni szli do Wrocka i robili magistra na uczelni ekonomicznej no parodia jak dla mnie po prostu
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez niewypowiedziana 27 mar 2012, 01:58
tahela, na mojej uczelni było zupełnie inaczej. Kierunek sam w sobie obligował do egzaminów wyłącznie ustnych, więc o ściąganiu nawet nie było mowy, a i stres większy. Mało tego ta uczelnia była filią uniwersytetu, więc wymagano od nas więcej, przez co wiele głów poleciało. Takim sposobem na uzupełniające trafiało już mniej osób. Zgodzę się jednak z Tobą, że dwustopniowe studia to nie to samo co jednolite. Z drugiej jednak strony trafia na nie ktoś raczej zdecydowany niż ciągnący to, co już rozpoczął.

przez Sorrow 27 mar 2012, 01:58
Ja teraz mam iść na zaoczne. Nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądać. 8 dni zajęć wciśniętych w jeden weekend? Bez jaj. Do tego jeszcze praca po 8 godzin dziennie?

przez niewypowiedziana 27 mar 2012, 02:04
Sorrow, ja pracowałam i robiłam magisterkę zaoczną, wtedy jeszcze byłam zdrowa. Z godzinami było ok, zajęcia od 8, max. do 18, ale zazwyczaj do 16, no i często się uciekało :D . Bardziej wykańczały mnie te dojazdy, poranne wstawanie i spanie u niesympatycznego kuzyna.
Sorrow, będzie dobrze i zleci szybciutko.

przez tahela 27 mar 2012, 02:08
niewypowiedziana,
na ustnych tez mozna ściagać jak odpowiada ktoś inny a Ty sie przygotowujesz, u mnie na pierwszym roku chłopacy nawet czytali z zestawu inne pytanie niz to wylosowane i odpowiadali na to co umieli a umieli tylko jeden temat , facet to taki dziadek był ,ale z klasa profesor starej daty, pisałam u niego magisterkę, był cudowny i nawet ie sprawdzał tych zestawów bo nie przyszlo mu do głwoy ,ze taki nr moga mu zrobic, na ustnych nawet łatwiej sciagac i na opisówkach niz na testach bo na testach zwyczajnie nie ma czasu , z tym, że na testy uczysz sie inaczej i jak sie uczysz do ustnego czy opisówki to ze zrozumieniem i wyciaganiem wniosków i na pamięc a na testach to na pamięc odpowiedzi , nawet jak zmieniają pytania to jednak sa one w pewien sposób podobne i po nauce do testów ta wiedza nie jest taka trwała, chociaz i tak mieliśmy taki test ze na 200 osób na sali zdało 2 ja i taki chłopak, a test był sprytnie ułoożny i trzeba było wyczaic jakby klucz odpowiedzi, pierwsza odpowiedź , która sie nasuwala nie była prawidłowa wiec nie wystarczyło sie tutaj na pamięc nauczyć tylko jeszcze zapmiętac ustawy i tak umiec nimi obracac by wyczuć tę prawidłową odpowiedź,
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez pustkaa 27 mar 2012, 02:10
Jestem ponownie :)

Sorrow, ja też zaocznie :) nie wyobrażam sobie w wieku 25 lat iść na rozmowę o prace i nie mieć doświadczenia... studia, studiami, ale zerowe doświadczenie nieco podcina skrzydła :roll:
z jakiego powodu Ty zdecydowałaś się na niestacjonarne? u mnie to jest pobudka czysto finansowa, nie stać mnie, żeby nie pracować, a na te nocki to dlugo nie pociągnę:)
Mówisz o miłości i sprawiasz mi ból
Ja śnie o wolności i bardzo chcę żyć...

przez tahela 27 mar 2012, 02:13
Sorrow,
zajęc bedziesz miał mniej , bedziesz musiał sam z ksiązką pracować więcej i tyle, dasz rade będzie dobrze
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Sorrow 27 mar 2012, 02:16
Ja zdrowy nie jestem od jakichś 22 lat. W ogóle nie wiem jak mam znaleźć pracę. Generalnie rzecz biorąc mam takie cechy, że raczej przy większości prac nie wymagających kursów czy szkół odpadam na starcie - jestem nerwowy, powoli mówię, pocę się.

Sortuj wg