dobry związek to ..

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

dobry związek to ..

przez butterfly_may 01 cze 2014, 12:38
Czy osoba zmagająca się z nerwicą może stworzyć udany związek z osobą zdrową (tzn niezmagającą się z nerwicą) ?.. z mojego doświadczenia wnioskuję że raczej nie .. druga osoba musiałaby być wyrozumiała i starać się zrozumieć co się dzieje ze mną, rozmawiać, wspierać w gorszych momentach, w atakach paniki i lęku .. może za dużo wymagam? fajnie jeżeli ta druga strona starała by się wspierać jakoś, a gdy nie rozumie i nie chce nas wspierać, zostawia nas z tym samych? może lepszy byłby związek z osobą która też zmaga się z nerwicą, obojgu byłoby nam lżej, bo byśmy się rozumieli bardziej, wspierali, znaleźli wspólną nić porozumienia .. a może byłoby tak, że oboje byśmy ciągnęli się w przepaść? może jednak jedna strona powinna być "zdrowa" po to, by nas jakoś wyciągnąć z tego dołka? podzielcie się ze mną tym co myślicie o tym :)
.. i żeby nie wiem co .. ale .. nigdy się nie poddawaj ..

dobry związek to ..

przez Bill Haverchuck 01 cze 2014, 13:04
Stworzyć związek z osobą zdrową jest raczej trudno. Często zdrowe osoby nie starają się zrozumieć czy chociażby poczytać o tym, jakie objawy mają osoby z nerwicą. W słabszych chwilach często nawet oskarżają, jakby ataki paniki były czyjąś winą. Z drugiej strony, dwie osoby z nerwicą to chyba też może być porażka, kiedy będą się wzajemnie nakręcać lub nie motywować. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się związek z osobą zdrową, ale wyrozumiałą, tylko gdzie taką znaleźć? :D
Bill Haverchuck

dobry związek to ..

przez barbieturan 01 cze 2014, 13:06
butterfly_may, Ja przez prawie dwa lata byłam w związku z zupełnie zdrową psychicznie osobą. Teraz jak na to patrzę, po czasie, mimo rozstania , stwierdzam, że to było jak dotąd najlepszym co mnie spotkało jeśli chodzi o relacje z drugim człowiekiem. Fakt faktem, dotarcie do mnie wymagało sporej cierpliwości ze strony tej osoby, ogromnej wyrozumiałości na pewno też, ale wlasnie dzięki temu wysiłkowi w zbudowanie odpowiednich fundamentów na początku, nasza więź nabrała solidności. Wspólne wizyty u psychologa, czytanie, bycie na bierząco z moim problemem - bez tego zaangażowania na pewno mój związek trwałby zdecydowanie krócej.
Nie wiem jakby było być w związku z kimś równie zaburzonym. Najbardziej obawiałabym się braku stabilności tej relacji, ale jak wiadomo, bycie z normalsem niekoniecznie świadczyć musi o trwałości i stabilności tego związku. Cieżko tak uogólniać.

I tak przecież, gdy w grę wchodzą uczucia, racjonalizm jaki taki zwyczajnie idzie w odstawkę. Nie jest istotne za bardzo czy ktoś ma cukrzyce, nerwice, czy inną kurvice. Chce się być blisko POMIMO i już.
dealer psychicznych odlotów

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

dobry związek to ..

przez Candy14 01 cze 2014, 13:08
butterfly_may, nie ma osob zdrowych ;) kazdy ma cos tylko nie kazdy z tego sobie zdaje sprawe... osobiscie wole byc ze swiadomym swoich zabrzen niz nieswiadomym a uwazjacym sie za zdrowego...
wracajac do Twojego pytania
Czy osoba zmagająca się z nerwicą może stworzyć udany związek z osobą zdrową (tzn niezmagającą się z nerwicą) ?

Tak o ile sie leczy
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

dobry związek to ..

przez jolantka 01 cze 2014, 13:12
Najlepsze wyjście to z osobą chorą, ale w stanie chorobowego spoczynku. Ale tak, by jeszcze czuła na karku oddech dawnych przypadłości :lol: Ze zdrową nie ma najmniejszego sensu, z ultra chorą jeszcze bardziej nie ma sensu, a tak w ogóle to wiązać się z kimkolwiek nie ma sensu. Lepiej uprawiać rabaty i nie strzępić sobie nerwów na kwestie miłosne, bo z tego nigdy nic dobrego nie wychodzi. Chyba, że połówka opływa w dobra finansowe, wtedy wiązać się bez względu na wszystko jak najszybciej.
jolantka

dobry związek to ..

przez barbieturan 01 cze 2014, 13:15
jolantka, mam cie celowniku. :oops:

dobry związek to ..

przez jolantka 01 cze 2014, 13:16
W sensie jesteś bogata, czy ..ja jestem bogata?
jolantka

dobry związek to ..

przez hobbyturysta 01 cze 2014, 13:17
jolantka, nawet dobrze gadasz , choc rzadko przyznaje racje :P
hobbyturysta

dobry związek to ..

przez macieywwa 01 cze 2014, 13:20
jolantka napisał(a): Chyba, że połówka opływa w dobra finansowe, wtedy wiązać się bez względu na wszystko jak najszybciej.

rozjebał mnie ten tekst :mrgreen: i jak najszybciej zaciążyć, później slub, obowiazkowo bez intercyzy a w razie nie powodzenia, rozwód i podział majatku :mrgreen:
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

dobry związek to ..

przez slow motion 01 cze 2014, 13:25
macieywwa napisał(a):
jolantka napisał(a): Chyba, że połówka opływa w dobra finansowe, wtedy wiązać się bez względu na wszystko jak najszybciej.

rozjebał mnie ten tekst :mrgreen: i jak najszybciej zaciążyć, później slub, obowiazkowo bez intercyzy a w razie nie powodzenia, rozwód i podział majatku :mrgreen:

typowa hiena.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

dobry związek to ..

przez barbieturan 01 cze 2014, 13:28
jolantka, w sensie, że yebac finanse mam cie na celowniku swym po prostu

dobry związek to ..

przez hobbyturysta 01 cze 2014, 13:29
barbieturan, chyba masz wszystkich na celowniku oprocz mnie
jolantka, nie głupia xxxxxxxx z ciebie
hobbyturysta

dobry związek to ..

przez Bill Haverchuck 01 cze 2014, 13:30
Uuuuu Jolka, zainteresowałaś hobbiego. Gratki.
Bill Haverchuck

dobry związek to ..

przez macieywwa 01 cze 2014, 14:23
slow motion napisał(a):
macieywwa napisał(a):

typowa hiena.

Zeby wprowadzic taki plan w zycie, trzeba byc naprawde bezwzględna, wredna, zimna suka i do tego typowa Hot sztuka z wygladu bo w takim przypadku, niczym innym hajsownego faceta nie złapiesz a tym bardziej zaciągniesz do łózka coby tego kaczora poczac :D ....tak wiec, wszyskie przecietniaki, nie obdarzone przez nature w ponad przeciętna urode, maja watpliwa szanse na wprowadzenia owego planu w zycie...
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

Sortuj wg