Dlaczego zdradzacie?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Dlaczego zdradzacie?

przez Nicholas1981 27 cze 2015, 19:26
mada1987 napisał(a):Nicholas, a nie uczciwiej po prostu się rozstać, skoro nie dostaje się w związku tego, czego się oczekuje? Rozumiem, że wygoda, przyzwyczajenie, ale oszukiwać kogoś..patrzeć u potem w oczy. Co takie osoby sobie myślą??

Być może byłoby uczciwiej. Nie wiem, nie byłem w takiej sytuacji, ale pewnie czasem nie jest łatwo się rozstać, zwłaszcza wtedy gdy w grę wchodzą dzieci. Zresztą to niekoniecznie musi być tak, że już nic z partnerką nie łączy. Czasem zdradza się na przykład ze złości na nią. Albo z poczucia samotności w związku. Może też w grę wchodzić chwilowa fascynacja nowością.
Nicholas1981

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 27 cze 2015, 19:48
bittersweet napisał(a):
Ups źle się wyraziłam, wdałam się w romans z kimś w związku.
A jego zapytałas o powód ?

Tak, on generalnie twierdzi, że jest nieszczęśliwy, ale jakoś nie do końca mu wierzę :P. Zresztą nie rozmawiałam z nim o tym tak głębiej, co mam zamiar zrobić, ale póki co pytam tu, gdyż ten temat mnie interesuje. Jak widać jest tabu, ale niestety bardzo aktualny i powszechny.

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 27 cze 2015, 19:55
mada1987 napisał(a):Nie, nie czuję się winna, ja nikomu niczego nie obiecywałam. To co jest między nimi, to nie moja sprawa. ....

Bardzo słusznie. Nie Ty jesteś związana zobowiązaniem.
Nie jest prawdą, że kobiety zdradzają tak samo często jak faceci.

W przypadku faceta - tak można zdradzać i być w związku na tyle szczęśliwym, by nie rozważać jego zakończenia.
W przypadku kobiet jednak zdarza sie to bardzo rzadko.
Kobiety zwykle zdradzają by obecny związek zakończyć.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dlaczego zdradzacie?

przez jetodik 27 cze 2015, 20:01
wielu z kolegów zdradzało swoje dziewczyny, każdy jeden robił to po prostu dla odmiany, partnerka z którą uprawiali seks już multum razy, blakła.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Dlaczego zdradzacie?

przez bonsai 27 cze 2015, 20:02
NN4V, bardzo "cenię" Twoje kategoryczne opinie, ale mylisz się (wiem, że trudno w to uwierzyć). Kobiety zdradzają bardzo często, z różnych powodów. Związków nie chcą zaś kończyć, bo się zwyczajnie boją. Stary związek już znają, czują się bezpiecznie, mają historię zbudowaną z tym człowiekiem. A że ogień dawno się wypalił albo nawarstwiły się nieporozumienia, to zdrada jest "rewelacyjnym" rozwiązaniem by nasycić potrzebę bycia adorowaną, seksowną, taką, o którą trzeba się wciąż starać itp. I potem, po cichutku, wracają do starego, znanego świata. Dość szybko potrafią się też rozgrzeszyć ("zrobiłam to, bo mój partner przestał o mnie zabiegać, o ja biedna, nieszczęśliwa...").
bonsai

Dlaczego zdradzacie?

przez Nicholas1981 27 cze 2015, 20:10
bonsai napisał(a):NN4V, bardzo "cenię" Twoje kategoryczne opinie, ale mylisz się (wiem, że trudno w to uwierzyć). Kobiety zdradzają bardzo często, z różnych powodów. Związków nie chcą zaś kończyć, bo się zwyczajnie boją. Stary związek już znają, czują się bezpiecznie, mają historię zbudowaną z tym człowiekiem. A że ogień dawno się wypalił albo nawarstwiły się nieporozumienia, to zdrada jest "rewelacyjnym" rozwiązaniem by nasycić potrzebę bycia adorowaną, seksowną, taką, o którą trzeba się wciąż starać itp. I potem, po cichutku, wracają do starego, znanego świata. Dość szybko potrafią się też rozgrzeszyć ("zrobiłam to, bo mój partner przestał o mnie zabiegać, o ja biedna, nieszczęśliwa...").

Z moich obserwacji też to wynika, dlatego tak napisałem i zdania nie zmienię.
Nicholas1981

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 27 cze 2015, 20:17
Mam 3 koleżanki, które zdradziły: jednak z gatunku święto*bliwych, chodzi potępia zdrady, zwłaszcza zdradzających facetów, wszystkich by wieszała i kastrowała. O mojej sytuacji wie oczywiście, ciągle wiesza na mnie psy, że to moja wina (mimo, że to nie była moja inicjatywa) i wygłasza frazesy podobne do tych tu. Raz się po pijaku przyznała, że zdradziła faceta ze swoim szefem lol. Najśmieśniejsze jest to, że uchodzi za super-porządną, wzór cnót itp. no ale mniejsza z tym :) jej nie pytam o powód, bo to zbyt wysoki poziom hipokryzji, żeby takie tematy poruszać.
2 koleżanka młodo wyszła za mąż i twierdzi, że raz na pół roku musi poczuć "motylki w brzuchu". Trzecia ma problem z alkoholem i niską samooceną.
NN4V piszesz poważnie, czy to ironia? Ja się nie czuję winna, bo nie ja przysięgałam przed ołtarzem i obiecywałam, Jeśli mąż żonie obieca, że nie będzie pił, to będzie ona wyzywała wszystkie barmanki, które mu polały, czy może otworzy oczy, że to on lub oni mają problem? Ja jestem dorosłą samotną kobietą, nie chcę póki co związku, bo nie poznałam odpowiedniej osoby, ale potrzebuję też czasem bliskości i mam swoje potrzeby, jak każdy człowiek potrzebuję pewnego rodzaju bliskości, żeby żyć. Może kogoś rozczaruje, ale ten związek nie opiera się tylko na"ru**aniu", ale również na przyjaźni. Ja nie chcę niczego więcej i mam nadzieję, że on też. Staram się tylko go zrozumieć, a zwłaszcza nurtuje mnie, czy to jej wina, czy on by robił to tak, czy siak, bo niektórzy tak po prostu mają??

Dlaczego zdradzacie?

przez Nicholas1981 27 cze 2015, 20:29
mada1987 napisał(a):Staram się tylko go zrozumieć, a zwłaszcza nurtuje mnie, czy to jej wina, czy on by robił to tak, czy siak, bo niektórzy tak po prostu mają??

Skoro się przyjaźnicie to jednak powinnaś jego o to zapytać. Nie ma jednego schematu postępowania. Każdy jest inny, ma inny charakter, nie da się wszystkiego wtłoczyć w sztywne ramki. Bo to może być jej wina, jego wina, wina okoliczności i oczywiście niektórzy tak mają. Czyli każda odpowiedź jest w tym przypadku poprawna.
Nicholas1981

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 27 cze 2015, 20:44
Nicholas1981 napisał(a):...Z moich obserwacji też to wynika, dlatego tak napisałem i zdania nie zmienię.

Nie zmieniaj. Ja po prostu czytuję literaturę związaną z zagadnieniem, gdzie są publikowane wyniki badań prowadzonych przez jajogłowych kolesi, którym za to jeszcze płacą.
No ale wy koledzy zapewne jesteście od nich mondrzejsi z waszymi licznymi "doświadczeniami".
Wiecie LEPIEJ.

Dlaczego zdradzacie?

przez Nicholas1981 27 cze 2015, 20:49
NN4V napisał(a): Ja po prostu czytuję literaturę związaną z zagadnieniem, gdzie są publikowane wyniki badań prowadzonych przez jajogłowych kolesi, którym za to jeszcze płacą.
No ale wy koledzy zapewne jesteście od nich mondrzejsi z waszymi licznymi "doświadczeniami".
Wiecie LEPIEJ.

Jasne. A te wyniki badań opierają się zwykle na ankietach, gdzie można sobie wpisać co się chce. Jakoś nie mam przekonania do tego typu badań, może dlatego, że wiem jak niektórzy podchodzą do badań ankietowych. Stawia się hipotezę a potem ją udowadnia. Co nie pasuje jest wyrzucane do kosza
Nicholas1981

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 27 cze 2015, 20:50
mada1987 napisał(a):....NN4V piszesz poważnie, czy to ironia? Ja się nie czuję winna, bo nie ja przysięgałam przed ołtarzem i obiecywałam,....

Jak najbardziej poważnie. Nie leży w moim (i Twoim) interesie dbałość o czyjeś związki. Nie jesteś zobowiązana niczym (z wyjatkiem rozpanoszonej społecznej hipokryzji) do interesowania się (inwigilowania?) statusem kolesia, który przejawia chęć zbliżenia sie do Ciebie. Nie Twój cyrk, nie Twoje małpy - nie ma powodu być bardziej papieskim od papieża.
Ostatnio edytowano 27 cze 2015, 20:50 przez NN4V, łącznie edytowano 1 raz

Dlaczego zdradzacie?

przez bonsai 27 cze 2015, 20:50
Nicholas1981, dokładnie, takie badania są do niczego. Warto coś przeżyć, a nie tylko o tym czytać. Teoria teorią, a życie życiem.
bonsai

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 27 cze 2015, 20:51
Nicholas1981 napisał(a):
mada1987 napisał(a):Staram się tylko go zrozumieć, a zwłaszcza nurtuje mnie, czy to jej wina, czy on by robił to tak, czy siak, bo niektórzy tak po prostu mają??

Skoro się przyjaźnicie to jednak powinnaś jego o to zapytać. Nie ma jednego schematu postępowania. Każdy jest inny, ma inny charakter, nie da się wszystkiego wtłoczyć w sztywne ramki. Bo to może być jej wina, jego wina, wina okoliczności i oczywiście niektórzy tak mają. Czyli każda odpowiedź jest w tym przypadku poprawna.

Liczyłam, że anonimowo ludzie bardziej się otworzą, bo nie mają żadnego interesu, by kłamać, więc pytam też tu ;)...Powiedzcie chociaż, że nie jest prawdą, że każdy facet prędzej, czy później zdradzi? Bo ja już zaczynam w to wątpić, gdy widzę wszystko wokół, jak mężczyźni się zachowują..czego doświadczam na własnej skórze..ile razy ci porządni i szczęśliwi próbowali mnie wyrwać, wielu z nich zagaduje regularnie raz na jakiś czas, co kilka tygodni, miesięcy w nadziei, że może coś. Nie pojmuję, czemuuu. Faceci muszą mieć wszystko? Maja jakieś uczucia? Poczucie winy? Cokolwiek?

Dlaczego zdradzacie?

przez Nicholas1981 27 cze 2015, 20:57
Faceci mają uczucia. czasem bardzo silne. Może nie potrafimy ich okazać w taki sposób jak kobiety. Mogę oczywiście mówić tylko za siebie, ale zawsze kochałem za mocno, za bardzo, zaborczo. W sumie kiedyś dla kobiety chciałem się zabić. Teraz jestem w szczęśliwym związku (mam nadzieję, że i ona tak myśli), nie zamierzam zdradzać, bo nie czuję potrzeby być z inną kobietą. Z innymi mogę pogadać, ale to w końcu nie jest zdrada. Moja partnerka jest dla mnie całym światem. Jak mógłbym zdradzić swój świat?
Nicholas1981

Sortuj wg