'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez tictac 02 kwi 2016, 16:12
Spróbuje bo sporo pale przy braniu paroksetyny i jednak powoduje to u mnie poranne biegunki, bóle brzucha i ogólnie chyba papierosy jednak trochę podnoszą również adrenalinę.
http://medycyna.linia.pl/nikotyna.html
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Ancilla 06 kwi 2016, 13:46
tictac, i jak, spróbowałeś? Ja nadal nie palę i mnie za bardzo nie ciągnie. Tzn. kiedy lepiej się czuję, to bym zapaliła. Teraz zamiast się cieszyć z tego rzucenia fajek, znów zaczęłam sobie wkręcać, że jak tak łatwo udało mi się rzucić, to pewnie mam... raka płuc, albo będę miała za 2 lata (znalazłam info w necie, że jak się komuś łatwo udaje odstawić papierosy, to może to oznaczać, że w ciągu 2-3 lat zachoruje na raka płuc). No jestem popieprzona :/

przez tictac 06 kwi 2016, 16:11
Daj spokój z takimi bzdetami , nawet sobie głowy nie zawracaj , ciesz się z rzucenia palenia , zaoszczędzonej kasy i z tego że Ci się udało bo nie każdemu to przychodzi tak łatwo. Ja nadal pale na razie mam za dużo problemów żeby rzucić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ancilla 06 kwi 2016, 21:16
dziękuję, dużo dla mnie znaczą te słowa :) trzymam kciuki, że Tobie też się w końcu uda!

przez tictac 07 kwi 2016, 20:48
Czy ktoś rzucał palenie będąc na lekach SSRI czy leki te pomogły w rzuceniu czy pali się na nich jeszcze więcej ?

przez dr. Psycho Trepens 27 kwi 2016, 02:31
tictac napisał(a):Czy ktoś rzucał palenie będąc na lekach SSRI czy leki te pomogły w rzuceniu czy pali się na nich jeszcze więcej ?

albo bez zmian albo więcej, bo brakuje wtedy dopaminy.
ja na SSRI palę więcej, znacznie.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez plusio34 27 kwi 2016, 16:29
dlaczego mniej dopaminy?

W ogole jak wy mozecie miec problem z rzucaniem fajek?

Ja nie pale 26 dni i nie mam problemu

ja rzucam metoda biorezonansu i nastepnego dnia czuje jakbym nigdy nie palil. Polecam. 60 zl place i mam spokoj
Po co sie meczyc?

przez krokusik01 29 kwi 2016, 09:32
Ja już rzucałem po kilka razy i za każdym udawało mi się nie palić przez nawet trzy miesiące. Niestety jak czułem, że już mi się tak bardzo nie chce, to myślałem sobie, że teraz mogę zapalić dla przyjemności, jednego, może dwa... I wracałem do palenia. Silna wola to nie jest moja mocna strona.

przez tictac 18 maja 2016, 11:28
Rzucam palenie, decyzja ostra co wyjdzie z tego zobaczymy, jestem na paroksetynie około 2,5 miesiąca na dawce 20 mg rano.
Paliłem około 3-10 papierosów dziennie, zapewne część nerwicowych dolegliwości się nasili.
Kto chce spróbować ze mną ? Ostatniego papierosa wypaliłem o 11 rano dziś i spaliłem paczkę.

przez okos 25 maja 2016, 18:41
No z tym rzucaniem palenia przy wykorzystaniu e-papierosa to wcale nie takie jednoznaczne. Tutaj polecam artykuł http://www.e-papieros.edu.pl/czy_e-papi ... lenie.html Nie ma co wierzyć w żadne cudowne metody, tylko brać się za siebie i tyle.

przez tictac 05 lip 2016, 00:14
Próbuje ktoś rzucić ? Boję się stosować desmoksanu z ssri . Z drugiej strony nawet na ssri okropnie się irytuje jak przestaje palić. Wystarczy że coś mi nie wyjdzie, ktoś mi coś powie, cos się popsuje to nerwica osiaga apogeum. Boje sie ze wpadnę od nowa w depresje i wrócą myśli natrętne. A jest dużo lepiej w moim życiu przy paroksetynie. Chciałbym mieć kogoś z sieci kto rzuca w tym samym czasie, kogoś kto rozumie przez co sie przechodzi , kogoś .

przez oskaka 21 wrz 2016, 22:39
No to zaczynamy. Nie pale od wczoraj od 16 (wczoraj wypalilem 4 do 16). Biore citabax 20 i to jest tragedia. Jakos cisnie mnie strasznie do zapalenia. Podenerwowany jestem nie moge zebrac mysli ani sie skupic. Po 20 min przestaje robic to co zaczolem. Krece sie jak idiota po domu. Nie wiem co mak ze soba zrobic. Jestem niby zmeczony ale jednak pobudzony (nie wiem jak to opisac). Oczywiscie nerwice troche to podkrecilo. Ile to kurde potrwa? Zaczynam sie zastanawiac czy dobrze zrobilem rzucajac teraz a nie na swieta bozego narodzenia...
Masakra :evil:
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez kazimierz61 22 wrz 2016, 07:44
Cztery lata temu po ostatniej próbie s, kiedy to w końcu zdiagnozowano u mnie po 12 latach prawidłową diagnozę CHAD, wspomniałem lekarce, że chciałbym rzucić palenie, ale odradziła mi tego posunięcia, natomiast poradziła żebym spróbował, gdy będzie ze mną lepiej, i dopiero po dwóch latach zdecydowałem się na rzucenie palenia, zastosowałem desmoksan, bo nie ma nikotyny i poskutkowało, nie palę już dwa i pół roku.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez oskaka 22 wrz 2016, 19:05
Jarac mi sie chce!!! Tez sie boje stosowac citabax z ssri. Chociaz na nim zucilem kilka razy fajki.
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Sortuj wg