Jak wyciągnąć syna z uzależnienia od narkotyków

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Dziobak 18 sty 2016, 09:55
#kostucha wracając do problemu:

Nie obwiniaj się, bo nie masz na to wpłwu, co wpadnie dzieciakowi do głowy. Sam pamiętam, jak głupie rzeczy z kumplami wymyślaliśmy, aż cud, że wciąż żyję. ;) Teraz trzeba mu uświadomić, że zrobił źle, a jeśli z tym nie skończy, to zapłaci za to w najgorszym wypadku śmiercią, najlepszym - kryminałem.

przez MarceLove 18 sty 2016, 11:25
Zadzwoniłam do znajomego, który pracuje w placówce leczącej uzależnienia w Poznaniu, tzn. w Detoks Poznań (tak chyba brzmi ich pełna nazwa). Przyjmują dzieci i aktualnie mają wolne miejsca dla pacjentów. Zorientuj się co i jak.

przez kostucha 18 sty 2016, 15:08
A co to jest za placówka? Jakiś szpital psychiatryczny, czy co? Nie chcę go oddać byle gdzie, a źle mi się kojarzą takie miejsca. To dobry chłopak, tylko wpadł w kłopoty po śmierci swojego ojca (mąż zginął w wypadku samochodowym).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez andrzej57 18 sty 2016, 16:22
kostucha, pw. Pozdrawiam
obserwowany

przez MarceLove 18 sty 2016, 16:45
kostucha napisał(a):A co to jest za placówka? Jakiś szpital psychiatryczny, czy co? Nie chcę go oddać byle gdzie, a źle mi się kojarzą takie miejsca. To dobry chłopak, tylko wpadł w kłopoty po śmierci swojego ojca (mąż zginął w wypadku samochodowym).

To jest jeden z lepszych ośrodków, na pewno będą tam dobrze traktować syna. Pooglądaj zdjęcia na ich stronie http://poznandetoks.pl/ (a najlepiej tam podjedź sama i zapoznaj się z lekarzami, obejrzyj warunki) – budynek wygląda jak taki dworek. Leczą również alkoholizm i inne uzależnienia, w tym mieście na 100% nie oddasz go w lepsze ręce.

przez Dziobak 20 sty 2016, 10:26
Wow, nie wiedziałem, że „detoks” może być już nawet od internetu i komputera… jak tak dalej pójdzie, to mojego syna też tam wyślę, bo całymi nocami siedzi i gra w jakieś gry.

przez wiejskifilozof 25 sty 2016, 14:12
U nas w mieście,śmiercią samobójczą.Zginął chłopak,lat 22.Powód narkotyki.

przez Pentla 17 mar 2016, 14:01
Cześć wszystkim, Marcelove mam pytanie do ciebie. Mój syn również wpadł w nieciekawe towarzystwo i wydaje mi się że też jest uzalezniony. To jednak pol biedy bo zadal sie z tak nieciekawymi ludźmi ze obawiam sie że mogą go wykorzystać do zrobienia czegos strasznego. Chcialabym go oddac do takiego odosobnionego miejsca gdzie moglby zwolnic, zastanaowic sie nad soba i rozpocząć odwyk, bo to naprawde inteligentny dzieciak. Obawiam sie tylko ze jesli go tam zostawie to juz go nie zobacze. Co jesli to miejsce mu nie pomoze i wyjdzie z niego zły na mnie i ucieknie z domu, albo co gorsza nie wyjdzie z niego nigdy bo okaze sie ze nie mozna mu pomóc? Sama juz nie wiem co robic.

przez MarceLove 18 mar 2016, 09:24
W Twoich słowach widać jak bardzo kochasz syna. Czuć też że sprawia Ci dużo bólu. Podobne dylematy towarzyszą wszystkim matkom, które chcą coś zrobić dla swoich dzieci. Pomyśl jednak pozytywnie, że oddając go w dobre miejsce jak np Poznan Detoks o którym już pisałam, zyskujesz bardzo duże szanse, że terapia się powiedzie i syn przejrzy na oczy. Jeśli zaś zdarzy się tak że się nie uda (w co wątpię) to, przykro mi to mówić, ale w przyszłości syn zapewne trafi do więzienia, a Ty będziesz wiedziała że robiłaś wszystko co mogłaś by go ratować. Pozdrawiam.

przez NN4V 18 mar 2016, 09:37
MarceLove napisał(a):W Twoich słowach widać jak bardzo kochasz syna. Czuć też że sprawia Ci dużo bólu....

Dobrze, że cycków nie widać i wiatrów grochowych nie czuć.
Manipulant wazeliniarz.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Pentla 18 mar 2016, 10:25
NN4V jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to lepiej zamilcz, ludzie mają poważne problemy a Ty z takimi wywodami

MarceLove:
Zdaję sobie z tego sprawę i podobnie sobie to tlumacze ale to moje dziecko i wiem ze nie chcialby żebym go tam wyslala. Nie moge sobie wyobrazic ze zrobilabym cos przeciwko niemu.

przez MarceLove 18 mar 2016, 13:57
Tkwisz w pułapce złego myślenia. Będąc bierną i przyglądając się jak Twój syn niszczy sobie życie właśnie stajesz przeciwko niemu. Poczytaj sobie sama i spójrz na ten ośrodek: http://poznandetoks.pl/detox-narkotykowy.html czy przebywanie tam moze być dla niego karą? Czy moze go tam spotkac cos gorszego niz na codzien wsrod kumpli?

przez Eragon 18 mar 2016, 14:37
MarceLove napisał(a):Zadzwoniłam do znajomego, który pracuje w placówce leczącej uzależnienia w Poznaniu, tzn. w Detoks Poznań (tak chyba brzmi ich pełna nazwa). Przyjmują dzieci i aktualnie mają wolne miejsca dla pacjentów. Zorientuj się co i jak.

Mam nieodparte wrażenie, że jesteś na tym forum tylko po to, aby zareklamować tę placówkę. ;)

przez Pentla 18 mar 2016, 16:08
Eragon czy ty wszystko uwazasz za reklame?

Bardzo dziękuję Ci za pomoc i logikę której tak bardzo teraz potrzebuję. Przez ćpanie i kumpli mój syn kazdego dnia ociera sie o poprawczak wiec musze zaczac dzialac i sama z-robić ruch.

Sortuj wg