dary ducha św - ale nie to, co myślicie =P

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

przez Zazie 08 lut 2011, 00:22
margarita200, czytam twoje posty i nie wierzę. Co tutaj się ostatnio, ludzie, dzieje? A mam wrażenie, że tutaj więcej jest ludzi dorosłych, którym nie powinna być obca definicja słowa "kultura". Wiec jak jest?

Co do darów - chyba mam dar szczerości, według słów moich znajomych wychodzi, że także radości. Może jednak nie jest ze mną aż tak źle :smile:
I know the pieces fit cause I watched them tumble down
No fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other, watch the temple topple over

przez lakuda_reaktywacja 08 lut 2011, 00:25
o..i o to w tej zabawie chodziło - kto ma ochotę, pisze, jakie "dary zwyczajne" posiada..
:roll:
lakuda_reaktywacja

przez Korba 08 lut 2011, 00:32
lakuda_reaktywacja napisał(a):" Czy twój mały ssaczy móżdżek naprawdę tego nie ogarnia?" :mrgreen:

* do Morta, gdy Maurice „jest” w aparacie.
* Źródło: odc. 1, Błyskawiczne zniknięcie

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kocham ten odcinek... jak wszystkie chyba....
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lakuda_reaktywacja 08 lut 2011, 00:37
Korba, szkoda, że kolejna seria jest nie tłumaczona tylko trzeba czytać :/

( ale ze mnie leniwiec :mrgreen: )

-- 07 lut 2011, 23:38 --

tfu... lemur :lol:
lakuda_reaktywacja

przez Korba 08 lut 2011, 00:50
kiedyś miałam dar słuchania, dar obecności oraz dar zrozumienia.
może i nadal je mam gdzieś w 60-80%, ale dawanie muszę odchorowywać.
bardzo absorbuję stany innych ludzi.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez fobia 08 lut 2011, 00:51
zabawa mi się podoba :mrgreen: musiałam wytężyć mój móżdżek i oto do czego doszłam:

posiadam :

dar uśmiechu
dar miłości do zwierząt
dar miłości do osób mi bliskich :lol:

:mrgreen:

-- 07 lut 2011, 23:53 --

kiedyś , dawno temu miałam też dar radości, a teraz uczę się go od nowa ... :(

przez lakuda_reaktywacja 08 lut 2011, 00:54
:great: :great:
lakuda_reaktywacja

przez Korba 08 lut 2011, 00:59
ach te człowieki! niezbyt ruchawe, ale zawsze, nie? :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez lakuda_reaktywacja 08 lut 2011, 01:10
ej ej... teraz mi się przypomniało...

Niepojęte, dlaczego ofiara nie chciała się złożyć.
:lol: :lol:

-- 08 lut 2011, 00:25 --

nieee.. no muuszę.. :lol: :lol:

Tak śmierdzą tylko pingwiny i niektóre zakonnice.

* Opis: do Maurice'a, gdy Julian wąchał samochód pingwinów.
* Źródło: odc. 1, Popcornowa panika
lakuda_reaktywacja

przez Ahmall Gammat 08 lut 2011, 02:15
Wątek pani l-r...hmmm
Miało być jak zwykle wrednie i cynicznie.Nie wyszło.
Poznacie prawdę,a prawda was wyzwoli.

przez lakuda_reaktywacja 08 lut 2011, 02:20
Ahmall Gammat, przepraszam cie bardzo co to znaczy JAK ZWYKLE??
MOŻE ZAPODASZ INNYPRZYKŁAD ZAPOCZĄTKOWANEGO PRZEZE MNIE JAKIEŚ CYNICZNEGO TEAMTU??
bo ja jakoś sobie nie przypominam... :shock:

-- 08 lut 2011, 01:21 --

miało być wesoło i podnosząco co po niektórych na duchu - jak widac udało się :bezradny: ku Twojemu rozgoryczeniu
lakuda_reaktywacja

przez kubaka666 08 lut 2011, 02:30
lakuda_reaktywacja napisał(a):miało być wesoło i podnosząco co po niektórych na duchu - jak widac udało się :bezradny: ku Twojemu rozgoryczeniu

widać nie masz daru podnoszenia na duchu.
śmieszy mnie to co napisałem powyżej.

"jesteś dziwny." i słowo nerwicą się stało.

przez dogomaniaczka 08 lut 2011, 02:31
Ahmall Gammat, o co Ci znowu chodzi?
dogomaniaczka

przez lakuda_reaktywacja 08 lut 2011, 02:32
kubaka666, yyy... czytaj ze zrozumieniem, JEŚLI POTRAFISZ, CZŁOWIECZKU..
ja w pierwszym poście na dole napisałam o swoich darach

ale niestety... niektórzy nie mają DARU CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM... Panie Boże, wybacz im, nie wiedzą co czynią.... :twisted:

-- 08 lut 2011, 01:34 --

kubaka666, taki z CIEBIE CHOJRAK??
jak ktoś zacznie, to TY CZUJESZ SIĘ DOPIERO NA SILE KOMUŚ DOWALIĆ??
BO JAKOŚ wcześniej byłeś obecny na forum i nie byłeś taki, CHOMICZKU :twisted: WYSZCZEKANY...

-- 08 lut 2011, 01:37 --

jeszcze kubaka 666 :twisted: a może to SZATAN przez ciebie przemawia... :twisted:

-- 08 lut 2011, 01:46 --

jeszcze co nieco do nicka powyżej..
Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok. I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona. I zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano uczynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii, która otrzymała cios mieczem, a ożyła. I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. (Jan)

Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. (Jan)

Na temat liczby imienia bestii napisano już wiele. Z pewnością interpretacji liczby 666 jest tyle, co ludzi zajmujących się tą zagadką. Poniżej znajduje się kilka przypadkowych i różnych interpretacji, które być może przybliżą problem oraz przedstawią na ile sposobów ludzie próbują interpretować liczbę 666 (najczęściej są to wyliczenia matematyczne).

[...] według tego co Biblia mówi to przyszły papież jest oznaczony liczbą 666 i on będzie pomagał antychrystowi w jego niecnych poczynaniach. [...] jedna z tych "fajnych " czapek, które noszą kolejni papieże ma emblemat. Zapisane są tam słowa i litery w greckim jak i hebrajskim, które oznaczają także cyfry i gdyby je wszystkie dodać, wtedy wyszedłby numer 666 [...]

[...] komputer, może cała sieć, jest bestią, a numer bestii to 666. Jak obliczyć? Z alfabetu angielskiego, gdzie powstało słowo "computer". Przypisując (wg. poniższego wzoru) każdą literę alfabetu odpowiedniej liczbie (pomnożonej przez 6), po zsumowaniu otrzymamy liczbę 666.
a=1

b=2

c=3

d=4

e=5

f=6

g=7

h=8

i=9

j=10

k=11

l=12

m=13
n=14

o=15

p=16

q=17

r=18

s=19

t=20

u=21

v=22

w=23

x=24

y=25

z=26

Istnieją także wyrażenia mające cechy wspólne z osobą antychrysta, pisane za pomocą liter greckich bądź hebrajskich, pod którymi kryje się liczba 666.

Neron Kesar (cesarz Neron - postawa antychrześcijańska) = 666 (hebr.)
Kesar Romim (cesarz Rzymian) = 666 (hebr.)
Latainos (rzymski) = 666 (gr.)
Teitan (potężny) = 666 (gr.)

Żaden prorok w swoich przepowiedniach nie podaje imion bądź nazwisk przyszłych władców. Nostradamus posługiwał się symbolami, podobnie Daniel (mały róg = antychryst). Powód może być taki, że nie zostały im objawione imiona włądców, albo podanie tych imion w proroctwach mogłoby wpłynąć na losy przyszłych wydarzeń (np. zabójstwo danej osoby, zanim dojdzie do władzy).
Najbardziej logicznym wytłumaczeniem liczby 666 to takie, w którym imię antychrysta składa się z trzech wyrazów po 6 liter. Na bliskim wschodzie, skąd ma pochodzić antychryst, personalia składające się z trzech członów nie są rzadkością. Choć personalia przywódcy Irackiego składają się z dwóch cżłonów po 6 liter: Saddan Husein, to jednak nie należy dopatrywać się w nim antychrysta.

Końcowym etapem władzy antychrysta będzie opanowanie miejsc świętych tj. Jerozolimę, III świątynię Boga, a także święty naród. Szatan posłuży się antychrystem w walce z Bogiem, w walce o Izrael. Swojemu słudze da władzę nad wszystkim.

Wzniósł się on aż do wojska niebieskiego i strącił na ziemię część wojska oraz gwiazd i podeptał je. Wielkością dosięgał on niemal Władcy wojska, odjął Mu wieczną ofiarę, obalił miejsce Jego przybytku i Jego wojsko. Jako codzienną ofiarę składał występek i prawdę rzucił na ziemię; działał zaś skutecznie. (Daniel)

-- 08 lut 2011, 01:47 --

W przekazach biblijnych antychryst przedstawiony jest pod symbolem bestii. Apokalipsa Jana zawiera wiele szczegółów odnoszących się do władzy antychrysta, m.in. czas jego panowania. Interpretatorzy centurii Nostradamusa wskazują na 27 lat,
lakuda_reaktywacja

Sortuj wg